Tutaj jesteś: Święta i Uroczystości > Dzień Wszystkich Świętych > Przystrajanie Grobów > Jak zrobić bukiet na grób ze sztucznych kwiatów?

Jak zrobić bukiet na grób ze sztucznych kwiatów?

Stopień trudności: umiarkowane
, ekspert Tipy.pl
 3/5 (427 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Odwiedzając cmentarze, na pewno zauważyłeś, że na grobowcach są bardzo różnorodne dekoracje, stroiki, wieńce itp. W sklepach i na targach, można kupić różne bukiety, wiązanki, ale ich ceny są zazwyczaj wysokie. Co powiesz na samodzielne wykonanie dekoracyjnego wazonu z kwiatami, który może zachować trwałość przez całą zimę? Poniżej znajdziesz instrukcję jak to zrobić.
Rzeczy, których potrzebujesz:
Plastikowy wazon, opcjonalnie plastikowa misa lub ozdobna doniczka., Różnokolorowe sztuczne, jesienne kwiaty, Sztuczne zielone gałązki, Gips lub cement, Piasek, Nożyczki, Suche drobne gałązki, Sztuczne gałązki iglaste, Wstążka, Drut, Ozdobna trawa.
1
Do wazonu, misy nasyp mokrego piasku do około 3/4 wysokości. Dokładnie ubij. Jeżeli piasek jest suchy, możesz dolać trochę wody.
2
Wybrane kwiaty wbijaj w piasek tak, aby powstał kształt kopuły. Jeżeli są za długie, przytnij ich łodygi nożyczkami.
3
Pomiędzy kwiaty powtykaj sztuczne gałązki z liśćmi, suche gałązki, sztuczne gałązki iglaste, a także ozdobną trawę.

Kompozycja powinna być dość gęsta. Jeżeli nie masz dużo kwiatów, użyj więcej gałązek liściastych lub iglastych. Wypełnią one przerwy pomiędzy łodygami kwiatów.
4
Przygotuj masę gipsową lub cementową według instrukcji na opakowaniu. Wlej gips na piasek uważając, aby nie pobrudzić kompozycji. Możesz go rozrobić w mniejszej ilości wody niż podana na opakowaniu - wówczas masa będzie twardsza i szybciej zastygnie. Na kawałku drucika zawiąż kokardę ze wstążki. Wbij ją z boku kompozycji. Poczekaj, aż cement zastygnie.
5
Jeżeli liście lub kwiaty pobrudziły się gipsem, wytrzyj je delikatnie gąbką, zanim ten zastygnie. Sprawdź czy zastygnięty gips dokładnie przykrył całą powierzchnię piasku. Spróbuj pociągnąć kwiaty, jeżeli się wysuwają, dołóż jeszcze gipsu.
Jak czyścić lastryko?
Jak zrobić kompozycje kwiatowe na grób?
Jakie kwiaty na cmentarz wybrać?
Jak czyścić granit?
Ostrzeżenia
  • Pamiętaj, że tworząc bukiet powinieneś utrzymać go w jednej tonacji, aby nie było zbyt dużo różnych ozdób i dekoracji.
Wskazówki
  • Wybór kwiatów należy do Ciebie, mogą to być ulubione kwiaty zmarłej osoby, albo sztuczne kwiaty sezonowe, np. chryzantemy.
  • W podobny sposób możesz wykonać dekorację świąteczną lub wiosenną, uzupełniając ją w elementy odpowiednie dla danej okoliczności (gwiazdę betlejemską, świecę, bombki na Boże Narodzenie; żonkile, tulipany, frezje, bzy itp., jeżeli ma to być kompozycja wiosenna).
  • Jeżeli nie masz dekoracyjnej misy, możesz użyć zwykłej doniczki, którą wcześniej owiń folią aluminiową.
  • Zacementowanie kompozycji jest niezbędnym elementem, gdyż po pierwsze doda ciężkości donicy, po drugie kwiaty nie będą się przesuwać, ani wypadać podczas deszczowej lub wietrznej pogody.
 3/5 (427 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 

Ciekawe porady

CV, czyli inaczej Curriculum Vitae to podstawowy dokument, który musisz mieć, jeśli zamierzasz ubiegać się dzisiaj o...

Jak napisać dobre CV?

CV, czyli inaczej Curriculum Vitae to podstawowy dokument, który musisz mieć, jeśli zamierzasz ubiegać się dzisiaj o...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
W niniejszym tutorialu dowiesz się, jak zrobić wieniec, który będzie można powiesić na wejściu do grobu. Jeśli masz...
Jak zrobić kompozycję z róż na Wszystkich Świętych?
W niniejszym tutorialu dowiesz się, jak zrobić wieniec...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.