bratnie dusze

Jak rozpoznać bratnią duszę?

KarmaKarma - specjalista Tipy.pl
Wszyscy marzymy o przyjaźni, miłości i zrozumieniu drugiej osoby. Można to osiągnąć poprzez znalezienie swojej bratniej duszy. Może wydaje ci się to niemożliwe, ale wcale tak nie jest. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci rozpoznać twoją bratnią duszę. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nie popełnisz błędu pozwalając jej odejść.
1
Zadaj sobie pytanie: „Czy on/ona jest moją bratnią duszą?”. Pierwszą oznaką, że być może wpadłeś na dobry trop, jest dobre porozumienie z tą osobą. Czy kiedykolwiek spotkałeś kogoś, kogo nigdy wcześniej nie widziałeś, ale natychmiast poczułeś jakbyś znał go przez całe życie? Bratnia dusza to ktoś, komu ufasz i przy kim czujesz się bardzo dobrze. Głęboki związek między bratnimi duszami jest stały, poufały i intensywny.
2
Czy możesz posiedzieć z tą osobą w ciszy i nie czujesz się wówczas niekomfortowo? Czy cieszysz się z towarzystwa tej osoby niezależnie od tego czy robicie coś ekscytującego, czy też nic nie robicie? Bratnie dusze rzadko są znudzone swoim towarzystwem i mogą ze sobą spędzać każdą wolną chwilę. Ten związek nigdy się nie kończy, nawet po wielu latach bycia razem.
3
Czy zauważyłeś, że dana osoba ciągle wraca i pojawia się w twoim życiu na różnych jego etapach? Czasami bratnie dusze potrzebują trochę czasu, by móc w końcu połączyć się i być razem. Przyjaciele chodzili razem do szkoły, ale nigdy nie byli w bliskich stosunkach. Chłopak i dziewczyna wiedzieli o swoim istnieniu, rozmawiali ze sobą kilka razy, ale nigdy nie doszło między nimi do nawiązania bliższych relacji. Po 10 latach spotkali się i zostali razem. Tworzą szczęśliwą parę, są bratnimi duszami i idealnie do siebie pasują. Oni zawsze podświadomie o tym wiedzieli, a los z powrotem po latach złączył ich ścieżki.
4
Jeśli przeznaczenie cały czas przypomina ci sytuacje, w których znalazłeś się z daną osobą, to być może osoba ta jest właśnie bratnią duszą. Twoja bratnia dusza to często osoba, która odeszła, ale mimo upływu lat nadal wracasz do niej myślami i uznajesz ją za punkt odniesienia dla wszystkich twoich późniejszych związków. Każdy z nas od razu jest w stanie określić czy dana osoba jest jego bratnią duszą. Tego nie można podrobić, ani skopiować, to prawdziwy związek. Czysty i niepowtarzalny.

Powiązane porady

zadowoleni ludzie
Nauka aktywnego słuchania
Przyjaciółki

Podobne porady

Komentarze (5)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Astijka
16.08.2016
Przebywając na urlopie w Bieszczadach spotkało mnie coś niesamowitego czego nigdy wcześniej tak intensywnie nie przeżyłam. Spotkałam kogoś bardzo bliskiego. To był zupełnie nieznany facet ale zauważyłam go od razu, przykuł moja uwagę. Podszedł do mnie i zaczęliśmy rozmawiać jak starzy dobrzy przyjaciele. Było porozumienie i jedność między nami jakiej nigdy wcześniej nie przeżyłam. Najchętniej zostałabym z tym człowiekiem na zawsze nic prawie o nim nie wiedząc. Niestety spotkanie nie trwało długo i każde z nas wiedziało i to było bardzo dziwne, że prawdopodobnie nigdy więcej się nie spotkamy, że tak musi być. I ta świadomość, że widzisz kogoś bardzo bliskiego sercu a musisz pozwolić mu odejść wiem, że on czuł to samo. Nawet nie wymieniliśmy numerów tel. bo czuliśmy, że tak musi być. Nigdy go nie zapomnę tego człowieka i jego uśmiechu zawsze jak mi smutno przypominam sobie o nim i uśmiech wraca na moja twarz. Przez taką krótką chwilę poczułam, że z tym człowiekiem mogę wszystko świat stoi otworem. Przy tym był niezwykle ciepły i sympatyczny nic tylko przytulić się do niego i zostać na zawsze w jego ramionach. Spotkałam tego niezwykłego człowieka o imieniu Tomasz jeszcze raz na drugi dzień i tak samo nasze spotkanie przebiegło. Serdecznie przywitaliśmy się i tak samo pożegnaliśmy.
I ta sama świadomość, że nic nie możemy zrobić. Tomaszu gdziekolwiek Jesteś wiedź, że ja Jestem z Tobą.
Gosciowa
22.04.2016
Mam juz prawie 50 lat i nigdy nie spotkalam bratniej duszy.Kazdy zwiazek z facetem a bylo ich z 10 byl podobny.Facet ogladanie pornoli,meczy pilki noznej,ja od rozkladania nog,garow i sprzatania.Nie dalo sie dlugo wytrzymac...
panija
17.07.2013
Bratnie dusze… Czasem to określenie wydaje mi się zbyt "duże". Że to takie trudne, znaleźć bratnią duszę. Że tylko nielicznym się to uda. Jednak prawda taka, że czasem przeceniam to określenie. Bratnia dusza to nie jest książe na białym koniu, tylko można powiedzieć, że facet, z którym bardzo dobrze się rozumiem, pasujemy do siebie (zarówno pod względem emocjonalnym, jak również fizycznym), mamy wspólne zainteresowania. Po prostu jest to partner, z którym tworzę szczęśliwy związek. A kogoś takiego wcale nie jest tak ciężko znaleźć, jak mi się wydawało... Ciekawy warsztat na ten temat będzie prowadzone przez Grzegorza Kordka, razem z mydwoje organizują warsztaty na temat miejsc, gdzie można spotkać bratnie dusze. Swoją drogą mydwoje może być jednym z takich miejsc, o czym przekonała się moja przyjaciółka...:) Punkty wspólnego dopasowania, wspólne zainteresowania, poglądy - to wszystko bardzo pomaga znaleźć swoją bratnią duszę:) Jestem ciekaw tych warsztatów, z ciekawości zajrzę sobie, są za darmo i online, więc co mi szkodzi...;)
Ann39
10.06.2013
:-) moja bratnia dusza, za którą w zerówce stałam w kącie :-).
Na czworakach przeszedł przez środek koła w którym siedzieliśmy i powiedział do osoby siedzącej koło mnie: odejdź stąd, ja tu będę siedział, bo to kiedyś będzie moja żona ;-)
słodki "wariat" :-) wtedy nie uwierzyłam, dziś wierzę, że mówił prawdę :-)
Potem leżeliśmy w szpitalu ... mało kto nas odwiedzał, opiekował się mną, organizował czas, żebym się nie nudziła :-). Wtedy nauczył mnie grać w karty w makao i tysiąca :-)
Dlaczego nie wierzyłam w obietnicę złożoną przez Niego w zerówce?
#19278
30.04.2013
Bratnią duszę poznamy po podobnych zainteresowaniach i zachowaniu.Polecam rozmowę o zainteresowaniach, a okaże się, że mamy podobne i wiele wspólnych cech nas łączy.To dobrze, bo może się okazać , że zyskaliśmy przyjaciela lub przyjaciółkę na dobre i na złe.