zespół cieśni nadgarstka

Jak naturalnie leczyć zespół cieśni nadgarstka?
DafneDafne - specjalista Tipy.pl

Zespół cieśni nadgarstka może być przyczyną bólu, mrowienia i drętwienia dłoni lub palców. Najczęściej jest on spowodowany codziennym powtarzaniem określonych czynności (np. praca z myszą), ale może też mieć związek z nadwagą, cukrzycą i ciążą. Osoby cierpiące na zespół cieśni nadgarstka doświadczają dużo bólu, ale jest dla nich ratunek. Poniżej dowiesz się jak naturalnie leczyć tę przypadłość.
1
Ulgę w bólu przyniesie ci unikanie powtarzania codziennych zadań, zarówno w pracy jak i w domu. Do częstych powodów cieśni nadgarstka zalicza się m.in. codzienna praca przy komputerze. Na bolące miejsce przyłóż rozgrzewający kompres. Usztywnij dłoń umieszczając ją na specjalnej szynie.
2
Ćwicz dłoń robiąc nią powoli kółka. Pobudzi to krążenie i zmniejszy nacisk na nadgarstek, wywołany codziennymi czynnościami. Rób to ćwiczenie co najmniej trzy razy dziennie lub zawsze, kiedy chcesz uwolnić się od bólu.
3
Zażywaj witaminę B6, ponieważ łagodzi objawy zespołu cieśni nadgarstka. Znajdziesz ją w ziemniakach, awokado, łososiu, indyku, bananach, brązowym ryżu i nasionach słonecznika. Jeśli wolisz przyjmować witaminę B6 w postaci tabletek, zalecana dawka to 50mg 2-3 razy na dobę.
4
Na zespół cieśni nadgarstka pomagają też inne zioła i suplementy. Wśród nich wymienić można arnikę, kwas foliowy, bromelainę oraz witaminy B2 i B12.
5
Korzystnie na leczenie tej przypadłości działa też akupunktura i akupresura. Pomagają one uwolnić się od bólu i złagodzić ucisk w nadgarstku. Jeśli zdecydujesz się na któryś z tych zabiegów, pamiętaj by był on wykonywany przez osobę doświadczoną w tej dziedzinie.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (3)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Nickkiks
08.01.2015
leczenie trwało u mnie około 2 miesiące do 2.5 do zaniku bólu nocnego i możliwości używania myszy około 8 godzin, z przerwami. Oczywiście witamina B 6 50 miligramów, po miesiącu możliwość powikłań, B12 bez recepty, B1 25 miligramów na receptę, magnez, wapń, kapsułki z ananasa, indywidualne, witaminy konieczne.Maść z hydrokortyzonem nie pomaga, Ibuprom trochę, tylko trochę. Strzepywanie dłoni, masaż wzdłuż delikatnie, oszczędzanie ręki, unikanie zaciskania mięśni dłoni, szczególnie prawej strony, zmiana pozycji, ruchu, nawet toporne usztywnienia oparcie, wpasowanie w coś łokcia nadgarstka i dłoni(tylko aby unieruchomić, uniknąć zwisania).
toja
22.10.2012
W moim przypadku pomogly zastrzyki sterydowe. Od lekarza dostalam zalecenia zimnych a nie cieplych okladow.
Mahrian
02.08.2010
no nie wiem, trzeba by było mieć myszkę dla leworęcznych lub zmienić ustawienia w kompie, no i się przyzwyczaić, że lewy klawisz to prawy, a prawy to lewy.. to ja już chyba wolę robić przerwy od komputera ;))