Przeziębienie

Domowe sposoby na przeziębienie
total300 - specjalista Tipy.pl

Katar, ból gardła, gorączka jednym słowem przeziębienie. Szklanka mleka z czosnkiem i miodem - lekarstwo banalne i niebanalne. Tu dowiesz się jak je zrobić.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Do wytworzenia tegoż jakże cudownego leku potrzebujesz zaledwie czterech składników, mianowicie: mleka, czosnku, miodu i masła.

1
Bardzo często człowiek, który jest postawiony przed zadaniem sporządzenia tego lekarstwa, znajduje się w innym stanie świadomości. Pęka mu głowa, z nosa leje się katar a ciało ma rozgrzane do granic możliwości. Dlatego też ważne jest aby przyrządzić lekarstwo i czym prędzej znaleźć się w łóżku.
Więc, żeby nie tracić czasu bierzemy świeże mleko najlepiej prosto od krowy) nastawiamy na gazie, niech się już grzeje.
2
W tym czasie obieramy czosnek (mistrzem w dziedzinie obierania czosnku jest pan Makłowicz), i wyciskamy go do kubka. Wrzucamy do niego również pół łyżeczki masła (z przepisu mojego taty i pewnie nie tylko mojego)
3
Po zagotowaniu mleka, zalewamy nim kubek, dodajemy dwie łyżeczki miodu (najlepiej naturalnego), mieszamy, pijemy, kładziemy się do łóżka i zdrowiejemy.
?

Wskazówki
* W łóżku zalewają nas poty a ciało rozgrzewa się do czerwoności. Ale my się tym nie przejmujemy. O to właśnie nam chodzi. Wraz z potami i snem odchodzi choroba, aby następnego dnia ruszyć na podbój świata i stawić czoła przeciwnościom losu.
* Niektórzy, stosują specyfik profilaktycznie, tak jak moja koleżanka Aliszja. Nie wiem, może to dobry pomysł, nigdy w tym celu nie stosowałem.

Powiązane porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

fiolka
13.10.2011
Ja na przeziębienie polecam pyszną herbatkę np malinową Dilmah słodzoną miodem do tego jakiś miękki kocyk dobry komiks do zabawy i paczka chusteczek :)) i najlepiej przeczekać najgorsze dni :d