jazda na deskorolce

Jak skręcać na deskorolce?
sid - specjalista Tipy.pl

Skręcanie wydaje się być jedną z trudniejszych rzeczy, jeśli chodzi o jazdę na deskorolce – nie wspominając oczywiście o akrobacjach. Nie jest jednak to aż tak mozolnie trudne jakby się mogło wydawać, a nawet całkiem proste. Wystarczy mieć kontrolę nad balansem ciała i wiedzieć co i jak.
1
Odepchnij się i nabierz prędkości na desce. Umieść obie nogi na deskorolce, aby były zwrócone w jednym kierunku. Nie rozpędzaj się jednak zbytnio, ćwicz na małej prędkości.
2
Złap równowagę na desce i pewnie trzymaj na niej nogi. Nigdy nie przesuwaj masy ciała podczas skrętu, ponieważ możesz się wywrócić.
3
Połóż nacisk na palce u stóp, aby skręcić w danym kierunku. Deska delikatnie zacznie skręcać w wybraną przez Ciebie stronę. Jeśli chcesz przestać skręcać po prostu przestań naciskać na deskę.
4
Aby skręcić w przeciwną stronę nacisk powinien być położony na pięty. Tak samo jak poprzednio, w zależności od siły nacisku, deska będzie skręcać powoli lub szybko.
5
Jeśli chcesz jechać slalomem, zmieniaj nacisk z palców na pięty. Jest to też dobry sposób, żeby poeksperymentować z siłą nacisku i wyczuć go.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (4)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Filip_Kozak2009
19.07.2019
jesteś mega koleś
Sebastian
05.08.2015
Mam pytanie: Jak powinny być przykręcone traki i tp? Proszę o odpowiedź :)
HelpMe
08.07.2013
Pomocy nie wiem co sie dzieje gdy na deskorolce przechylam się w prawo ona skręca w lewo i na odwrót pomocy!
Olii
18.05.2011
Dzięx za porade :P