Sejf w ścianie

Jak zrobić sejf w domu?
TimoTimo - specjalista Tipy.pl

Sejf w ścianie, to wspaniałe miejsce do schowania małych wartościowych przedmiotów. Jest on bardziej użyteczny, niż schowek w banku. Nie jest trudny do zainstalowania, wiec sam możesz go zamontować. Najtrudniejszym etapem, będzie jego przycięcie do rozmiaru i stylu jaki chcesz.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Pinezki,
* Ołówek,
* Młotek,
* Gwoździe,
* Piła, nożyk,
* Okulary ochronne na oczy,
* Śruby,
* Wiertarka.

1
Wybierz pustą ścianę w swoim domu, taką w której nie przechodzą kable i rury. Coś w rodzaju składziku, schowka, szafki ściennej byłoby najlepsze, ponieważ ukryje sejf. Jeżeli Twój sejf ma być głęboki i duży, tył może być schowany w ścianę na której będzie stał, upewnij się, że konstrukcja nie będzie rzucać się w oczy.
2
Zrób szablon-odpowiadający wielkości sejfu, przyłóż do ściany w której ma stać sejf i poziomicą dokładnie ustaw pion i poziom. Przypnij szablon do ściany pinezkami i ołówkiem obrysuj wokół.
3
Wbij gwóźdź w środek ściany, którą będziesz usuwał, aby użyć go jako uchwyt, do wyjęcia tej części ściany, gdy już obetniesz wokół. Następnie wytnij mały otwór i sprawdź, czy nie ma w usuwanej części żadnych rur czy kabli.
4
Zacznij wycinać od dołu i utrzymuj piłę pod kątem, aby nie przeciąć ściany na wylot. Potem utnij boki i górę. Gdy to zrobisz, pociągnij za wbity gwóźdź i wyjmij wycięty kawałek.
5
Dopasuj sejf do wyciętego otworu i upewnij się, że szczelnie przylega.
6
Przewierć dziury od środka sejfu do ściany i przykręć go do niej za pomocą śrub.
?

Wskazówki
* Dla bezpieczeństwa, wyłącz prąd, w razie gdyby się okazało, że w miejscu w którym montujesz sejf jest instalacja elektryczna, o której nie wiedziałeś.
* Połóż folię na podłodze wokół ściany, aby zabezpieczyć ją przed kurzem i gruzem, który powstanie gdy będziesz usuwał kawałek ściany.
* Jeżeli nie masz doświadczenia w stolarce, piła ręczna będzie najprawdopodobniej najlepszym narzędziem. Szybciej byłoby wyrzynarką, ale jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś z nią do czynienia mógłbyś mieć problem.
* Nigdy nie używaj jakiejkolwiek piły, bez ubrania okularów ochronnych.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie