czysczenie ekranu laptopa

Jak czyścić ekran laptopa?
BojrzeBojrze - specjalista Tipy.pl

Nie oszukujmy się, nasze życie kręci się wokół komputerów. Wielu z nas nie potrafi sobie wyobrazić funkcjonowania bez komputera. Dzięki nim porozumiewamy się ze znajomymi, robimy zakupy, czy dowiadujemy się różnych rzeczy. Mnóstwo ludzi używa ich do pracy. Staje się to powoli chorobą... ale chorobą wspaniałą. Przecież dzięki komputerowi mamy dostęp do internetu – skarbnicy wiedzy. Przeszukujemy go w poszukiwaniu przeróżnych informacji. Odpowiedzią na nasze coraz większe zapotrzebowanie na kontakt ze światem z każdego miejsca są właśnie laptopy. Możemy je zabrać wszędzie – do hoteli, restauracji, czytelni, parków, na miasto, etc. Im więcej ich używamy i im częściej je zabieramy ze sobą w różne miejsca, tym bardziej się one niestety brudzą. A najbardziej widać to na ekranie. Trzeba więc o nie zadbać, aby zawsze były czyste i lśniące.
1
czyszczenie ekranu monitora

Zbierz potrzebne atrybuty. Nie potrzebujesz kupować zbyt wielu rzeczy, aby wyczyścić ekran laptopa. Większość z nich znajdziesz na pewno w domu: stary bawełniany podkoszulek (najlepiej dwa), płatki kosmetyczne, puszka skompresowanego powietrza, ocet, woda destylowana. Ważne, żeby nie była to woda z kranu, ponieważ pozostawia zacieki. Jeśli nie masz więc wody destylowanej, to wybierz się do sklepu. Tak samo ze skompresowanym powietrzem.

2
czyszczenie ekranu monitora

Zacznij od skompresowanego powietrza. Przy jego pomocy usuniesz wszelkie zanieczyszczenia z ekranu. Używaj go ostrożnie, wymiataj kurz z ekranu od jednej strony do drugiej, zaczynając od góry i kierując się ku dołowi.

3
czyszczenie ekranu monitora

Zrób płyn do czyszczenia monitora. Nie ma potrzeby kupowania środków do czyszczenia ekranów i denerwowania się, że nie działają. Wszystko czego potrzebujesz to zwykły ocet i woda destylowana. Zmieszaj ½ szklanki wody destylowanej z ½ szklanki octu. Bardzo dokładnie wymieszaj. Przelej do butelki ze spryskiwaczem.

4
czyszczenie ekranu monitora

Możesz wreszcie zacząć czyszczenie. Weź jeden z dwóch podkoszulków (pamiętaj, aby były czyste) spryskaj go przyrządzoną wcześniej miksturą wody z octem, aby był w miarę wilgotny. Zacznij czyścić nim ekran laptopa okrężnymi ruchami.

5
czyszczenie ekranu monitora

Następnie wysusz monitor. Teraz przyda Ci się drugi podkoszulek, którym wytrzesz ekran do sucha. Rezultat będzie super – czyściutki, lśniący monitor. Aż sam się zdziwisz.

6
czyszczenie ekranu monitora

Możesz zakończyć czyszczenie używając wacika kosmetycznego. Wyczyść nim krawędzie ekranu. Zamocz wacik w przygotowanej wodzie destylowanej z octem i wyczyść krawędzie ekranu. Jak skończysz przejedź jeszcze raz, ale suchym wacikiem.

?

Wskazówki
* Zanim przystąpisz do czyszczenia ekranu wyłącz komputer i odłącz go od prądu.
* Przeczytaj w instrukcji dołączonej do komputera, czy i jakie są zastrzeżenia producenta, co do czyszczenia ekranu.
* Nie używaj roztworów zawierających amoniak.
* Jeśli na monitorze znajduje się jakaś odporna plama, trzyj w tym miejscu dłużej.
* Nigdy nie używaj do czyszczenia chusteczek, ręczników papierowych, papieru toaletowego, etc. Mogą one porysować ekran.
* Czyść ekran regularnie. Im dłużej zwlekasz, tym trudniej go wyczyścić.
*

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Wiesława
21.04.2018
gdzie kupić tę puszkę sprężonego powietrza