utrata zaufania

Jak odzyskać zaufanie?

Becia19 - specjalista Tipy.pl
Zaufanie jest najważniejszym elementem szczęśliwego związku. Bez niego związek może okazać się koszmarem z powodu ciągłych lęków i wątpliwości. Utrata zaufania jest końcem wielu związków. Dlatego jego odzyskanie jest jedynym sposobem, by zapewnić przetrwanie związku. Odbudowywanie zaufania wymaga jednak zaangażowania obojga partnerów. Poniżej znajdziesz wskazówki jak odzyskać utracone zaufanie.
1
Pomyśl o swoim związku. Możesz próbować odzyskać zaufanie partnerki tylko, jeżeli jesteś w pełni zaangażowany w związek i chcesz by był taki jak dawniej. Nie próbuj odzyskać zaufania, jeżeli nie czujesz, że możesz być partnerce w pełni oddany.
2
Przyznaj, że popełniłeś błąd. Nie obwiniaj swojej partnerki za to, co zrobiłeś źle. Musisz wziąć pełną odpowiedzialność za swoje czyny. Jeżeli przyznasz się do błędu, twoja partnerka będzie wiedziała, że zależy ci na tym, by go naprawić.
3
Zrozum uczucia partnerki. Może nie być pewna dalszych decyzji i czuć się przytłoczona wszystkimi emocjami, jakie wiążą się z tym, co się stało. Porozmawiaj z nią i poproś, by powiedziała ci co czuje.
4
Zapewnij partnerkę, że się zmienisz i więcej nie popełnisz takiego błędu. Zaufanie można odbudować tylko obiecując poprawę.
5
Pokaż partnerce jak bardzo ci na niej zależy. Zrób wszystko, co tylko możliwe, by przypomnieć jej jak bardzo ją kochasz. Zrób dla niej coś wyjątkowego, zaplanuj specjalny dzień, wyjazd lub uroczysty obiad.
6
Bądź cierpliwy i nie ponaglaj partnerki. Będzie ona potrzebować dużo czasu, by odzyskać do ciebie zaufanie. Daj jej tyle czasu ile potrzebuje.

Powiązane porady

gniew
przeprosiny
Zdradzający chłopak

Podobne porady

Komentarze (4)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Olo
02.03.2017
W moim przypadku straciłem najbliższą rodzinę którą budowałem chce uchronić dziecko i siebie przedemną wielokrotnie próbowałem rozmów naciskałem ,jeszcze bardziej pogorszyłem jest jakaś rada ,czy dać czas robić swoje ,nie spotykać się z dzieckiem płacić i z czasem czerwca zaproponować wakacje ? Skłamałem ją wielokrotnie nie ma szans jakichkolwiek na uratowanie tego :/
Klaudia
08.04.2016
Podejrzewałam mojego chłopaka o zdradę. Mój stan desperacji osiągnął taki stan, że zaciągłam go do Instytutu Badań Wariograficznych w Koszalinie. Okazało się , że moje obawy były niepotrzebne, ale przynajmniej odetchnęłam z ulga.
olga
09.03.2016
Mój mężczyzna długi czas miał kochankę i nastał ten moment, kiedy on do jej poszedł. Mi powiedział, żeby nie na co nie spodziewałam się, on nigdy nie wróci. Będzie podawał na rozwód. Zaczęłam poszukiwanie magów w internecie. Nie zwłaszcza wierzyła, prosto od rozpaczy. Znalazła jednego maga, zaufała jemu, on nazwał sumę swojej pracy, zapłaciłam. Przez kilka dni on mi napisał, że trzeba jeszcze przeprowadzić, inny rytuał i jeszcze zapłacić, ja - zapłaciła. Przez kilka dni on znów napisała, że jest potrzebny jeszcze rytuał i on kosztuje pieniędzy. Więcej, zwyczajnie, jemu nie płaciłam. Znalazła następnego fachowca w internecie, nie uwierzycie, sytuacja powtórzyła się. Już byłam w pełnej rozpaczy, kiedy mnie zainteresowały odzewy o magu, napisałam jej, zwłaszcza nie na co nie spodziewając się. Ona mi napisała koszt swojej pracy i terminy, do których zobaczę wynik. Ona napisała przez parę tygodniów, plus-minus 2-3 dnie. Ja,zwyczajnie i ucieszyła się i zlękła się rozczarowywania jednocześnie. Praca zaczęła się. Ani przez 3, ani przez 5 dni ona nie wymagała
Krzysiek
07.10.2010
Najważniejsze jest umieć przyznać się do błędu i przeprosić. Jeśli partner nie czuje skruchy to co tu w ogóle mówić o odzyskaniu zaufania.