Tutaj jesteś: Zdrowie > Zdrowie Psychiczne > Radzenie Sobie Ze Stresem > Jak znaleźć zgubioną rzecz?

Jak znaleźć zgubioną rzecz?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 4.4/5 (21 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Znów spóźniłaś się do pracy, ponieważ nie mogłaś znaleźć kluczyków do samochodu? Jesteś już spakowana na wakacje, ale nie możesz sobie przypomnieć, gdzie położyłaś paszport? Może nie znalazłaś się w żadnej z tych sytuacji, ale pewnie często masz problemy ze znalezieniem różnych przedmiotów. Skorzystaj z poniższych wskazówek, a podpowiem ci jak znaleźć zgubioną rzecz. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i nerwy.
1

Sprawdź swoje najbliższe otoczenie. Dokładnie przeszukaj pokój lub pomieszczenia, w których dana rzecz może się znajdować. Nie przeszukuj jednak każdego zakamarka, nie szukaj rzeczy pod stosem ubrań, czy w kieszeniach wszystkich spodni. Zamiast tego po prostu rozejrzyj się dookoła i sprawdź, czy nie położyłaś tego gdzieś na wierzchu.

2

Sprawdź czy dana rzecz nie leży tam, gdzie zazwyczaj się znajduje. Jeśli zgubiłaś kartę, na początku oczywiście sprawdź swój portfel. Jeśli nie możesz znaleźć kluczy, sprawdź czy nie ma ich w drzwiach, mogłaś po prostu zapomnieć ich wyjąc. Czasami rzeczy są dokładnie tam, gdzie je sami zostawiliśmy.

3

Sprawdź siebie. To brzmi głupio, ale czasami możemy zapomnieć, że okulary, których szukamy mamy na szyi, założone na głowie lub nawet na oczach. Sprawdź każde z oczywistych miejsc jeszcze raz, nawet gdy masz pewność, że danej rzeczy tam nie ma. Sprawdź dokładnie swoje kieszenie. Czy aby na pewno są puste? Czy dotarłaś aż do ich dna? Sprawdź również kieszenie kurtek i płaszczy, które ostatnio nosiłaś. Może zagubiona rzecz utknęła gdzieś pod podszewką.

Jak być szczęśliwym człowiekiem?
Jak zmienić się na lepsze?
Jak być zabawnym?
Jak być bardziej atrakcyjnym facetem?
4

Dokładniejsze poszukiwania. Teraz, gdy już wiesz, że przedmiot nie leży na widoku, bardziej szczegółowo spójrz na swój dom i samochód. Jeśli masz w mieszkaniu bałagan, zajmie ci to nieco więcej czasu. Upewnij się, że robisz to dokładnie. Większość ludzi każdego dnia wykonuje te same czynności, co nieco zawęża obszar poszukiwań. Aby zaoszczędzić czas wyeliminuj miejsca o małym prawdopodobieństwie znalezienia szukanej rzeczy (np. klucze w kominku). Z pewnością na początku pobieżnie przeglądnęłaś wszystkie miejsca, w których bywasz najczęściej. Wróć się i tym razem przeszukaj je znacznie dokładniej.

5

Wysprzątaj otoczenie. Spróbuj zrobić porządek w swoim pokoju, domu, samochodzie, torebce, plecaku czy innym miejscu, w którym prawdopodobnie zgubiłaś daną rzecz. Przedmioty rzadko znikają z idealnie posprzątanych miejsc. Tylko dokładne sprzątanie może pomóc ci w odnalezieniu zguby. Jeśli i to zawiedzie, przynajmniej będziesz mieć porządek.

6

Wróć pamięcią do czasu i sytuacji, w której ostatnio używałeś zagubionej rzeczy. Czy wzięłaś ją do pracy lub do przyjaciela? Miałaś ją ostatnio w autobusie lub restauracji? Kiedy ostatnio jej używałaś? Odtworzenie danej sytuacji może w efekcie doprowadzić cię do danej rzeczy. Zazwyczaj rzeczy giną, gdy coś rozprasza naszą uwagę. Być może ktoś sprzątał pomieszczenie i przeniósł przedmiot w inne miejsce? Gdzie mógłby to położyć?

