Tutaj jesteś: Hobby, Gry i Zabawy > Rękodzielnictwo > Inne projekty i wyroby > Jak narysować dłoń?

Jak narysować dłoń?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 4.9/5 (298 ocen)
Oceń 
Udostępnij
 1 z 7 
Rysowanie zaczynamy od stosunkowo łatwej pozycji. Dłoń powinna leżeć prosto, zewnętrzną stroną do góry. Gdy już dojdziesz do wprawy z tym prostym rysunkiem, możesz spróbować rysować dłonie w innych ułożeniach.
1
rysowanie dłoni - krok 1.
Popatrz na kosteczki dłoni jak na podstawowy element szkieletu palców. Pomogą ci one stworzyć obraz dłoni. Zwróć uwagę, najpierw na kostki u nasady palców. Zauważ, że tworzą one swego rodzaju krzywą. Narysuj jej szkic starając się zachować naturalne proporcje dłoni. Pamiętaj, że dłoń nie jest kwadratowa. Następnie, w odpowiedniej odległości, narysuj kolejną krzywą obrazującą nadgarstek.
2
rysowanie dłoni - krok 2.
Zmierz długość najdłuższego palca, porównaj ją z długością dłoni i zaznacz na swoim rysunku. Przypatrz się drugiemu rzędowi kostek – tych, które znajdują się w połowie palców. Zwróć uwagę jaką krzywą tworzą i jak daleko znajduje się ona od krzywej symbolizującej kostki z pierwszego rzędu. Narysuj tą krzywą i zaznacz poszczególne kostki na rysunku. Zwróć przy tym uwagę na ogólne proporcje i odległość kolejnych elementów od końca najdłuższego palca.
3
rysowanie dłoni - krok 3.
Następnym krokiem jest oczywiście umiejscowienie na rysunku trzeciej partii kostek (znajdujących się tuż przed paznokciami). Po raz kolejny zwróć uwagę na proporcje, jak daleko znajdują się kostki od poprzednich krzywych i jak blisko koniuszków palców. Na ostatniej krzywej zaznacz, gdzie będą kończyć się palce.
4
rysowanie dłoni - krok 4.
Teraz trzeba połączyć podstawy konstrukcji by stworzyć obraz dłoni. Przechodzimy więc do narysowania konturów poszczególnych palców. Należy pamiętać jak wygląda szkielet dłoni. Pamiętaj, że jeżeli rysujesz kościstą dłoń, kostki będą wyraźniej zaznaczone, niż gdy dłoń jest nieco grubsza.
5
rysowanie dłoni - krok 5.
Uwypuklij nieco linie, aby stworzyć obraz palców. Nawet pozornie proste linie, które widzisz na palcach nie są w rzeczywistości proste. Użyj całej serii małych krzywych, by stworzyć pozornie prostą linię palca. W przeciwnym razie rysunek będzie wyglądać sztucznie.
6
rysowanie dłoni - krok 6.
Na koniec wycieniuj rysunek. Określ kierunek padania światła i zaznacz odpowiednie cienie na rysunku. Aby dłoń wyglądała wiarygodnie nie zapomnij o paznokciach i ścięgnach. Nie koncentruj się zbytnio na paznokciach i pamiętaj, że ich kształt również najlepiej oddadzą krzywe.
 4.9/5 (298 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
jamkowalski - 2016-08-26
Ja nauczyłem się perfekcyjnie rysować dzięki temu, szczerze polecam :) https://naukarysowania.wordpress.com/
Ilość pieniędzy, jaką wydajemy na żywność, jest ogromna. Główną część domowego budżetu stanowi jedzenie i picie, jednak...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Dziecko oglądało ostatnio Pszczółkę Maję i teraz usilnie stara się ją namalować? Jeśli chcesz pomóc dziecku i pokazać...
Jak narysować prostą pszczołę?
Dziecko oglądało ostatnio Pszczółkę Maję i teraz...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.