- Medycyna Alternatywna
- Choroby Nowotworowe
- Stomatologia
- Zdrowie Rodzinne
- Zdrowie Psychiczne
- Ugryzienia i Ukąszenia
- Diety i Odżywianie
- Opieka Zdrowotna
- Zdrowie Publiczne i Bezpieczeństwo
- Operacje i Zabiegi

Jak złagodzić swędzenie skóry po opalaniu?
Odczuwasz swędzenie skóry po opalaniu? Pamiętaj, by tego nie lekceważyć, ponieważ opalona skóra jest bardzo wrażliwa i łatwo ją urazić. Wbrew pozorom pielęgnacja skóry po opalaniu nie jest skomplikowana. Wystarczy jedynie zastosować się do wskazówek. Dzięki temu będziesz cieszyła się ładną, zdrową opalenizną. Przeczytaj poniższe wskazówki, a podpowiemy ci jak złagodzić swędzenie skóry po opalaniu.. Będziesz pozytywnie zaskoczona efektem.

Weź przyjemny, ciepły prysznic, ale bez użycia mydła. Nie pocieraj niczym swojego ciała, gąbka, myjka i ręcznik mogą być zbyt szorstkie,a ich użycie tylko pogorszy stan twojej skóry. Po prostu nie rób nic poza spłukaniem skóry wodą. Prysznic powinien trwać około 10 minut. Nie przebywaj w wodzie dłużej. Zbyt długa kąpiel mogłaby nasilić objaw swędzenia.

Przygotuj pustą buteleczkę z atomizerem i wypełnij ją octem. Tak, octem. Z pewnością mówisz, że nie rozpylisz tej śmierdzącej cieczy na swoim ciele. Otóż nie mów nie, dopóki nie spróbujesz. Zapach całkowicie znika ze skóry po około godzinie. Na podłodze lub dywanie rozłóż ręcznik i usuń z otoczenia wszystkie przedmioty, których nie chcesz spryskać. Rozpyl ocet tylko na opalone części ciała. Pozwól, aby płyn samoczynnie ściekł i poczekaj aż wyschnie. Nie wcieraj go! Jeśli jesteś mocno opalona, po kilku minutach powtórz cały zabieg. Jeśli po 5 minutach ocet nadal nie wysechł, możesz delikatnie wklepać go w skórę. Zazwyczaj jednak schnięcie nie zajmuje dłużej niż 5 minut. Gdy ocet już wyschnie, możesz założyć ubrania. Nie obawiaj się tego, wyschnięty ocet ich nie uszkodzi. Załóż wygodne ubrania, które nie przylegają ciasno do opalonej skóry lub całkowicie ją odsłaniają. Oparzenia słoneczne muszą być wystawione na działanie powietrza i nie powinny być przykryte. Ocet jest naprawdę cudotwórcą. To wspaniały produkt. Zanim nie spróbujesz, nie przekonasz się jak cudownie działa na skórę. Jeśli nie masz butelki z atomizerem, odrobinę octu wylej na bawełnianą szmatkę i delikatnie wklep w skórę.

Po około 4 godzinach, gdy ponownie zaczynasz odczuwać pieczenie skóry, po raz drugi zastosuj ocet. Wyniki kuracji mogą być zróżnicowane w zależności od osoby. Po drugim lub trzecim zastosowaniu octu proponuję użyć innego produktu, który idzie w parze z octem. To również bardzo ważna część całej kuracji. Po trzy- lub czterokrotnym zastosowaniu mgiełki z octu lub następnego dnia, gdy pieczenie ustanie, na poparzone miejsca nałóż nawilżający kosmetyk w kremie. Jeśli nie jesteś zbyt mocno opalona, zwykle po dwukrotnym nałożeniu octu pieczenie powinno ustąpić. Nakładając balsam sprawiasz, że twoja skóra staje się orzeźwiona, schłodzona i następuje uzupełnienie poziomu jej nawilżenia. Krem może być stosowany na wszystkich obszarach ciała, w tym również na twarzy. Stosuj go co 4 godziny. Dzięki tym zabiegom nawet bardzo poparzona skóra nie będzie się łuszczyć i zachowasz piękną opaleniznę.

W czasie wykonywania wszystkich wyżej wymienionych czynności pamiętaj, aby pić wystarczająco dużo wody. Podczas gdy woda w kontakcie ze skórą może ją wysuszyć, jej spożycie nawilża skórę od wewnątrz. Picie dużej ilości wody działa kojąco na podrażnioną skórę, zapobiega jej wysuszeniu i pomaga jej szybciej wrócić do stanu równowagi.
Wskazówki
* Metoda ta działa tylko wówczas, gdy stosujesz ją w ciągu 24 godzin od oparzenia słonecznego. * Jeśli myjesz włosy szamponem, nie możesz dopuścić, by miał on kontakt z poparzoną skórą. Pogorszy on tylko całą sytuację. * Przed wyjściem z domu zastosuj krem z filtrem UV. * Upewnij się, że nie jesteś uczulony na składniki zawarte w occie lub balsamie. * Nigdy nie nakładaj octu bezpośrednio na twarz.