pluskwy łóżkowe

Jak pozbyć się pluskiew łóżkowych?
MahrianMahrian - specjalista Tipy.pl

Zwalczanie pluskiew łóżkowych może kosztować cię dużo czasu i pieniędzy. Istotne jest wczesne wykrycie pluskiew i natychmiastowe ich wytępienie. Poniżej znajdziesz plan działania, który pomoże ci pozbyć się tych insektów.
1
Usuń z pokoju, w którym odkryłeś pluskwy wszystkie przedmioty z materiału: ubrania, ręczniki, koce, pościel, zasłony. Dywan oddaj do czyszczenia. Wszystko co nadaje się do prania włóż do plastikowej torby i wypierz w wysokiej temperaturze. To czego nie możesz wyprać lub oddać do pralni chemicznej oczyść parą lub dobrze odkurz. Dokładne sprzątanie powtarzaj tak często, dopóki całkowicie nie pozbędziesz się pluskiew.
2
Wyrzuć lub wyczyść wszystkie miejsca, w których mogą ukrywać się pluskwy. Zdejmij ze ścian wszystkie obrazy i dokładnie wyczyść ich ramy. Umyj ścianę (pluskwy często chowają się za obrazami). Wyczyść zagłówek i podnóżek (drewniany dokładnie wyszoruj, materiałowe wyprasuj gorącym żelazkiem). Wyczyść pojemnik na pościel, kosze na bieliznę i inne pudła, które trzymasz w okolicy łóżka. Staraj się nie chować nic pod łóżko, ani do pojemnika na pościel, dopóki problem pluskiew całkowicie nie zniknie. Wyczyść ramę łóżka. Bardzo dokładnie wymyj i powycieraj wszystkie ściany i meble, które znajdują się w pokoju/sypialni. Szczególną uwagę zwróć na te fragmenty ścian, które znajdują się za meblami. Wyczyść framugę drzwi i ramę okna. Jeśli pluskwy zaatakowały cię z dużą siłą, będziesz też musiał posprzątać wnętrze szaf i komód.
3
Dokładnie odkurz pojemnik na pościel, szczególnie w szczelinach. Materac wyrzuć, a jeśli nie możesz tego zrobić, również dokładnie go poodkurzaj. Doskonałym rozwiązaniem będzie wyczyszczenie go parą.
4
Zatkaj wszystkie szczeliny w pojemniku z pościelą i ramie łóżka. Najlepiej zaplombować je silikonem. Materac wyrzuć lub przynajmniej zaceruj i szczelnie owiń foliowym nakryciem. Jeśli decydujesz się na kupno nowego materaca, wstrzymaj się z dostawą dopóki całkowicie nie uporasz się z pluskwami. Nawet po zamontowaniu go nie zdejmuj z niego folii.
5
Uszczelnij wszystkie otwory i szczeliny. Poszukaj pęknięć na ścianach, suficie, szczelin we framudze drzwi.
6
Dokładnie i regularnie odkurzaj dywan, wykładziny i wszystkie kąty pomieszczenia. Bardzo często skuteczne jest czyszczenie ich parą.
7
Zastosuj środek owadobójczy. Uważaj jednak. Środka takiego nie można stosować bezpośrednio na łóżko i jego otoczenie, jednak można nim pokryć wszystkie listwy podłogowe, co powstrzyma pluskwy przed wspinaniem się na ściany. Niestety wiele pluskiew jest odpornych na środki owadobójcze, co sprawia, że często są one nieskuteczne.
8
Taśmą dwustronną oklej wszystkie listwy podłogowe i nogi mebli. Może nie będzie to wyglądać estetycznie, ale walka z pluskwami łóżkowymi wymaga ekstremalnych środków. Taśma powstrzyma pluskwy przed wspinaniem się na ściany i łóżko.
9
Żeby definitywnie pozbyć się pluskiew, zatrudnij specjalistę.
10
Jeśli mieszkasz w bloku, natychmiast powiadom o pluskwach administrację osiedla. Jeśli pluskwy przeniosą się do sąsiada, nigdy się ich nie pozbędziesz.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (20)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

