Tutaj jesteś: Komputery > Oprogramowanie Komputerowe > Oprogramowanie Edytorskie > Jak ustawić marginesy w Wordzie?

Jak ustawić marginesy w Wordzie?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 5/5 (5 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Właśnie zakończyłeś pracę z dokumentem w programie MS Word i potrzebujesz marginesu tylko z jednej strony. Niestety jest on obecny po obu stronach tekstu. Co zrobić w tej sytuacji? Jak zmienić domyślne ustawienia marginesów w Wordzie? Istnieje kilka sposobów, by poradzić sobie z tym problemem.
1

Sposób I.


Przejdź do menu „Plik”, a z listy wybierz opcję „Ustawienia strony”. W zakładce „Marginesy” dokonaj odpowiedniej korekty, a następnie kliknij w przycisk „OK”.
Brzmi to bardzo prosto, ale co zrobić, gdy po powrocie do dokumentu okaże się, że poprawka była zbyt duża lub zbyt mała i nie wygląda to zbyt dobrze?

2
W tej sytuacji ponownie wejdź do menu „Plik”, wybierz „Ustawienia strony” i w zakładce „Marginesy” dokonaj poprawek i kliknij „OK”. Czynność tę będziesz musiała powtarzać, dopóki nie ustawisz właściwych marginesów. Pracochłonne? Istnieje szybszy sposób.
3

Sposób II.


Innym sposobem jest ustawienie marginesu na odpowiednim widoku strony. Przejdź do menu „Widok” i ustaw opcję „Układ wydruku”. Ponownie wejdź w menu „Widok” i zaznacz opcję „Linijka”. Dzięki temu będziesz w stanie chwycić kursorem myszki marginesy i przeciągnąć je w odpowiednie miejsce.

Jak usunąć śmieci z komputera?
Jak zrobić plik PDF?
Jak rozpakować plik RAR?
Darmowe programy do nauki języka niemieckiego
4
Ale co zrobić, jeśli nie możesz zobaczyć całej strony na raz? W tej sytuacji odpowiednio dostosuj górny margines, przejdź na dół strony i ustaw dolny margines. W razie konieczności ponownie wróć na górę dokumentu i powtórz cały proces od nowa.
5

Sposób III.


Możesz również skorzystać z innej opcji. Włącz opcję „Podgląd wydruku” w MS Word. Możesz to zrobić klikając w menu „Plik”, a następnie wybierając opcję „Podgląd wydruku”. Bardzo często pozycja ta znajduje się również w standardowym pasku narzędzi. Jeśli korzystasz ze skrótów klawiszowych, wyciśnij jednocześnie Ctrl+F2.

6
Po włączeniu podglądu sprawdź, czy linijki boczne są widoczne. Jeśli nie, kliknij w menu „Widok”, a następnie opcję „Linijka”. Możesz również kliknąć w odpowiedni przycisk na standardowym pasku narzędzi. Teraz, gdy linijki są już widoczne, możesz bez problemu ustawić marginesy w odpowiedniej pozycji.
7
Przesuń kursorem wskaźnik znajdujący się pomiędzy ciemną i jasną częścią marginesu. Znajdź odpowiednią strzałkę, najedź na nią kursorem, naciśnij lewy przycisk myszki i przeciągnij ją w odpowiednie miejsce. Zwolnij przycisk dopiero wówczas, gdy znajdziesz się w miejscu, gdzie ma być margines. Dokument natychmiast zostanie poprawiony i będziesz mogła zobaczyć efekt swoich działań. Jeśli nie jest ustawiony tak jak powinien, ponownie chwyć strzałkę myszką i przesuń w odpowiednie miejsce. Po dokonaniu właściwych poprawek kliknij opcję „Zamknij”, powrócisz w ten sposób do edycji tekstu.
8
Zmiana położenia marginesów wbrew pozorom wcale nie jest taka trudna. Możesz je ustalić gdzie tylko chcesz i zmieniać, gdy tylko pojawi się taka potrzeba.
 5/5 (5 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (2)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Livi - 2015-01-08
Dzięki! :)
Kate - 2014-06-17
znalazłam to o co mi chodziło :D dzięki !
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Nic nie wyróżnia dokumentu tak jak profesjonalnie wykonany nagłówek. Możesz nieco upiększyć swój dokument wstawiając...
Jak wstawić nagłówek w Wordzie?
Nic nie wyróżnia dokumentu tak jak profesjonalnie wykonany...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.