7

Pomyśl, że właśnie trzymasz ten przedmiot i zastanów się, gdzie byś go odłożyła. Idź w pierwsze miejsce, które pojawi się w twojej głowie. Może znajdziesz go właśnie tam.

8

Zadzwoń do ludzi i miejsc, które odwiedziłaś w ostatnim czasie. Być może przechowali oni ten przedmiot i czekają, aż ktoś się po niego zgłosi.

9

Poproś innych o pomoc w szukaniu. Uzyskanie pomocy od innych często zwiększa twoje szanse na znalezienie utraconego przedmiotu. Mogą to być członkowie rodziny, przyjaciele, kierowca autobusu, czy ktoś zupełnie obcy. Możesz również zamieścić ogłoszenie w lokalnej gazecie lub nakleić je na osiedlowym słupie. To może być bardzo przydatne podczas poszukiwań bardziej wartościowych rzeczy.

10

Szukaj zgodnie z przyjętym planem. W zależności od otoczenia, spróbuj wymyślić jakiś system szukania, aby mieć pewność, że wszędzie zajrzałaś. Dla przykładu jeśli zgubiłaś coś na trawniku, możesz zacząć poszukiwania sama lub z pomocą innych, ale według jakiegoś ustalonego planu.

11

Weź pod uwagę to, że przedmiot mógł zostać skradziony. Nie wpadaj w panikę. Zastanów się ile może być warty i kto mógłby chcieć go mieć. Oczywiście jeśli przedmiot jest mało wartościowy, istnieje małe prawdopodobieństwo, że ktoś go ukradł. Jednak nigdy nic nie wiadomo – czasami ludzie kradną rzeczy z pozornie bezsensownych powodów.

12

Odczekaj jakiś czas. Czasami przedmiot może odnaleźć się dopiero po pewnym czasie. Twoja siostra odkurzy miejsce, o którym ty nigdy wcześniej nie pomyślałaś i być może natknie się na daną rzecz. Chyba że jest to coś, czego zgubienie może wywołać wiele poważnych problemów (karta kredytowa, telefon komórkowy, dowód osobisty itp.). Wówczas natychmiast zgłoś sprawę na policję i zadzwoń do banku w celu zablokowania karty.

13

Następnym razem postaraj się, by niczego już nie zgubić. Zawsze odkładaj przedmioty w wyznaczone miejsce, uporządkuj swój dom i wyznacz specjalne miejsce do przechowywania cennych rzeczy.

 4.4/5 (21 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (80)

