otwieranie wina kluczykami

Jak otworzyć wino bez korkociągu?
BillyBob - specjalista Tipy.pl

Właśnie przyszli goście i przynieśli wspaniałe wino? Chciałabyś je otworzyć (bo tak wypada) ale nie masz korkociągu, albo nie możesz go znaleźć? Ups! Głowisz się i zastanawiasz, co by tu zrobić.... Ale spokojnie, od tego jesteśmy my! W zależności od tego, co możesz znaleźć w swoim domu, możesz otworzyć wino na kilka sposobów. Oto kilka propozycji.
1
Weź butelkę wina w bezpiecznie miejsce, aby w razie 'niepowodzenia' nie wylało się na dywan czy wykładzinę. Najlepiej do kuchni lub na patio – gdzieś, gdzie są płytki lub inny materiał, który się nie poplami w razie 'w'.
2
ŚRUBOKRĘT

Wkręć w korek śrubokręt, najlepiej długi, dobrze zakręcony. Wkręcaj go tak, jakbyś wkręcał korkociąg. Nie dokręcaj do końca.

3
Złap mocno za rączkę i ciągnij, tak samo jak korkociąg. Zadziała!
4
WIESZAK NA UBRANIA

Jeśli nie masz śrubokrętu z głębokimi zwitkami, weź wieszak na ubrania wykonany z cienkiego drutu i rozwiń go i wyprostuj. Lub wytnij środkową dolną cześć wieszaka, tę prostą idącą od jednego rogu trójkąta do drugiego. Może i zniszczysz wieszak, ale warto, zrobisz z niego własny korkociąg.

5
Owiń jeden koniec drutu o ostrze śrubokręta, w taki sposób, aby powstała spirala. Możesz pomóc sobie szczypcami, aby dobrze owinąć drucik. Nie musi to być przecież dzieło sztuki, więc zakręć tak, jak potrafisz.
6
Wkręć tak owinięty śrubokręt w korek. Pociągnij za rączkę śrubokrętu i wyciąg go razem z korkiem.
7
ŁYŻKA LUB WIDELEC

Możesz też dostać się do wina za pomocą łyżki lub widelca. Poproś kogoś, aby potrzymał i butelkę. Musi ona być unieruchomiona. Otwieraj wino w miejscu, gdzie nie ma dywanów i innych materiałów, które mogą się łatwo poplamić.

8
Ustaw łyżkę pionowo nad szyjką butelki, trzonkiem do dołu. Owiń ją ręcznikiem i pchaj mocno wpychając korek do środka. Druga osoba w tym czasie powinna trzymać mocno butelkę. Najlepiej postawić ją na ziemi i wtedy trzymać.
9
INNE MOŻLIWOŚCI

Znajdź jakiś przedmiot, na tyle solidny, długi i cienki,aby zmieścił się w szyjkę od butelki i sprawdził się w roli otwieracza. Może to być pilnik (ale nie pilniczek do paznokci, raczej pilniki do piłowania metalu, drewna czy tworzyw sztucznych), a nawet solidny marker.

10
Owiń szyjkę butelki ręcznikami papierowymi, lub starym ręcznikiem, takim, którego nie będzie Ci żal, gdy się poplami. Dostosuj się również do informacji zawartych w kroku pierwszym – unikaj otwierania wina w miejscach, w których znajduje się dywan, lub wykładzina.
11
Ustaw przedmiot, który wybrałeś pionowo nad szyjką butelki. Poproś kogoś, aby potrzymał Ci butelkę. Musi ona być unieruchomiona.
12
Za pomocą młotka wbijaj wybrany przedmiot w butelkę, aby wepchnął korek do środka. Bądź ostrożny, aby nie uderzyć drugiej osoby młotkiem w ręce, lub żeby nie rozbić butelki.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (12)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

jula
06.01.2018
a może zrobić dziurę włożyć w nią słomkę i wypić.
A na poważnie to, kto nie ma korkociągu w domu, w którym pije się wino ? Jak nie ma, czym otworzyć butelki, to nie piję, w końcu to nie trunek ratujący życie. Drugim razem się przygotuję odpowiednio, będzie korkociąg, będą kieliszki i będzie z kim. pozdro
Ludek
06.11.2017
Najlepiej:
1. zawsze mieć w domu korkociąg
2. mieć dobrego, przyjaznego sąsiada/sąsiadkę
3. pożyczyć od niego/niej korkociąg
4. oddać korkociąg z ewentualnym zaproszeniem jego/ją na druga butelkę
5. być takim samym dla sąsiada/sąsiadki, jakim by l dla nas
Maksio
03.02.2017
Ja otwierałem drugim końcem łyżeczki. Trzeba mieć trochę siły w rękach i do środka korek wepchnąć, na końcu powoli, żeby się nie wylało. To niestety z powodu braku innych narzędzi.
Antek
21.11.2016
Stawiasz butelkę na stole. Ze ściany ściągasz szablę po pradziadku i szybkim płynnym ruchem odcinasz szyjkę butelki. Twoja kobieta jest oczarowana. Następnie całujesz zdjęcie pradziadka na przeprosiny i imprezujesz dalej. Oczywiście możesz w ten sposób otworzyć np. 4 butelki naraz ustawione w rzędzie. I nie musisz tego robić w kuchni tylko normalnie przy stole ku przerażeniu gości.
coolagi
09.11.2016
wino z korkiem w środku to już raczej tylko napój alkoholowy w większości przypadków dla studenta na kacu... Jak można radzic by profanować smak wina...nawet tego taniego!!
techniczny
28.04.2016
W punkcie 2 i następnym ZAPEWNE chodziło o WKRĘT/BLACHOWKRĘT a nie o śrubokręt, inaczej wkrętak!
Kot
25.04.2016
Otwarłem widelcem kiedy moja dziewczyna mocno trzymala wino. trzymala solidnie, w niczym nie zawiniła. Zlamalem paznokiec w polowie. Wino otwarte i bardzo dobre ale i paznokiec uszkodzony :D
Marcin
13.04.2016
Ja wierce dziore wkretarka do polowy i wkladam wieszak. Klinuje go i pod katem podwazam jak otwieraczem i wychodzi ;)
nowy gość
11.10.2013
te porady są beznadziejne. najlepiej wkręcić długi wkręt w korek za pomocą śrubokręta - nie do końca by wystawał ponad korek. potem bierzesz np obcęgi i nimi chwytasz wystającą część wkrętu i wyciągasz korek tak jak korkociągiem i po sprawie. :)
zigitrn
16.05.2013
Lepiej zawsze mieć w domu korkociąg bo te porady słabe sa jakieś