wędkowanie z tatą

Jak obchodzić Dzień Ojca?
Mala95 - specjalista Tipy.pl

Dzień Ojca jest obchodzony w Polsce od ponad 40 lat, dokładnie od 1965 roku. Świętujemy go co roku, w dniu 23. czerwca. Jest to święto obchodzone w różnych krajach na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych na przykład, Dzień Ojca ma już sto lat. Jest to dzień, w którym chcemy wyrazić swój szacunek i podziękowania dla naszych ojców, za to, co dla nas robią. Czasem po prostu za to, że są. Jak więc świętować Dzień Ojca, aby nasz tato poczuł się naprawdę ważny?
1

Pomóż tacie w radosnym spędzeniu tego dnia. Może pozwolisz mu pospać dłużej nad ranem lub nie będziesz go męczyć, aby coś dla Ciebie zrobił – dla odmiany. Cokolwiek postanowisz, niech to będzie jego dzień, pozwól mu to odczuć. Możesz na przykład podać mu śniadanie do łóżka, przynieść mu do łóżka poranną gazetę, zrobić mu kawę, zanim Cię o to poprosi, lub zanim wstanie i zrobi sobie ją sam.

2

Zrób ze święta taty święto rodzinne. Jest to w sumie z natury święto rodzinne. Spędźcie ten dzień razem, tato, mama, Twoje rodzeństwo i Ty. Możesz też ściągnąć dziadka, w końcu on też jest tatą. Będzie Wam raźniej. Im Was więcej, tym weselej. Nie musicie zostać w domu. Wybierzcie się do parku, na plażę (jeśli macie w pobliżu morze lub jezioro), lub w jakieś ulubione miejsce taty.

3

Zorganizujcie jakieś zajęcie dla całej rodziny. Niech to nie będzie tylko siedzenie i gadanie. Możesz pomyśleć o zorganizowaniu pikniku rodzinnego, grilla. Zagrajcie razem w siatkówkę, czy piłkę nożną. Możecie też wybrać się na mecz, lub krótką przejażdżkę.

4

Bądź kreatywny! Kiedy przychodzi do zrobienia prezentu tacie, najczęściej myślisz o kolejnym krawacie, skarpetkach, czy wodzie kolońskiej. Ale koniec z tym. Prezenty dla taty nie muszą być nudne. Postaraj się i zrób coś nowego, wykonaj coś samodzielnie. Możesz na przykład upiec dla taty tort, przygotować jego ulubione danie na obiad. Możesz też zrobić własnoręcznie kartkę lub laurkę, bądź namalować portret taty na filiżance i podarować mu ją. Napisz dla taty wiersz lub piosenkę.

5

Wspominajcie razem stare dzieje. Przeglądnijcie razem stare fotografie z czasów, kiedy byłeś małym dzieckiem. Powspominajcie razem, pośmiejcie się. Możesz się zdziwić jak wiele rzeczy Ci umknęło, a jak wiele one dla Ciebie znaczą. Powymieniajcie się wspomnieniami. Na pewno są rzeczy, które Ty pamiętasz, a tato zapomniał i odwrotnie. Tę chwilę też uwiecznijcie na zdjęciu lub kamerze.

6

Uhonoruj ważność tego dnia. Bycie dobrym ojcem nie jest wcale taką łatwą rzeczą. Ojcowie są odpowiedzialni za wiele aspektów życia rodziny, zarówno tej związanej z bezpieczeństwem i ciepłem rodzinnego ogniska, jak i zabezpieczeniem materialnym. Napisz tacie na własnoręcznie zrobionej kartce jak bardzo go kochasz i za co go cenisz, za co chcesz podziękować.

7

Spraw, aby ten dzień był radosny. Najważniejsza w Dniu Ojca jest Twoja pamięć i obecność przy tacie. Nie musisz pokazywać tacie swojej miłości w sposób materialny. Po prostu bądź przy nim. Spędź z nim ten dzień. Dla większości ojców, największym prezentem jest, gdy czują, że ich dzieci ich kochają i szanują.

8
Na zakończenie dnia powiedz tacie, że go kochasz. I nie zapomnij o buziaku!
?

Wskazówki
* Nie zapomnij o aparacie fotograficznym w tym dniu. Zrób wiele zdjęć, aby uwiecznić te chwile.
* Twoje relacje z tatą nie zawsze były idealne. Może i mieliście spory dotyczące Twojej przyszłości i ścieżki, którą wybrałeś. Zapomnij o tych chwilach i skoncentruj się na dobrych rzeczach. Przecież tato nie robi niczego, aby Ci zaszkodzić, nawet gdy ma odmienne zdanie, to tak naprawdę on chce Twojego dobra, tylko i wyłącznie.
* Zrozum, że bycie ojcem to jest kolejny etat w życiu Twojego taty. Nikt nie rodzi się idealnym tatą. Wszystkiego się trzeba uczyć i uwierz, Twój tato się na pewno stara jak tylko może.
* Jeśli czujesz, że zawiodłeś swojego tatę, teraz jest dobry moment, aby go przeprosić. Pamiętaj, że nikt ie jest idealny. Wykorzystaj ten dzień, jako okazję, aby powiedzieć mu, że go kochasz i doceniasz wszystko co dla Ciebie zrobił.
* Unikaj kłótni. Jest to ważny dzień, nie chcesz go przecież zepsuć.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie