dynie na Halloween

W co się bawić na imprezie halloweenowej? Przerażające gry na Halloween.

sid - specjalista Tipy.pl
dynie na Halloween
1 z 4
Halloween to bardzo rozrywkowe święto. Jest doskonałą okazją do spotkania z przyjaciółmi i zorganizowania imprezy pełnej przerażających gier i dekoracji. Jeśli szukasz inspiracji i pomysłów na mrożące krew w żyłach halloweenowe zabawy, przeczytaj ten artykuł. Dzięki niemu zaskoczysz swoich gości i sprawisz, że tegoroczne Halloween będzie dla nich niezapomnianym przeżyciem.
1
zabawy na Halloween - krok 1
Tajemnicze morderstwo.

To idealna gra na imprezę halloweenową, zainspirowana kryminałami w stylu Agathy Christie. Najlepiej jeśli na imprezie znajduje się większa liczba gości (8-13 osób). Każdej z osób zostaje przydzielona postać, w którą dana osoba ma się wcielić. W pewnym momencie imprezy jeden z gości zostaje „zamordowany”. Między poszczególnymi osobami istnieją pewne powiązania, niektóre z nich mają również motyw wskazujący na to, że to one mogą być odpowiedzialne za morderstwo. Zadaniem zgromadzonych jest odgadnięcie - na podstawie otrzymanych wskazówek - kim jest morderca. Scenariusz takiej imprezy możesz stworzyć samodzielnie, np. w oparciu o książkę kryminalną A. Christie lub film o Sherlocku Holmesie (uważaj tylko, żeby nikt prócz ciebie nie znał wcześniej fabuły). Wygodniej jednak będzie zamówić gotowy scenariusz, wraz z opisem postaci, motywami i instrukcjami dla gospodarza i gości, np. na stronie: http://pl.host-party.com

2
zabawy na Halloween - krok 2
Mumifikacja.

Gra zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Potrzebnych będzie przynajmniej 4 uczestników i dużo papieru toaletowego ;) Goście dzieleni są na drużyny, a każda drużyna wybiera swojego kandydata na mumię. Konkurencja polega na tym, by jak najszybciej owinąć „ochotnika” papierem toaletowym, tak by przypominał mumię. Drużyna, która zrobi to jako pierwsza (lub ta, której najwcześniej skończy się papier) – wygrywa.

3
zabawy na Halloween - krok 3
Blair Witch Party.

Pamiętacie film „Blair Witch Project”? Chyba nie ma na świecie osoby, której na samą myśl o nim nie przeszłyby po plecach ciarki. Możecie wykorzystać fabułę tego filmu do stworzenia imprezy halloweenowej. Jedyne, czego będziecie potrzebować, to kamera lub aparat/telefon z funkcją nagrywania wideo. Indywidualnie (lub w grupach) nagrajcie kilka nagrań przypominających swoim klimatem film „Blair Witch Project”. Nagrania mogą być zarówno straszne, jak i śmieszne. Możecie np. nakręcić pięciominutowy film o przerażającym tytule „Tajemnicze zniknięcie papieru toaletowego z łazienki” lub „Krwawa Mary – historia prawdziwa”. Na koniec obejrzyjcie wszystkie nagrania i wyłońcie zwycięzcę.

Strona 1 z 4

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

POetruliKot
23.10.2018
Halloween, żałosne niby święto.
W Polsce mamy dzień Wszystkich Świętych.
TheArt
28.10.2013
Ale słaby artykuł.