The Tower of London

Jak zwiedzać The Tower of London?

IlonaIlona - specjalista Tipy.pl
The Tower of London
1 z 7
Słynne londyńskie więzienie znajduje się na tzw. East End Londynu, jest to miejsce zaraz obok London Bridge, czyli słynnego londyńskiego mostu. Przepiękne Tower of London wyrasta na Tamizą, zostało zbudowane w 1078 roku przez Wiliama Zdobywcę. Poza królewskim więzieniem, znajduje się tam również królewska rezydencja, menażeria i miejsce przechowywania królewskich klejnotów koronnych, a także zbrojownia. Aby się tam dostać, najłatwiej jest wysiąść na stacji metra Tower Hill.
1
Kaplica St. John's  - The Tower of London
Zanim wybierzesz się do Tower of London, zapoznaj się z jego historią. Posiadając taką wiedzę już na wejściu, będziesz mógł lepiej wczuć się w panującą atmosferę i dużo więcej wynieść wiadomości. Wiele znanych osobistości spędzało tam swój czas, tj. Elżbieta I, Anna Boleyn, Sir Walter Raleigh.
2
Bilet możesz zakupić przy wejściu lub przez Internet. Zniżki są udzielane dla studentów studentów ważną legitymacją studencką, dla niepełnosprawnych i powyżej 60 roku życia, natomiast dzieci 5-cio letnie i poniżej, mają wstęp wolny.
3
Brama Zdrajców
Najstarszą częścią Tower of London, są Białe Wieże – 4 wyróżniające się swoim stylem wieżyczki, które usytuowane są w środku kompleksu. Odwiedzający mogą zwiedzać piętra tej 11 wiecznej budowli na zewnątrz, a także muzeum w środku budowli. Inne części dostępne dla zwiedzających (także tych bez biletu), to średniowieczny pałac, od strony rusztowań i Brama Zdrajców wzdłuż Tamizy.
4
Korona, Klejnoty Koronacyjne
Można również oglądnąć Klejnoty Koronacyjne, to jedna z najbardziej wartościowych kolekcji na świecie, którą datuje się od 1649 roku, jako że Oliwier Cromwell przetopił wcześniejsze klejnoty na monety, gdy sprawował władzę w Anglii.
5
Skorzystaj z wycieczki, trasy objazdowej, która jest darmowa i trwa godzinę. Wyjeżdża, co pół godziny z bramy głównej.
6
Oficer Tower of London
Tower of London, jest strzeżona przez ubranych w stroje z minionej epoki oficerów wojskowych, którzy pilnują biżuterii, występują jako przewodnicy trasy objazdowej i pozują do zdjęć, więc nie zapomnij o fotce!
Strona 1 z 7

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie