Halloween
- Wieczór Panieński i Kawalerski
- Prezenty Ślubne
- Wspomnienia Weselne
- Zaręczyny
- Tradycje Ślubno-Weselne
- Planowanie Ślubu i Wesela
- Moda Ślubna
- Rodzaje Ślubów i Wesel
- Po Weselu
- Wielkanoc
- Dzień Matki
- Dzień Ojca
- Walentynki
- Urodziny
- Boże Narodzenie
- Sylwester i Nowy Rok
- Prezenty
- Dzień Dziecka
- Weekend Majowy
- Dzień Wszystkich Świętych
- Narodowe Święto Niepodległości
- Dzień Św. Patryka
- Inne Święta i Uroczystości
- Pierwszy Dzień Wiosny
- Andrzejki
- Dzień Babci
- Dzień Dziadka
- Pierwsza Komunia Święta

Jak opowiadać historie o duchach?
sid - specjalista Tipy.pl
Czy chcesz nauczyć się opowiadać historie o duchach tak, żeby każdy w nie wierzył? Nie martw się, po przeczytaniu naszych wskazówek i odpowiednim ćwiczeniu na pewno Ci się to uda.
1
Zdecyduj się na jakąś konkretną historię. Oczywiście klucz jest w samej historii, choć nie tylko. Jeśli nie masz więc pomysłu na to co chcesz opowiedzieć, przeszukaj internet lub przejrzyj kilka książek. Staraj się poszukać czegoś niszowego, czegoś co na pewno nie było wcześniej przez nikogo zasłyszane. Musisz więc troszkę pogrzebać w poszukiwaniu historii. Zmień imiona bohaterów i niektóre fakty w razie czego.
2
Stwórz nastrój. Pomimo tego, że historia sama w sobie powinna być straszna, możesz dodać jakiś element wystroju w miejscu, w którym się będziecie znajdować, aby dodatkowo podnieść napięcie. Jeśli znajdujecie się w środku, w pomieszczeniu możesz zasunąć zasłony, zapalić świece – co tylko zechcesz i na tyle na ile pozwalają Ci możliwości. Jeśli znajdujecie się na zewnątrz, poczekaj aż się ściemni, najlepiej opowiadać takie historie przy ognisku czy w lesie.
3
Zaangażuj się całym sobą w opowiadanie. Sposób w jaki opowiadasz historię buduje napięcie w słuchaczach i decyduje o tym, czy są oni zainteresowani dalszym słuchaniem czy nie. Bądź więc świadom swego głosu. Obniż tembr głosu w strategicznych momentach, buduj nim napięcie, mów różnymi głosami, jeśli w Twojej opowieści występują różne postaci. Pamiętaj o pauzach – w nich tkwi sedno. Pamiętaj o mowie ciała i twarzy – wszystkie te elementy potrafią zbudować genialne wrażenie i uwierzytelnić Twe słowa – a to klucz do sukcesu.
4
Korzystaj z pomocy różnych atrybutów. Dzięki temu wniesiesz trochę 'życia' w swoje opowiadanie i sprawisz, że postacie wydadzą się bardziej wiarygodne. Na przykład jeśli opowiadasz historię o duchach miej ze sobą białe prześcieradło i się nim okryj, możesz też podświetlić latarką swoją twarz od spodu. To buduje napięcie.