Nie będzie widoczny na stronie
 
yd - 2017-02-13
zgubiła mi się jedna rękawiczka. a jest mi potrzebna już teraz, myślę że mógł mi ją zapodziać gdzieś pies patrzyłam w domu i w innym pomieszczeniu na dworze ale nigdzie jej nie znalazłam co mam zrobić chciałam pożyczyć rękawiczki od babci ale one są dla mnie za duże błagam proszę o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Znalazlem - 2017-01-20
Tą stronkę pomogła uratował ej kiedyś pendrive przed pralką, był w spodniach, gdybym spóźnił się o 1 h nic raczej by z niego nie pozostało:O:-P:-)
DaMi - 2016-11-14
e papierosek górna część mi se zgubiła gdzie szukać
natalka - 2016-11-07
boze to uratowalo mnie bardzo ;3 zguba to buty i obszulalam caly dom po czym przeczytalam zeby przeszukac dom i samochód i kapnelam sie ze sa w samochodzie
gfuhf - 2016-11-03
zgubiłam książke do matematytki a jest mi potrezbna na jutro...
eirowfnoira - 2016-10-13
Zgubiłem kostkę do gitary. Ostatni raz grałem siedząc przy biurku lub na kanapie przy telewizorze i gdy odłożyłem na chwilę gitarę, kostka przepadła. Zawsze odkładam ją na biurko, tym czasem przepadała, obszukałem cały dom. Podejrzewam, że ktoś z domowników wyrzucił przypadkiem do śmietnika, jednak nikt nie kojarzy tego faktu... Gdzie ja teraz takie kostkie dostane!!!
Łucja, lat piętnaście - 2016-08-23
Zgubiłam powerbank. Za trzy dni wyjeżdżam na wakacje, przydałoby się go jakoś odnaleźć, ale mam wielki dom i przeszukanie całego zajmie wieczność, a on może być wszędzie.
Damian G. - 2016-07-25
Zgubiłem klucze od działki. Zawsze je wieszam na spinaczu przyczepionym do tablicy. Po godzinie szukania spostrzegłem się że po prostu powiesiłem klucze na innym spinaczu...
Memek - 2016-07-22
Zgubiłem gekona, myślałem że zjadł go mój kot, znalazł się po tygodniu pod moją kanapą przy myciu podłogi
Vis - 2016-05-20
Zgubiłam pozwolenie na wycieczke, a na dzis musze dac...
Ela - 2016-05-18
Pomódl się do Św.Antoniego!
ja - 2016-05-10
Zagubiłam kurde
LittleFlu - 2016-05-04
Zgubiłam kartę pamięci, a za 2 tygodnie wyjeżdżam i nie mogę jej znaleźć ;""((
Dziubdziusia - 2016-05-02
ja nie umiem znaleźć taśmy dwu stronnej aby przykleić tablicę korkową!!!
Jo - 2016-04-22
A JA KURDE NIE UMIEM ZESZYTU NA MATME ZNALEZĆ!
pani jakąś tam - 2016-04-19
Nie mogę znaleźć ładowarki do komputera
Dominiśka - 2016-02-16
Kiedy wymieniałam się telefonem zgubiłam kartę a teraz kiedy mam telefon nie mogę jej znaleźć S.O.S
no ja - 2016-01-11
Zgubilam przenosny dysk, kurde...
olczis - 2016-01-07
Zgubiłam krepe !!! Nawet nie wiem jak to się stało
Fajnyja - 2015-12-02
W odroznieniu od innych zgubilem....
Klawiature xD nie ma jej nigdzie
escervo - 2015-09-28
Zgubilem plyte do xbox 360 :( Chciałem bardzo sobie pograć bo zazwyczaj nie mam czasu wolnego ;(
ktoś taki - 2015-09-22
Zgubiłam książkę którą muszę oddam (jak znajdę) boje się że wyrzuciłam niechcący do śmietnika. Co mam zrobić pomocy to ważne jutro wywożą śmieci ale nie ma jej tam pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ktos - 2015-07-20
