Tutaj jesteś: Sport i Fitness > Sporty > Pływanie > Jak pływać kraulem?

Jak pływać kraulem?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 3.7/5 (10 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Kraul jest jednym z czterech podstawowych, a jednocześnie najszybszym stylem pływackim. Różne jego odmiany są z powodzeniem wykorzystywane przez wielu pływaków. Pływanie kraulem umożliwia płynne ruchy rękami i dużą szybkość w wodzie, w przeciwieństwie do innych stylów pływackich. Na przykład w stylu grzbietowym nie ma możliwości tak swobodnych ruchów rąk jak w kraulu. Podczas pływania naprzemienne ruchy rąk dają pływakowi dużą prędkość w wodzie i piękny, płynny, swobodny ruch. Kraul jest również stylem bardziej naturalnym dla naszego ciała, niż pozostałe. Dużo łatwiej jest również dojść do siebie po dużej dawce pływania kraulem, niż innymi stylami. Aby pływać kraulem, trzeba najpierw zrozumieć jak to zrobić. Jak zatem nauczyć się pływać kraulem?
1
Pierwsza pozycja nazywa się Freestyle. Ciało znajduje się w linii prostej, brzuchem do dna z wyciągniętymi przed siebie rękami i nogami.
2
pływanie kraulem
Ruchy rąk są naprzemienne. Podczas gdy jedna ręka jest wyciągana nad wodę, druga jest podciągana pod wodę. Prędkość pływania kraulem nadaje głównie praca rąk, podzielona na trzy fazy: pociągnięcie, odepchnięcie i powrót.
3
Kiedy ręka 'idzie' z powrotem pod wodę, obróć dłoń pod kątem czterdziestu pięciu stopni, kciuk zwróć w stronę dłoni. Tak ułożona dłoń będzie Cię dodatkowo odpychać w wodzie.
4
Bardzo ważny jest również ruch nóg. Jest to tak zwany ruch nożycowy. Podobnie jak ręce, nogi wykonują ruchy naprzemienne. Podczas gdy jedna noga wykonuje ruch w dół, druga pnie się ku górze.
5
Ruch rąk zapewnia szybkość w kraulu, natomiast ruch nóg jest odpowiedzialny za równowagę ciała w wodzie podczas pływania kraulem.
6
Jeśli chodzi o głowę, to podczas pływania pozostaje ona w wodzie, linia wody powinna przebiegać między brwiami a linią włosów. Pływak oddycha odwracając głowę i wyciągając ją częściowo nad głowę wzdłuż jednej ręki. Doświadczeni pływacze biorą oddech co kilka ruchów rąk. Ale Ty możesz brać oddech częściej.
7
Dopływając do końca basenu możesz przerwać pływanie na chwilę, lub zawrócić. Jeśli chcesz zawrócić w efektywny sposób, zbliżając się do końca basenu wyciągnij jedną rękę przed siebie, a drugą trzymaj wzdłuż ciała. Gdy wyciągnięta do przodu ręka dotknie ściany basenu, przekoziołkuj w wodzie i odbij się od ściany stopami.
Jak hamować na nartach?
Porady dla początkującego snowboardzisty
Jaki strój kąpielowy na basen?
Jak jeździć na nartach na wprost?
 3.7/5 (10 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (6)

Nie będzie widoczny na stronie
 
mrm - 2013-03-26
wszystko ok, tylko sraul to nie styl tylko sposób pływania, to jest roznica...
bella - 2013-01-31
zgina sie nad wodą,a także ruch pod wodą nie jest prosty, tylko ze zgięta reką. A prawda jest taka, że są dobrzy pływacy i ich styl nie zawsze jest idealny, a osiagaja rekordy. Ruch to sprawa indywidualna, tak jak pismo. uczymy sie liter,a kazdy stawia inaczej
Simi - 2012-05-05
Natalia, ale chyba najmniej lubiana...
NAtalia - 2012-04-16
Zosia chyba się troche mylisz nadal się pływa że reka u góry jest zgięta mam 12 lat i jestem najlepszą pływaczką w polsce jeśli chodzi o dziewczyny w wieku 12lat
Bartek - 2010-07-05

Ważne, że nie toną, przecież to nie "Taniec z rybami", za technikę niezgodną z nowymi "standardami" nikt punktów odejmować nie będzie.

Zosia - 2010-07-05
Kolega który jest instruktorem ostatnio mi mówił że kiedyś pływało się tak, że nad wodą ręka była zgięta a pod wodą miała być wyprostowana. Teraz powinno się mieć rękę pod wodą zgiętą a nad wodą wyprostowaną. Wiele osób robi jednak błąd i dalej pływa "po staremu".
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Czujesz, że Twoja sylwetka znacznie się zmieniła i nie jest tak zgrabna jak kiedyś? A może nie mieścisz się w ubrania,...
Jak zmotywować się do uprawiania sportów?
Czujesz, że Twoja sylwetka znacznie się zmieniła i...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.