buty do tańca

Jak wybrać buty do tańca?
Bianka - specjalista Tipy.pl

Obecnie istnieje ogromny wybór butów do tańca. Nieważne czy szukasz butów eleganckich czy bardziej zwyczajnych, musisz wybrać te, które są wygodne i dobrze leżą na nodze. Każdy styl tańca wymaga założenia odpowiedniego obuwia. Musisz czuć, że masz nad nim kontrolę i możesz w swobodnie poruszać się oraz obracać, aby móc w pełni cieszyć się tańcem. Przeczytaj poniższe wskazówki, które podpowiedzą ci jak wybrać odpowiednie buty do tańca.
1
Wybierz styl.

W zależności od tego jaki styl tańca preferujesz, możesz wybrać różne rodzaje obuwia. Wysokie buty są niezbędnym elementem podczas wykonywania tańców latynoskich. Pomagają one bezbłędnie wykonać skomplikowane figury. Buty do tańca latynoskiego zazwyczaj posiadają wysokie cienkie obcasy. Zarówno buty z odsłoniętymi jak i zakrytymi palcami są dopuszczalne w tym stylu tańca. Jeśli obawiasz się o swoje palce i chcesz mieć dodatkową osłonę, wybierz buty z pełnym czubkiem. Jeśli jednak chcesz pochwalić się swoimi stopami i chcesz wyglądać naprawdę elegancko, wybierz buty z odsłoniętymi palcami. Jeśli lubisz ryzyko, wybierz ładnie zdobione buty z klejnotami, które z pewnością dodadzą ci uroku. Oczywiście najwyższej jakości obuwie przeznaczone do tańca i elegancko zdobione wykonane przez profesjonalna firmę powinno być odporne na normalne zużycie i rozerwanie.

2
Zastanów się nad podeszwą.

Podeszwa to bardzo ważny element, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze butów do tańca. Skręcenie kostki to bardzo częsta kontuzja podczas wykonywania tańców latynoamerykańskich, dlatego też ważne jest by podeszwa tego buta była znacznie miększa i bardziej elastyczna w porównaniu z innymi butami. Poszukaj butów z podeszwą antypoślizgową, wykonaną z materiałów o dobrej przyczepności do podłoża. Najbezpieczniejsze będą buty z welurową podeszwą, które doskonale sprawdzają się na standardowych drewnianych parkietach do tańca. Jeśli nie chcesz wydawać zbyt dużo pieniędzy na buty do tańca, wybierz te z podeszwą wykonaną ze skóry. Ale zachowaj ostrożność, gdyż są one znacznie bardziej śliskie.

3
Sprawdź jakość obuwia.

Zanim kupisz buty do tańca upewnij się, że sprawdziłaś wszystkie detale. Sprawdź fakturę materiału, jakość wykonania, miękkość i elastyczność podeszwy oraz wysokość i stabilność obcasa. Obejrzyj dokładnie każdą część. Przymierz buty, aby sprawdzić czy nie ma żadnych ostrych krawędzi ani szwów, które mogłyby sprawić, że będziesz się czuła niekomfortowo i poranić twoje stopy. Jeśli uważasz, że wysokie obcasy mogą wywołać u ciebie ból stóp, spróbuj dodać wkładki do butów. Najważniejsze, by upewnić się, że buty idealnie pasują do twojej stopy, mają odpowiedni rozmiar, styl i są wygodne.

4
Znalezienie odpowiednich butów do tańca może sprawić ci trochę trudności, chyba że masz dostęp do profesjonalnego sklepu. Rozważ więc zakup przez Internet.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Salsita
27.08.2013
Bardzo cenne rady, najlepiej jednak wybrać się do profesjonalnego sklepu z obuwiem do tańca!