Zgubiłęm citrl i nie moge go kurwa znaleśc xd
Nicofisi - 2015-06-30
Kurczę, otwieram 3 raz tą samą szafę i nagle znalazłem na samym środku ;-;
załamana - 2015-02-02
zgubiłam dzisiaj lizaka chupa chups, gdzieś go położyłam i nie wiem gdzie ;((((
olcia - 2015-01-02
Pomocy posiałam gdzieś spray z którego wylatują serpentyny taki troche glutowate pomocy :-(:
robert251k - 2014-09-14
Witam zgubiłem przenośny głośnik jakieś 5-6miesięcy temu ale nie mogę go wcale znaleśc nie pamiętam gdzie go ostatnio położyłem ani gdzie go miałem pomocy!!!! błagam
arimor - 2014-05-19
Zauważyłam, że przedmiotem, którego najczęściej szukają moi rodzice i znajomi są klucze czy też kluczyki do samochodu. Ostatnio odkryłam, że istnieją takie breloczki do kluczy, które reagują na gwizd. Kiedy po raz kolejny nie możecie znaleźć kluczy, po prostu gwiżdżecie, a breloczek odpowiada Wam błyskami i sygnałem dźwiękowym- polecam :)! Można kupić w intrnecie. takich prostszych metod- polecam przyczepić do kółka na klucze kolorową smycz - od razu znajdziecie klucze np. na dnie damskiej torebki.
paja - 2014-04-18
A ja zgubilam dziennk szkolny a mam w nim zapisane prace domowe i na kiedy sa i chcem odrobic lekcje na pon.a niewiem jakie sa a jak nie odrobie to bede w kozie przez godzine POMOCYYYYYYY...
evveliin - 2014-03-26
Zgubilam krem do twarzy... absurdalne, a jednak... uzywalam jeszcze stary i pomyslalam, ze tego jeszcze nie potrzebuje, wiec gdzies polozylam go.. i teraz jak tamten mi sie skonczyl to nie moge tego nowego znalezc... nie wiem co mam robic...
lalala - 2013-12-27
ne mogę znalezdz kapcia co mam robić ! ! ! ! !
sloma231 - 2013-11-03
A ja 2 miesiące temu zapodzialem gdzieś dwa paszporty i dowód podczas przeprowadzki i nie mogę ich nigdzie znaleźć szukałem wszędzie gdzie tylko to możliwe i nic proszę o pomoc jak sobie przypomnieć gdzie mogłem je włożyć dzięki
Monika - 2013-07-11
Wczoraj byłam na zakupach. I kupiłam sobię kolczyki. A stare włożyłam w takim m małym czyms i folijką . Później gdy byłam w domu . moja sisotra brała te torby z samochodu do domu. I później tych kolczyków niewidziała. W domu niewiem gdzie moigą być , torby przesuzkalam .Wiem że włożyłamte kolczyk istare do torby z kupionymi nowymi butami pomuż warte sa 300zł bo są złote.
KLOCEK - 2013-07-05
nigdzie nie mogę znaleźć "LEGITYMACJI SZKOLNEJ"
lirandil - 2013-06-20
a jak znaleźć zagubione 20 zł ?
STELLA176 - 2013-04-25
Modlitwa do św. Antoniego zawsze pomaga ;-)
bucek - 2013-03-12
wczoraj w dopmu zgubiłem gieta baki nie mam pojęcia gdzie go pizgłem chodze cały czas na ciśnieniu pomocy
Kamil - 2013-03-04
Akurat miałem w spodniach ale dzienki :)
ja - 2012-10-01
A ja znam takie słowo "wytrych"- szukasz jakiejś rzeczy a nie możesz znaleźć, powtarzaj magiczne słowo- DOSTAĆ. Powtórz kilkakrotnie to słowo i potem zapomnij nie zajmuj się tą rzeczą. Upłynie parę chwil i pójdziesz sam w to miejsce gdzie leży ta rzecz. SPRAWDZONE, DZIAŁA NAS 100 %
artystka - 2012-09-30

będąc na pielgrzymce w bezpieczne miejsce w bagazu schowałam wazystkie swoje pieniadze. Dwa dni pózniej nie miałam pojęcia gdzie sa, modliłam się przed namiotem razem z moimi siostrami, znalazły się.

Aga - 2012-09-25
DZIĘKIIII !!!!!!!!!!!!!
:D
werkoni - 2012-07-16
ja zgubiłem portfel i nie pomogło mi to
ted - 2012-06-30
zgubiłem swoją fajkę 3 tygodnie temu, mam nadzieję, że te metody zadziałają...
Żyła - 2012-03-26
Już po pierwszej poradzie odnalazłam rzecz.Dziękuję.Przypomniałam sobie gdzie ją położyłam ;) xD
oli9123 - 2012-03-19
Witam zgubiłam grę pewnie dobrze wam znaną test drive próbowałam już metod powyżej napisanych lecz nie zadziałały mam nadzieję,że metoda z św Antonim zadziała:)
lalalal - 2012-03-19

Kurde ja zgubiłam mp4 już od tygodnia szukam i nie mogę znaleźć ;x

ala - 2012-03-09
a o św antonim patronie rzeczy zagubionych ktoś słyszał ?? POLECAM:-))))))))
Kinga - 2012-02-26
ja zgubiłam ruchomy aparat ortodontyczny i nie mogę go znaleźć za chiny :( szukałam już wszędzie ale jeszcze spróbuje metody ze św. Antonim kiedyś mi już pomógł może i teraz ... kto wie :D
qqqqqqq2 - 2012-02-15
zgubiłem w gdzieś w pokoju grę za 120zł położyłem gdzieś i nie pamiętam. W moim przypadku gdy nawet bym sobie przypomniał to by nie było jej tam. co za idiota ze mnie.
Daniel - 2012-02-10
Dziekuje, Znalazlem swojegi Ipoda. rodzice by mniue utłukli.w sumie to się skapnel że go zgubiłem. Dzekuje Pa.
tobi - 2012-02-08
pomogło mi i to bardzo
nika - 2012-02-07
hej
ja też niedawno zgubiłam mój dowód osobisty, szukałam go wszędzie - bez skutku ale jest patron od rzeczy zagubionych-św Antoni który naprawdę pomaga.Ja pomodliłam się do niego kilka razy i po tygodniu poszukiwań znalazłam mój dowód.Spróbujcie
melon - 2012-02-05
zgubiłam swoje ulubione okulary ;/ nie umiem zgubić gdzie mogą być ?? ;/;/
lolxd - 2012-01-30
Pomocy zgubiLam książke z biblioteki szkolenej i jak jej nie znajde to bende miała duzy kłopot z tymi biblioterkami POMOCY PLIZZ
lunalunaluna - 2012-01-08
a ja zgubilam fluid do twarzy..nie wiem jak sie jutro pokaze w szkole,no ale coz...przeszukalam DOKLADNIE CALY DOM.CALY!nigdzie nie ma a ostatni raz uzywalam go w czwartek rano przed pojsciem do szkoly.nie ma go do teraz..;/
Moon - 2012-01-03
ha.... a ja zgubiłam mp4 ale raczej nikt mi jej nie ukradł 2 dzień jej szukam i nie ma !!!!!!
Dudi - 2012-01-01
Witam nie dawno grałem z kolegą w Xbox 360 aż w koncu zgubił mi się pilot do telewizora bez niego nie włacze ixboxa a co gorsze televizora i niewiem gdzie go dałem moja mama powiedziała żebym się pomodlił do SW antoniego a ja pomodliłem się i szyukam jeszcze raz i nie ma
Olaa - 2011-12-30
Ja zgubiłam swoją ulubioną maskotke... Szukam jej drugi dzień non stop płacząc. Wiem, to głupie - miec w wieku 13 lat pluszaka za którym sie beczy. Spałąm z nim i wgl. Pojechałam do niemiec. W drodze powrotnej był więc w niemczech go nie zostawiłam. Pod domem wysiadaliśmy weszłam do domu i zorienttowałam sie że go nie ma... i nie ma do dzis...
donia - 2011-12-22
A ja zgubiłam książeczkę do bierzmowania ! Co prawda dostałam nową, ale kolega był wspaniałomyślny i wszystko mi sam podpisał. Zero różnorodności i naturalności. W dodatku poprzednia książeczka miała już swoją historię. Znajdował się tam podpis samego burmistrza mojego miasta.. Straciłam już wiarę, że ją odnajdę :<
olka006 :D - 2011-12-10
Ja zgubilam plytę do francuskiego ostatnio ja przesluchiwalam i odlozylam tam gdzie zawsze ale teraz juz jej nie ma... szukam i szukam i nie moge znalezc !!. . :/
Ola - 2011-11-17
zgubiłam złoty medalik, który po miesiącu znalazł się w pudełeczku na biżuterię które było przeszukane wiele razy ...
Wczoraj jeszcze nie było medalika, dzisiaj rano otwieram - jest. Mieszkam sama nikt nie mógł go podrzucić. Jak to wyjaśnić ? nie wiem :)
Ewa - 2011-11-01
DZIĘKUJĘ z całego serca! Znalazłam portfel, było w nim dobrze ponad tyś. złotych :)
Ponicka53 - 2011-10-28
Hej... szłam do shl i tel wypadł mi z reki , pozbierałam cały telefon ( baterie obudowę i wg.) wracając do domu chciałam posłuchać muzyki... i zauważyłam ze mam ich tylko 5 .....;\ zaczęłam szukać po chodniku trawie i drodze ale nie ma... nie wiecie jak moge sprawdzić dokładniej trawę... ? jest trochę wysoka ja na ogródku.. Pomocy!
Tino20 - 2011-09-27

Ja zgubiłem roczne PSP SLIM z kartą 8GB i wiem gdzie zostawiłem i z tamtąd gdzie położyłem znikneło a było to w domu ,przetrząsnąłem cały dom ,podwórko ,samochody ,garaże i nic .Zginął mi również nowiutki nóż sprężynowy .Co mam robić już mnie normalnie krew zalewa zmówiłem modlitwę i litanię i nic zero efektów

