Tutaj jesteś: Komputery > Oprogramowanie Komputerowe > Oprogramowanie Edytorskie > Jak zrobić spis treści w Wordzie?

Jak zrobić spis treści w Wordzie?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 3.9/5 (7 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Na początku każdy, kto zaczyna korzystać z Microsoft Word nie wykorzystuje jego wszystkich możliwości. Z czasem jednak okazuje się, że są one bardzo przydatne. Jeżeli musisz zrobić obszerny dokument podzielony na kilka lub kilkanaście sekcji, z pewnością będzie ci łatwiej, gdy zrobisz także spis treści. Wielu użytkowników Worda robi spis treści ręcznie, przepisując tytuły rozdziałów i numery stron. O ile ten sposób w pewnym sensie przynosi oczekiwany efekt, jednak jest bardzo czasochłonny i całkowicie niepraktyczny. Gdy zmienisz coś w dokumencie, musisz również samodzielnie zmienić spis treści. Możesz także skorzystać ze spisu treści Microsoft Word, który zmieni się automatycznie, gdy tylko wprowadzisz jakieś modyfikacje do dokumentu. Poniżej znajdziesz instrukcje jak zrobić taki automatyczny spis treści.
1
Podczas tworzenia dokumentu, do wyróżnienia tytułów rozdziałów i podrozdziałów musisz użyć stylów nagłówka. Pierwszą stronę przeznacz na stronę tytułową, a na drugą na spis treści. Następnie zaznaczaj kolejne tytuły rozdziałów nadając im styl „Nagłówek 1”. Możesz zmienić rozmiar i rodzaj czcionki dla tego stylu, pamiętaj jednak by być konsekwentnym. Teraz czas wyróżnić kolejne elementy w hierarchii dokumentu. Jeśli w jego strukturze znajdują się jakieś podrozdziały, zaznacz ich tytuły i wybierz dla nich styl „Nagłówek 2”.
2
Wejdź w „Spis treści” zawarty w zakładce „Odwołania” (Word 2007) i wybierz „Wstaw spis treści”. W starszych wersjach programu należy z menu "Wstaw" wybrać opcję „Indeksy i spisy”.
3
Wstawiony spis treści możesz formatować podobnie do zwykłego tekstu, wyśrodkowując go, zmieniając rozmiar czcionki itp.
4
Gdy zmieniasz coś w dokumencie, możesz w każdej chwili zaktualizować spis treści klikając prawym przyciskiem myszy w dowolnym jego miejscu spisu treści . Wybierz „Aktualizuj pole” (Word 2007) lub „Aktualizuj spis” (Word 2003 i starsze).
5
Otworzy się okno, w którym możesz wybrać czy chcesz zaktualizować cały spis treści, czy tylko numery stron. Zwykle najlepiej jest jednak aktualizować cały spis, ponieważ w ten sposób unikniesz jakichkolwiek niezgodności między dokumentem, a spisem.
Jak wyjustować tekst w Wordzie?
Jak zrobić wizytówki w Wordzie?
Jak ustawić marginesy w Wordzie?
Jak drukować dwustronnie w Wordzie?
 3.9/5 (7 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Jeśli chcesz zrobić wizytówki, niepotrzebny ci jest specjalny program. Microsoft Word posiada narzędzie po tworzenia i...
Jak zrobić wizytówki w Wordzie?
Jeśli chcesz zrobić wizytówki, niepotrzebny ci jest...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.