odprysk lakieru

Jak usunąć odprysk lakieru?
MahrianMahrian - specjalista Tipy.pl

Odprysk lakieru z samochodu może po pewnym czasie prowadzić do poważnych problemów. Odpryski mogą pojawić się na lakierze po wielu latach narażenia na promienie UV, niekorzystne warunki pogodowe czy utlenienie. Jest kilka sposobów pozwalających usunąć odprysk z samochodu. Dzięki temu powierzchnia twojego samochodu będzie wolna od wszelkich łuszczących się płatów farby. Jest to czynność, którą koniecznie należy wykonać, zanim pokryjesz swój samochód nową warstwą lakieru.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Kosmetyki samochodowe
* Szczotka do czyszczenia samochodu
* Suche ręczniki
* Plastikowy skrobak
* Średnioziarnisty papier ścierny
* Wąż ogrodowy

1
Dokładnie oczyść obszary samochodu, na których pojawiły się odpryski. Użyj do tego celu specjalnych kosmetyków do czyszczenia karoserii oraz szczotki. Niektóre farby mogą zejść już po użyciu wody i umiarkowanie ściernego papieru do czyszczenia.
2
Spłucz cały pojazd czystą wodą i wytrzyj do sucha. Pozostaw samochód na kilka chwil i poczekaj, aż lakier stwardnieje. Dzięki temu łatwiej będzie go można złuszczyć i wykruszać jednorazowo większe obszary.
3
Przy użyciu plastikowego skrobaka usuń tak dużo luźnych odprysków lakieru, jak jest to tylko możliwe. Nie używaj zbyt dużego nacisku podczas zeskrobywania farby. W przeciwnym razie możesz uszkodzić znajdujący się pod spodem metal.
4
Załóż papier ścierny na klocek. Dokładnie wygładź ostre krawędzie farby, dopóki nie zrównają się one z resztą powierzchni lakieru.
5
Usuń wszelkie oznaki rdzy, która może zaatakować karoserię samochodu. Uważaj jednak, by nie uszkodzić dobrych powierzchni, chyba że masz zamiar pokryć cały samochód nową warstwą lakieru. Po raz kolejny przemyj cały samochód wodą, ma to na celu usunięcie z jego powierzchni wszelkich pozostałości rdzy i lakieru.

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Wiesoo
07.01.2015
Przepraszam bo nosi mnie.
To instrukcja czy obstrukcja ?
Średni papier to jaki? A wiesz co to przejścia z gramaturami papieru?
Powiedzieć średni papier to tak jak porównać wieżowce. Średni to pięć pięter czy pięćdziesiąt ?
A papier średni to na sucho - 240, 300, 400?
Czy na mokro ... no ja pracowałem na 5000 to średni ile?
Do polerowania - tylko czego?
luzny
30.11.2012
co tojest za instrukcja - nie potrafisz przetlumaczyc do konca ???