Mycha_x_D - 2011-09-26
zgubiłam portfel z legitymacją i z piniędzmi .!
help mam jutro zawody i nie pojadę . !!
Andzia - 2011-07-27
dzięki tobie znalazłam kolczyki od taty które były dla mnie bardzi ważne dziękuję :* wielka jesteś pomógł mi pkt 5
pieterek1997 - 2011-06-16
Zgubiły mi się słuchawki do odtwarzacza mp3 które są dla mnie bardzo ważne. W moim domu sprząta pewna pani która mogła i pewnie przestawiła je z mojego "wiadomego" miejsca :/ jak zwykle nic o tym nie wie ale nikt inny z domowników tego nie ruszał i nie ma możliwości abym zgubił to poza domem :C
Justa - 2011-06-06
Ja zgubiłam moją obrączkę ;((((( wiem tylko że jest gdzieś w naszej sypialni... szukam już od 4 dni... miejsca mi się już skończyły , gdzie może ona być ;(((( poradźcie, co można jeszcze zrobić? (generalne porządki mam już dziś za sobą )
koksu - 2011-05-24
ja zgubilem kluczyk od motoru :/ malutka rzecz, trudno znalezc.. tym bardziej ze to jest gdzies w trawie..
lol - 2011-05-09
Mi zgina pendrive to już 2 ;d
Murzynka - 2011-05-07
ja zgubiłam płytę, która jest mi bardzo potrzebna teraz... szukałam już chyba wszędzie tam, gdzie mogłaby być... nie wiem już, gdzie szukać. nienawidzę gubić swoich rzeczy. a co to by było, gdybym zgubiła czyjąś rzecz...
basia - 2011-04-09

matrixzma222 napisał

,ja zgubiłem ładowarke do telefonu i szukam jej od 2 msc i nuie moe znaleść przeszukałem wszystkie zakamarki i nic nigdzie jej nie ma szukałem nawet w wc to był koszmar tam też jej nie znalazłem prosze o pomoc


Nie wiem jak Ci pomóc, ale ładowarka to nie małe kolczyki, które są gdzieś w domu, ale nie mogę ich znaleźć. Może ktos inny ją przełożył? Jeżeli jednak to nasz mózg ma problem, to może kupić mu jakąś odżywkę z lecytyną, czy coś?

matrixzma222 - 2011-04-08
ja zgubiłem ładowarke do telefonu i szukam jej od 2 msc i nuie moe znaleść przeszukałem wszystkie zakamarki i nic nigdzie jej nie ma szukałem nawet w wc to był koszmar tam też jej nie znalazłem prosze o pomoc
ola - 2011-03-26
Ja zgubiłam zegarek. Nie widziałam go już 2 tyg. ale dopiero teraz sie zaczełam ostro denerwować :) Zdaje mi się że w szkole nie zgubiłam, raczej w domu. Bardzo PROSZĘ O POMOC
Kinga - 2011-01-23
Ja zgubiłam bransoletkę przyjaźni, którą zrobiłam dla znajomej mojej babci.. Jest już gotowa, pzeszukałam wszystkie kieszenie ubrań które nosiłam w czasie robienia i po zrobieniu. Przeszukałam pokój. Aha, ważna uwaga, wczoraj sprzątałam i połowa rzeczy zmieniła miejsce. Nie wiem gdzie szukać!! Pomocy!
XD - 2010-12-28
ja poszukuje mojego pendriva i ostatnio mialem go w szkole w portwelu ale portewl cały bralem go na informatykę thx przyda się!
Alaa - 2010-12-28

Najlepiej zrobic porządek w całym domy... takie generalne sprzątanie. ;PP

DIEGO MILITO - 2010-12-28
a jja moich 5 dych dalej nieznalazlem
karina - 2010-12-20
Nie wiem gdzie posiałam kolczyki, są od kompletu, ich koszt nie jest dla mnie duży, ale pewnie już takich samych nie dostanę. Przeszukałam większośc miejsc w domu - kolczyki zawsze odkładalam w to samo miejsce. Czasem kiedy jestem zmęczona ściągam rzeczy szybko i odkładam na stół lub biurko. Niestety nigdzie ich nie ma, nie wiem już gdzie szukać. Co robić?
kamila12g - 2010-11-22
dziękuje wam bardzo dzięki temu znalazłam taki zeszyt bardzo ważny bez niego zostałabym wywalona z harcerstwa :P:P
dzięki wielkie!!:D:D
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Chcesz poczuć pewność siebie, ale brak ci wiary we własne możliwości? Taka zmiana nie przychodzi z dnia na dzień....
Jak nabrać pewności siebie?
Chcesz poczuć pewność siebie, ale brak ci wiary we własne możliwości? Taka zmiana...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.