zepsuty zamek błyskawiczny

Jak naprawić zamek błyskawiczny?

lenka - specjalista Tipy.pl
zepsuty zamek błyskawiczny
1 z 4

Czasami ząbki w zamku błyskawicznym nie układają się prawidłowo i powodują rozchodzenie się suwaka. W tym momencie większość ludzi spisuje na straty całe ubranie, ale nie jest to konieczne, zamek można naprawić. Poniżej znajdziesz wskazówki jak naprawić zamek błyskawiczny.
P

Rzeczy, których potrzebujesz

* Szczypce lub kombinerki * Nożyczki * Grube nici (może być mulina) * Igła


1
naprawa zamka błyskawicznego - krok 1.

Kombinerkami usuń metalową końcówkę zabezpieczającą zamek. Musisz włożyć w to trochę siły, ale spokojnie dasz radę.


2
naprawa zamka błyskawicznego - krok 2.

Rozsuń zamek do samego dołu, zatrzymaj tuż poniżej ostatniego ząbka. Nie ściągaj go całkowicie. Teraz można poukładać strukturę zębów.


3
naprawa zamka błyskawicznego - krok 4.

Weź igłę i nici i dokładnie zszyj koniec zamka, miejsce, z którego na początku usunąłeś metalową blokadę. Chodzi o to by ją zastąpić. Obszywaj na około końcówkę zamka przynajmniej sześć razy. Jeżeli to konieczne, możesz obszyć końcówkę więcej razy. Zakończ szew węzełkiem po spodniej stronie zamka. Teraz możesz zasunąć zamek do końca. Zasuń zamek do samej góry, ząbki powinny idealnie pasować. Jeżeli zamek znów się zepsuje wystarczy usunąć szwy i zrobić wszystko jeszcze raz.


Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (38)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

danusia
29.12.2018
Moje ulubione zajęcie
Ania
20.02.2017
Primo,jak już koniecznie ściagasz blokadkę zamka,to zajrzyj pod zamek,ma;łapki,rozegnij i wyciągnij.Ale jeżeli zamek się rozchodzi wystarczy kombinerkami mocno ale uważnie pościskać boczki glowiczki,tego co się przesówa
piłat
15.12.2014
JEŚLI PRZESUWANA GŁOWICZKA NIE ŁĄCZY NAM DWÓCH STRON EKSPRESU CZASEM WYSTARCZY KOMBINERKAMI DOGIĄĆ JEDNĄ STRONĘ GŁOWICZKI.PRAWDOPODOBNIE SZCZELINY W KTÓRYCH PRACUJĄ ZĄBKI NIE SĄ RÓWNE.POWINNO POMÓC.
can
15.12.2014
co juz na zamki nie stac.
||*
15.12.2014
Można kupić i wymienić sam suwak. To jest wg mnie skuteczniejsze.Wpisz komentarz
stiv
15.12.2014
Bzdura
Trzeba w pasmanterii kupić nowe suwadło i wymienić na nowe zdejmując zabezpieczenie na początku zamka błyskawicznego (jeśli nie jest głębiej wszyty) lub na końcu (to prawie zawsze możliwe) i założyć ponownie zabezpieczenia. Wcale to nie jest takie trudne prawie w 100% wykonalne i w 100% pewne). Niewykonalne w zamkach posiadających plastykowe zaespieczenia. Powodzenia
jolo
15.12.2014
Co za osioł , nie wie jak

się pisze po polsku szew !!!!!
Grześ
15.12.2014
można jeszcze dodatkowo ścisnąć kombinerkami zamek ale delikatnie i też powinien działać ,czasami tak robiłem i to działa
Podobno
15.12.2014
Podobno rytuał voodoo pomaga na zepsuty zamek, ale nie mogę sprawdzić, bo w domu nie mam kozła ofiarnego. Może na forum jest jakiś satanista i mi jakiegoś kozła pożyczy, albo ktoś już wypróbował tą metodę?
W ostateczności skorzystam z patentu z nitką, chociaż naprawdę chciałem wypróbować tą metodę z voodoo :(
Józiek
15.12.2014
Rozchodzenie się zamka jest spowodowane wycieraniem się zębów. Jak wiemy, rozsuwając i zasuwając zamek błyskawiczny powodujemy tarcie, a co za tym idzie zużywanie się zębów - tak samo jak zużywają się zębatki w rowerze. Zamiast zdejmować metalowe zabezpieczenie zamka można lekko ścisnąć kombinerkami suwak w tylnej jego części (tam, gdzie układają się zęby). Zawsze pomaga.