Świerzb

Jak leczyć świerzb olejkiem z drzewa herbacianego?
naturalnienaturalnie - specjalista Tipy.pl

Świerzb jest bardzo nieprzyjemną i zaraźliwą dolegliwością. Wiele osób jednak wybiera leczenie naturalne od farmakologicznego. Dlaczego? Preparaty przeciw świerzbowi często podrażniają naszą skórę a w szczególności skórę dzieci. Jedną z najlepszych naturalnych metod leczenia świerzbu jest używanie olejku z drzewa herbacianego. Olejek z drzewa herbacianego ma silne właściwości antybakteryjne i jednocześnie może być stosowany również u alergików i dzieci. Olejek ten może być stosowany również jako środek przeciw wszom. W przypadku leczenia świerzbu najlepiej działa w nierozcieńczonej formie.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
olejek z drzewa herbacianego (do kupienia tutaj)

1
Olejek z drzewa herbacianego do kąpieli

Napełnij wannę ciepłą wodą i dodaj koło 25 kropelek olejku z drzewa herbacianego. Bierz kąpiel 2 razy dziennie.

2
Okłady z olejku

Do mocno zainfekowanych miejsc przykładaj wacik nasączony kilkoma kroplami olejku z drzewa herbacianego. Takie okłady wykonuj 2-3 razy w tygodniu.

3
Smarowanie się olejkiem

Dobrze jest również smarować całe ciało olejkiem z drzewa herbacianego. W tym celu zmieszaj 2 łyżki olejku z drzewa herbacianego z 3 szklankami oleju słonecznikowego. Mieszanką smaruj się po każdej kąpieli (2 x dzienne bierz prysznic lub kąpiel).

4
Pranie

Bardzo ważnym elementem w leczeniu świerzbu jest pranie ubrań, ręczników i pościeli w jak najwyższej temperaturze. Pościel należy również co jakiś czas zmieniać na nową a starą wyrzucać (najlepiej spalić).

?

Wskazówki
* Możesz robić okłady z olejku z miodli indyjskiej (olej neem) oraz kurkumą zmieszaną z olejem słonecznikowym na wybrane fragmenty skóry 2 razy dziennie.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (7)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

karo
29.08.2017
a jakis preparat bez recepty jest na to??
anges
23.03.2012
świerzb
ajaj
15.01.2012
Woda utleniona moi drodzy działa mutagennie, nie polecam.,
ania
03.01.2012
jak dlugo trzeba robic te kapiele z olejkiem z drzewa cherbacianego?
uuuuu
09.12.2011
witam:) chybAMAM TO DZIADOSTWO!!! pOMOGŁA TERAPIA Z WODY UTLENIONEJ?
Pomyluna
26.04.2011
Witam ;)
Czyli sugerujesz ze woda utleniona jest skuteczna.?
ale to całe ciało trzeba smarować tak.? nie tylko te miejsca gdzie wyszły bąble.?
i to nie ma żadnych skutków ubocznych.? ;)
Perhydrol
23.02.2011
Wyleczyłem się już dawno (rok temu) ale pomyślałem że się podzielę moim sposobem skoro okazał się skuteczny.
Czytałem akurat książkę Iwana Nieumywakina (to nie żart) pt. "Woda utleniona". Pomyślałem, że nie zaszkodzi spróbować skoro jest to tanie i łatwe (nieuciążliwe).
Kuracja polegała na myciu całego ciała wodą utlenioną - po prysznicu polewałem się dokłądnie wodą utlenioną, wcierałem gąbką, opryskiwałem spryskiwaczem ogrodowym. Dodatkowo przy każdej okazji myłem ręce wodą utlenioną. Po tygodniu objawy minęły, dodałem jeszcze tydzień, żeby się upewnić i do dzisiaj mam spokój. Polecam, łatwa i tania metoda, a przede wszystkim skuteczna. Nie zauważyłem, żeby krótkotrwały kontakt perhydrolu z włosami spowodował ich utlenienie, więc można bez obaw stosować.