Tutaj jesteś: Podróże > Transport > Podróż samolotem > Jak przewieźć psa samolotem?

Jak przewieźć psa samolotem?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 5/5 (187 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Podróże z psem to dziś naturalna rzecz. Psy stały się częścią naszej rodziny, a my chcemy, by były one z nami wszędzie tam, gdzie się wybieramy. Jednak istnieją pewne wytyczne i protokoły dotyczące podróżowania z psem, zwłaszcza w samolocie. Ogólnie rzecz biorąc psy można podzielić na małe, które można uznać za „bagaż podręczny” lub duże, które traktowane są jak zwykły „bagaż”. Jeśli twój pies jest duży, oto kilka wskazówek jak uniknąć kłopotów podczas podróży samolotem.
1

Wybór odpowiednich linii lotniczych.


Sprawdź czy wybrane linie lotnicze mają określone zasady co do przewozu zwierząt. Jeśli wybrana linia lotnicza pozwala na przewóz psów, zapoznaj się z zasadami i obowiązującymi procedurami. Sprawdź istotne informacje, takie jak: gdzie i kiedy twój pies ma zostać odebrany po dotarciu na miejsce.

2

Rezerwacja i ogólne ostrzeżenia.


Upewnij się, że masz rezerwację biletów, kiedy już dowiesz się, że wybrane linie pozwalają na podróż z psem. W większości przypadków istnieje pewna określona liczba zwierząt, które mogą zostać przewiezione podczas jednego rejsu. Dzięki temu będziesz mogła zarezerwować lot, w którym nie będzie większych problemów z przewozem psa. Poproś załogę samolotu, aby pozwolili ci odprowadzić psa do ładowni i mieli na niego oko.

3

Udaj się z psem do weterynarza.


Poproś go, aby sprawdził jak twój pies zniesie podróż. Powinnaś zrobić to co najmniej kilka dni przed wyjazdem. Nie chcesz przecież narażać swojego psa na niebezpieczeństwo i chcesz, aby podróż zniósł jak najlepiej.

10 pomysłów na zabawę z psem!
Jak zrozumieć zachowanie psa?
Jak nie zgubić bagażu na lotnisku?
Jak wybrać imię dla psa?
4

Przygotuj klatkę transportową dla psa.


Jeśli wszystko do tej pory idzie w porządku, poszukaj odpowiedniej klatki dla psa. Weź pod uwagę jego wielkość, odpowiednią wentylację i miejsce na pojemniki z wodą. Powinna ona być na tyle duża, by pies mógł w niej swobodnie usiąść, stać, leżeć oraz obrócić się bez wysiłku. Upewnij się, że wszystkie śruby i gwoździe są zabezpieczone.

5

Zadbaj o przyjazne środowisko.


Możesz zapewnić swojemu psu poczucie bezpieczeństwa, umieszczając w klatce jego ulubione zabawki. To powinno zmniejszyć poziom jego lęku. Możesz wrzucić do klatki wszystkie rzeczy, które kojarzą mu się z domem, ale pamiętaj by zbytnio jej nie wypełnić. Pies musi mieć nieco wolnej przestrzeni.

6

Sprawdź wszystkie szczegóły.


Możesz również założyć swojemu pupilowi obrożę z twoimi danymi osobowymi i miejscem docelowym podróży.

7

Organizacje zajmujące się transportem psów.


Jeśli nie masz możliwości przewiezienia psa tym samym lotem, udaj się do tego typu organizacji, które z pewnością udzielą ci pomocy.

 5/5 (187 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Ala - 2010-09-21
Aby wyjechać z psem za granicę musimy mieć dla niego paszport oraz ważne szczepienie przeciwko wściekliźnie i elektroniczny chip bądź tatuaż. Kraje takie jak: UK, Irlandia, Szwecja i Malta mają dodatkowe wymagania. Aby tu przyjechać z psem czy kotem trzeba mieć również: zaświadczenie o leczeniu przeciw bąblowicy, zaświadczenie o zabiegu przeciw kleszczom czy dodatkowe badania potwierdzające skuteczność działania szczepienia przeciwko wściekliźnie.
Nie wiem jak u was, ale w moim przypadku, kiedy powietrze robi się nieco chłodniejsze, włosy stają się całkowicie...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Biura podróży organizują coraz częściej podróże do różnych krajów samolotem, ponieważ są obecnie najszybszym środkiem...
Jak przygotować się do podróży samolotem?
Biura podróży organizują coraz częściej podróże...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.