dariusz
18.06.2019
dostaliśmy łóżeczko z pluskwami dla dziecka,z łóżeczka przeniosły się na kanapę i nas gryzły ,walczyłem z nimi palnikiem, co było mocno nieefektywne i śmierdzące,po jakimś czasie wpadłem na skuteczny pomysł,bez chemii i innych uciążliwy metod,tj podwójne prześcieradło,jedno z nich to FOLIA do malowania
Fefka
27.06.2018
Witam, czy ktoś ma dobrą radę?
Leom
30.08.2016
Pluskwy w Jarosławcu ktoś wie coś na ten temat?
rob
30.06.2016
mam pytanie do jorga czy ty tak na serio o tych pajakach bo nie kumam co ma do pluskwy pajak
bob
08.06.2016
Dwa tygodnie temu wezwałem fachowca.Zagazował całe mieszkanie.Po dwóch dobach,minimum,kazał wietrzyć.Wietrzenie zacząłem po trzech dobach.Śpię spokojnie...
jorg
29.03.2016
Witam mialem ten problem zaczołm sie pod listwami paneli narożnymi, uzwałech parownika do oczyszczania łózek 400 zł ziemi okrzenkowej kolo 100 zł i trzy razy uzywałech chemii z allegro dostepnej i z sklepów internetowych 500 zł dzialala ale tylko zmniejszała ilosc tego robactwa ,a problem nadal wystepował wszysto pralismy w 60 stopniach i to nic nie dawalo .problem zaczoł sie w listopadzie a skonczyl sie w marcu gdy chodziech do pralni zauwazyłem ładne duze pająki tak zwane krzyżąki a wiem ze zona sie boi pająków złapalech z kilak sztuk do krałzy czyli do słoika wypuscilem nic niegadając zonie o odziwo podzialalo na drugi dzien było po sprawie
anna
07.12.2015
Znam ten problem :-( jedyna deska ratunku to ZIEMIA OKRZEMNKOWA tani i nie zawodny sposob na pozbycie sie plusk pchel i innego robactwa,polecam
pluskwa
31.07.2015
W usa sa dobre i mocne srodki na wszelkie robaki, insekty, gina momentalnie. Na pluskwy jest tzw. bomba czyli gazowanie domu, trwa 2 godz./trzeba wyjsc z domu w tym momencie i dostosowac sie dokladnie do zalecen na produkcie/ potem trzeba wietrzyc mieszkanie i po pluskwach, nie wiem czy nie trzeba powtorzyc za kilka tygodni gdyz moga zostac jaja, ktore sie wylegna. Nie bedzie zadnego robaka w domu ani pluskwy. Koszt ok. $15 i nie mam pewnosci ale chyba sa juz w tym opakowaniu 2 pojemniki. Inny srodek to aerozol HOT SHOT Bedbug&Flea niszczy Kills Bed Bugs /pluskwy/, Fleas /pchly/, Dust Mites /roztocza/, Ticks /kleszcze/, koszt ok.$8. Ten srodek jest bezzapachowy i nie smierdzi. Jesli macie kogos znajomego w USA to moze wyslac taki srodek, ktory jest dostepny w najpopularniejszym sklepie Walgreems,Target,Jewel. Wszelkie robactwo w USA to codziennosc.
agga
05.07.2015
jak pluskiew jest mało to pomoże denaturat ale jak sie juz " rozgościły" na dobre to tylko firma która sie w tym specjalizuje , samemu bardzo ciężko jest wytępić pluskwy, one gryzą w nocy , podobno potrafią "upodobać " sobie jedna osobe i tylko ją gryść, na szczęcie nie przenoszą żadnych chorób tak jak kleszcze :(
Edyta123
05.06.2015
Mam do państwa u mnie w domu dwa dni temu pokazały się pluskwy mam pierwszy raz styczność z tym robactwem. Bardzo pogryzly moją ciężarną córkę i jestem załamana proszę o jakąś radę jak z tym walczyć