Targowanie się

Jak się targować?
BiznesBiznes - specjalista Tipy.pl

Podoba Ci się jakiś produkt w sklepie, jednak uważasz, że nie stać się na niego? Targuj się! Nie ma potrzeby od razu z czegoś rezygnować ze względu na zbyt wysoką cenę. Targować się należy zawsze. Jeśli się nie uda to i tak nic nie stracimy a próbując zawsze możemy zyskać.
1
Techniki targowania się:

Nie mam tyle pieniędzy - z pewnością kupiłabym tą sukienkę za 360 zł jednak postanowiłam przeznaczyć na zakup kwotę do 300 zł.
2
Te spodnie są super. Koniecznie muszę je kupić, jednak takie same widziałam o 10% taniej na Allegro.
3
Odłóż zakup na później. Te buty są cudne. Wrócę po nie za 2 tygodnie. Będą pewnie już przecenione. Jeśli sprzedawcy zależy na szybkiej sprzedaży da Ci upust od razu.
4
Rezygnacja z zakupu w ostatniej chwili. Jak produkt jest już zapakowany mówisz “Oj, jednak ta cena jest za wysoka. Mąż mnie zabije jak wrócę do domu zupełnie bez pieniędzy”. W Egipcie w takiej sytuacji sprzedawca zacznie nas ścigać i proponować niższą cenę.
5
Jeśli kupujemy więcej rzeczy i planujemy wydać większe pieniądze na raz np. materiały budowlane potrzebne do remontu domu, opłaca się poprosić pracownika sklepu o rozmowę z kierownikiem. Upusty zaoferowane przez niego mogą stanowić czasem nawet połowę ceny wyjściowej produktu.
6
Niektóre produkty mają olbrzymie marże o czym możemy się dowiedzieć gdy zaczynają się wyprzedaże. Jeśli sukienka została przeceniona z 360 zł na 199 zł nie myślmy, że sprzedawca na tym traci. Jemu nadal opłaca się sprzedaż produktu za tą cenę. Dlatego kupując produkt, który nie został jeszcze przeceniony miejmy zawsze na uwadze wielkość marży oraz kwotę jaką możemy zaoszczędzić targując się.
?

Wskazówki
* Dzięki targowaniu się możemy zaoszczędzić nawet do 15% wydatków rocznych.
* Pamiętajmy, że jeśli nie spytamy o upust to sprzedawca sam nigdy nam go nie zaproponuje. Nie ma się co wstydzić - zawsze trzeba pytać. Tu chodzi o nasze, ciężko zarobione pieniądze! Warto wiedzieć, że ludzie targują się na całym świecie. Umiejętność targowania się świadczy o naszej zaradności i pewności siebie.
* Jeśli sprzedawca za żadne skarby nie chce nam dać upustu, spytajmy czy wobec tego może nam zaoferować coś ekstra (bieliznę, pasek, spinki do włosów itp.)

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (6)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Pola
09.08.2018
Niewiele osób wie o tym, że negocjować można ceny wszystkiego. My z mężem szukaliśmy przez jakiś czas odpowiedniego mieszkania dla naszej rodzinki. I ku naszemu zdziwieniu deweloper chętnie z nami negocjował cenę mieszkania na Bemowie. I teraz tylko czekamy na klucze do naszego super "M" :)
JK
24.05.2014
Witam mam 16 lat i sam handluje starociami oraz z chęciom kupuje je na pchlich targach prawda jest taka im gorszy dzień tym cena bd niższa np raz dzięki boże za deszcz ^^ zbiłem cenę hełmu ( nie wchodząc w szczegóły) z 600 na 350
kapitalizm
marcin
31.01.2012
... zawsze sie targujcie nawet o chleb...bądźcie tak jak pewna oczywista nacja
Ziom
22.01.2012
Ja jak bylem w Zakopanym to kupilem sobie bluze za 100 zl,a kosztowala 125 zl ^^ Potem plecak ze skory kosztowal 144 i kupilem za 125 zl. Zaoszczedzilem troche grosza. Mam 15 lat,i wystarczy sie usmiechnac i byc milym XD
arminwe
04.12.2011
Mam kolegę, kiedyś zaproponował jakąś przegryzkę u "chińczyka" i do sprzedawczyni:
- a jaki rabat? Przecież przyprowadziłem 3 osoby...
w efekcie zamiast 117 zapłacił 100 zł...
qwerty
24.03.2009
eee.. Tu jest Polska kazdy chce jak najwiecej zarobić i wychodzi z założenia ( sprzedawca) po co mam komuś dać upust kto chce sie targować jak przyjdzie nastepna osoba i kupi to bez marudzenia... :/ taka prawda.. więc teksty tupu że widziało się gdzieś albo że jednak za drogie... zbyt duzo to nie dają... Może w jakichś prywatnych sklepikach małych.. na giełdzie komputerowej również np. Jest to możliwe... Ale gdzie indziej? zapomnij... chyba że towar jest powystawowy albo uszkodzony. Kupowałem dla Mojej narzeczonej torebke na prezent.. była ostatnia wiec poprosiłem o upust.. a Sprzedawczynie że nie dają upustu nawet na ostatnie egzemplarze. :|