pierwszy raz

Jak się kochać pierwszy raz?
SeksuologSeksuolog - specjalista Tipy.pl

Wyrażenie chęci na odbycie pierwszego stosunku seksualnego to bardzo ważna decyzja. Budzi ona w każdym z nas pewnego rodzaju niepokój i obawy. Zadajemy sobie pytania: jak to zrobić, czego możemy się spodziewać, jak się przygotować itp. Przeczytaj poniższe wskazówki, w których postaram się odpowiedzieć na każde z tych trudnych pytań. Jeśli jednak nadal będziesz mieć wątpliwości lub nie znajdziesz tu odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, porozmawiaj z dojrzałą osobą, niezawodnym przyjacielem, krewnym, bądź lekarzem specjalistą.
1

Pierwszy stosunek seksualny to bardzo ważne wydarzenie. Zanim do czegokolwiek dojdzie, ty i twój partner powinniście porozmawiać o tym wydarzeniu. Upewnijcie się, że obydwoje czujecie się komfortowo i jesteście na to gotowi. Rozmawiajcie ze sobą, dajcie sobie czas na to, by przemyśleć całą sprawę razem i osobno. To nie jest decyzja, która powinna być podjęta pod wpływem emocji. Powinnaś czuć się komfortowo i bezpiecznie ze swoim partnerem. Powinnaś mieć do niego zaufanie i w żadnym wypadku nie powinnaś czuć na sobie jego presji i robić coś na co nie masz ochoty.

2

Jeśli nie chcesz, aby twój seks skończył się nieplanowaną ciążą, powinnaś zadbać o odpowiednią antykoncepcję. Twój partner powinien wcześniej kupić prezerwatywy i to co najmniej trzy. Należy bowiem mieć kilka dodatkowych prezerwatyw na wypadek rozerwania prezerwatywy podczas otwierania opakowania, jej pęknięcia w czasie stosunku czy też założenia jej nie w ten sposób, co trzeba. Jeśli partner zauważy, że założył prezerwatywę w odwrotną stronę, niech nie ściąga jej i nie odwraca, tylko weźmie od razu nową. Przed jej założeniem powinien upewnić się, że robi to w odpowiednią stronę.  • Kobiety. Jeśli mężczyzna twierdzi, że nie założy prezerwatywy, ponieważ jego członek jest za duży, weź jedną z nich i rozciągnij. Prezerwatywy mogą rozciągnąć się do naprawdę znacznych rozmiarów, więc powinien to być wystarczający dowód, który przekona go do jej założenia. Jeśli partner nadal nie zgadza się, poproś, by kupił większy rozmiar. Jeśli mężczyzna mówi, że nie czuje się dobrze zakładając prezerwatywę, oznacza to, że jest on samolubny i powinnaś stanowczo zażądać on niego, aby ją założył. Rozważ również czy jest to właściwa osoba i czy to właśnie z nim chcesz przeżyć swój pierwszy raz.

  • Mężczyźni. Nigdy nie kupuj tanich prezerwatyw. Nie kupuj ich w automacie na monety czy z innych niepewnych źródeł. Jeśli czujesz się zakłopotany kupując prezerwatywy w aptece czy innym sklepie, oznacza to, że nie dojrzałeś jeszcze do seksu. Jeśli nie jesteś pewien jak ich używać i które z nich będą odpowiedni dla ciebie, kup kilka rodzajów i wypróbuj je, kiedy będziesz sam. W ten sposób wybierzesz te, w których czujesz się najbardziej komfortowo.

3

Jaki jest ten pierwszy raz? Może być wspaniały, może być niezręczny, ale zawsze będzie niezapomniany. Nie śpiesz się, wszystko powinno dziać się powoli. Nie rezygnujcie z pocałunków i gry wstępnej. Seks jest procesem, który zaczyna się od intymności i bliskości. Róbcie wszystko powoli, a będzie tylko lepiej. Nie czuj się źle, jeśli zatrzymasz się na chwilę, porozmawiajcie lub po prostu przytulcie się do siebie.

4

Upewnij się, że jesteście w intymnym miejscu, gdzie nikt wam nie przeszkodzi i będziecie mieć dużo czasu, aby robić to w odpowiednim tempie i dobrze się przy tym bawić.

5

Nie oczekuj zbyt wiele. Za pierwszym razem każdemu z was będzie towarzyszyć niepewność i zdenerwowanie. Z czasem coraz lepiej poznacie swoje ciała, a seks będzie coraz lepszy. Nie czuj więc presji, by uczynić z tej nocy najlepszą noc w twoim życiu. To tylko pierwsza z wielu.

6

Oddychaj. Pierwszy stosunek jest bardzo stresujący dla obojga partnerów, czasami może być nawet bolesny. Głębokie oddechy pozwolą ci zrelaksować się i dać się ponieść emocjom.

7

Pamiętaj o lubrykantach. Ułatwią i uprzyjemnią zbliżenie zmniejszając tarcie, które może być bolesne dla was obojga.

8

Rozmawiajcie ze sobą. Mówcie co wam odpowiada, a co nie. Nie ma się czego wstydzić. Tylko od waszego wzajemnego porozumienia zależy, czy będziecie czerpać z seksu przyjemność.

9

Nawet jeśli partner miał już wcześniej doświadczenia seksualne, nie zakładaj, że jest ekspertem. Nie staraj się go za wszelką cenę zadowolić. Każde zbliżenie jest inne, a wiedza na temat seksu często mylona jest z jego nieprawdziwą wizją z filmów porno.

10

Nie spodziewaj się, że od razu doświadczysz orgazmu. Jeśli wam się to uda, to świetnie. Jednak orgazm płynie przede wszystkim z dobrej znajomości swoich ciał i komfortu intymnego kontaktu z drugą osobą. Z tego powodu, będziecie potrzebować jeszcze trochę czasu, by odczuwać z seksu pełną przyjemność.

11

Nie udawaj. Nawet jeśli uda ci się oszukać partnera, przyniesie to więcej szkody, niż pożytku. Jeśli z któregoś momentu seksu odczuwasz wyjątkową przyjemność, powiedz o tym partnerowi. To doda mu pewności siebie i zmotywuje do dalszych starań.

12

Przygotuj się na wpadki. Mężczyźni także bardzo denerwują się pierwszym razem. Może zdarzyć się, że chłopak będzie miał problemy z erekcją lub zbyt wczesnym wytryskiem. Jeśli tak się stanie, nie roztrząsajcie tej kwestii i nie traktujcie tego jak porażkę. Nie oznacza to, że coś złego dzieje się z wami jako parą lub którymś z was z osobna. Spróbujcie znowu, a zapewniam, że każdy kolejny raz będzie lepszy od poprzedniego.

Strona 1 z 3

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie