Robienie pasemek na włosach w domu

Jak zrobić pasemka na włosach?
MadzikMadzik - specjalista Tipy.pl

Robienie pasemek w domu może być świetnym sposobem na zmienienie wyglądu bez konieczności wydawania pieniędzy u fryzjera. Oczywiście wymaga to trochę wiedzy i umiejętności, ale dzięki temu można zaoszczędzić naprawdę sporo, a poza tym jest to świetna, dająca satysfakcję zabawa.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Stare ubrania
* Stary ręcznik
* Folia aluminiowa
* Nożyczki
* Grzebień ze szpicem
* Czepek do pasemek (opcjonalnie)

1
Jeśli chcesz zrobić pasemka na włosach krótkich lub półdługich, najlepiej jest robić to za pomocą czepka do pasemek. Robienie pasemek na długich włosach wymaga użycia folii aluminiowej.
2
Zdecyduj jaki kolor pasemek Cię interesuje. Jeśli nie masz doświadczenia w robieniu pasemek, najlepiej wybrać kolor różniący się subtelnie od reszty włosów. Dzięki małej różnicy w odcieniach ewentualne niedociągnięcia nie będą bardzo widoczne.
3
Pasemka najlepiej jest robić na włosach suchych i nie świeżo po myciu. Im bardziej włosy są przetłuszczone, tym lepiej. Ta naturalna ochrona sprawi, że włosy będą bardziej odporne na substancje chemiczne zawarte w farbie.
4
Ubierz się w stare ubrania. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pobrudzisz coś farbą.
5
Wybierz swoje miejsce pracy. Najlepsza do tego będzie łazienka albo kuchnia. Usuń wszystkie przedmioty, które mogłyby zostać zniszczone przez zabrudzenie farbą.
6
Czepek do pasemek
Metoda czepka do pasemekZałóż czepek na głowę osoby, której zamierzasz robić pasemka. Teraz wyjmuj pojedyncze pasemka za pomocą szpikulca grzebienia. Staraj się "wyłapywać" pasemka włosów spod spodu.

Jeśli włosy są bardzo krótkie, wyjmuj cieniutkie pasemka.
7
Podział głowy na sekcje
Metoda folii aluminiowejJeśli pasemka będą robione na długich włosach, zdecyduj najpierw gdzie chcesz, aby się one znajdowały. Czy mają być tylko na wierzchu głowy (jeśli pasemka są robione farbą o jaśniejszym tonie, wówczas włosy będą wyglądać jak naturalnie rozjaśnione przez słońce), czy z boku, czy może na całej głowie.- Jeśli chcesz zrobić pasemka na czubku głowy, wówczas musisz wydzielić szeroki pas na środku głowy zaczynający się nad czołem.

- Jeśli pasemka mają być tylko w jednym miejscu, wówczas wydziel szerokie pasmo włosów w miejscu, w którym mają się znaleźć.

- Jeśli pasemka mają być na całej głowie, wówczas podziel ją na sekcje jak na zdjęciu obok.
8
Teraz przygotuj farbę. Zmieszaj dokładnie wszystkie składniki.
9
Metoda czepka do pasemek - Za pomocą pędzelka nałóż farbę na wyciągnięte włosy znajdujące się na czepku. Farba musi pokryć dokładnie wszystkie włosy.
10
Pasemka na włosach - folia aluminiowa
Technika folii aluminiowej - Najpierw musimy przygotować kawałki folii aluminiowej o odpowiedniej szerokości.Jeśli robimy pasemka na całej głowie albo na jej czubku, należy zacząć od tyłu.

- Wydzielamy jedno pasmo włosów o szerokości około 3mm (zależy jak grube/cienkie chcemy mieć pasemka).

- Trzymamy pasmo lewą ręką, zaś prawą - za pomocą szpikulca od grzebienia - wybieramy pasemka.

- Łapiemy wszystkie wybrane pasemka lewą ręką, zaś prawą podkładamy pod nie folię aluminiową.

- Przytrzymujemy folię z pasemkami jedną ręką, a drugą nakładamy farbę.

- Gdy mamy pewność, że farba pokryła wszystkie włosy, wówczas folię należy złożyć w kierunku głowy na pół, po czym zagiąć boki, aby zapobiec wyciekaniu farby ze środka.
11
Zrobienie pasemek na całej głowie jest bardzo czasochłonne, dlatego należy co pewien czas sprawdzać, czy nie upłynął czas schnięcia farby tych pasemek, które robiliśmy jako pierwsze. Jeśli tak jest, należy spłukać daną partię włosów, po czym powrócić do dalszego robienia pasemek.
12
Zmyj dobrze farbę z włosów. Użyj odżywki do farbowanych włosów, która zapobiega utracie koloru.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (7)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

szara5
24.10.2014
no sprawdzony sposób dokładnie
szara5
24.10.2014
no dokładnie :)
freelancer2014
03.09.2014
[url=http://meskiewlosy.pl]zagęszczanie włosów[/url]
emka123
12.05.2014
to jest super
Doris . :)
07.10.2013
Bardzo fajny i sprawdzony sposób
Iwka
27.07.2011
bardzo przydatny artykuł:) czas wypróbować
path
31.08.2010
pani z reklamy nawet grzywka urosła.