Tutaj jesteś: Biznes > Zarządzanie Firmą > Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (HR) > Jak być dobrym managerem?

Jak być dobrym managerem?

Stopień trudności: umiarkowane
, specjalista Tipy.pl
 4/5 (3 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Możesz nauczyć się kilku technik motywacji, dzięki czemu będziesz lepszym managerem. Poprzez stałe wspieranie i motywowanie pracowników możesz zapewnić swojej firmie sukces. Istnieje kilka sposobów na to, jak podnieść morale pracowników. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak to zrobić i zostać dobrym managerem.
1
Złe zachowanie managera
Pracowników zawsze traktuj z szacunkiem, nawet jeśli oni nie mają szacunku do ciebie. Tracąc panowanie nad sobą, przeklinając i upominając publicznie pracowników, sprawiasz, że przestają cię traktować poważnie. Każdy pracownik, który usłyszy o twoim niewłaściwym zachowaniu, traci momentalnie do ciebie szacunek i zastanawia się czy będzie kolejną twoją ofiarą.
2
Okazywanie zainteresowania prywatnym życiem pracowników, wywoła u nich zadowolenie. Dowiedz się o swoich pracownikach na tyle dużo, by móc zapytać się ich o rodzinę, gdy spotkacie się przypadkowo na korytarzu. Staraj się zrozumieć ich uczucia i traktuj ich jak ludzi, a nie towar. Dzięki temu czują się oni dowartościowani.
3
Spraw, aby pracownicy czuli, że mają wpływ na decyzje podejmowane w ich sprawach. Chodzi tu o warunki pracy, stanowisko, terminy i cele.
4
Stwórz przyjazne środowisko pracy. Upewnij się, że obszar jest odpowiednio oświetlony, zapewnione jest ciepło i odpowiednio działająca klimatyzacja. Zadbaj o to, by cały obszar był czysty i w dobrym stanie.
Jak panować nad emocjami?
Jak skutecznie przekonywać?
Jak odnieść sukces w życiu?
Jak dostać się na staż?
5
Pamiętaj o podstawowych zasadach grzecznego wychowania, których nauczyłeś się będąc dzieckiem. Używaj zwrotów grzecznościowych, takich jak „Proszę”, „Dziękuję”.
6
Stwórz program nagradzania najlepszych pracowników. Zadbaj o to, by dostali oni publiczne wyróżnienie. Należy bowiem doceniać pracowników, których działania wykraczają poza ich obowiązki.
7
Świętuj sukces firmy. Zorganizuj obiad dla pracowników, pokaż im wycinek z gazety z odpowiednim artykułem lub po prostu zbierz wszystkich razem i wyraź uznanie da zespołu, bez którego nie osiągnąłbyś tego sukcesu. Jest to jedna z najlepszych strategii motywacji pracowników. Każdy chce być pochwalony za ciężką i dobrze wykonaną pracę.
8
Stań za swoimi pracownikami. Bądź ich najlepszym rzecznikiem. Choć ważne jest, aby klient był zadowolony, należy również zadbać o swoich pracowników i wziąć odpowiedzialność za swoje dyrektywy. Daj pracownikom możliwość podejmowania dodatkowych działań, które mają na celu zadowolenie klienta. Staraj się łagodzić konflikty pomiędzy pracownikami, a klientami lub dostawcami.
9
Daj wyraźne wskazówki i określ priorytety. Dzięki temu unikniesz ewentualnych nieporozumień pomiędzy tym czego ty oczekujesz od pracowników, a tym co pracownicy myślą, że należy zrobić.
10
Unikaj zwolnień z pracy i redukcji etatów. Nic nie zmniejszy efektywności działania pracowników, niż zastanawianie się, czy jutro będą mieli pracę. Jeśli musisz zredukować etat, podaj dokładne powody i wyraź niezadowolenie, że musisz to zrobić. Wyjaśnij pozostałym pracownikom, jakie kroki podejmiesz, aby zapewnić im zatrudnienie.
 4/5 (3 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Truskawki to bardzo smaczne i przydatne owoce. Robimy z nich dżemy, soki, konfitury, nalewki oraz smakowite desery. Z...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Każdy manager lub nadzorca placówki może mieć prędzej czy później do czynienie z przypadkiem molestowania w pracy....
Jak się zachować w przypadku molestowania w pracy?
Każdy manager lub nadzorca placówki może mieć prędzej...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.