Zapalniczka samochodowa

Jak naprawić zapalniczkę w samochodzie?
MatMat - specjalista Tipy.pl

Bez zapalniczki samochodowej można się obejść, ale dlaczego by jej nie naprawić? Czasami zapalniczka nie chce wyskoczyć a czasami nie chce się po prostu ładować. Jak ją naprawić?
1
Zapalniczka nie chce wyskoczyć i się nie nagrzewa.

Zapalniczka nie chce wyskoczyć, ponieważ się słabo lub w ogóle nie nagrzewa. W takim przypadku należy sprawdzić bezpiecznik od zapalniczki (znajduje się w skrzynce bezpieczników) - jeśli jest niesprawny, wówczas należy go wymienić.

2
Zapalniczka od razu wyskakuje i trzeba ją trzymać palcem, aby się nagrzała.

Najpierw wciągnij bezpiecznik, aby nie zrobić zwarcia. Wyciągnij gniazdo zapalniczki i podegnij delikatnie blaszki podtrzymujące ją, znajdujące się w środku w gnieździe (ta blaszka wygięta w kształcie litery U). Po pracy włóż bezpiecznik na miejsce. Czasami blaszki te się wyginają i zapalniczka nie ma o co się zaczepić. Ramiona blaszki rozchodzą się pod wpływem temperatury - i puszczają końcówkę wkładu - wówczas zapalniczka wyskakuje.

3
Inne problemy i rozwiązania

Sprawdź czy zapalniczka podłączona jest do instalacji (czy kable podłączone są do zapalniczki i do kostki). Jeśli zapalniczka słabo grzeje wówczas dobrze jest również oczyścić środkowy punkt w zapalniczce - ten, który się nagrzewa oraz spiralkę. Jednak należy robić to ostrożnie, aby nie było zwarcia. Jeśli zapalniczka w ogóle nie działa to sprawdź również napięcie w kablach (tych prowadzących do zapalniczki).

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

ROBERT PREZES
22.03.2018
Bardzo przydatne porady dziękuję za pomoc