Au Pair

Jak zostać au pair?
KikiKiki - specjalista Tipy.pl

Zamierzasz podjąć pracę jako au pair za granicą oraz nauczyć się biegle języka obcego? Poniżej dowiesz się jakie wymagania powinnaś spełniać. Bez względu na to czy chcesz być au pair we Włoszech, Francji, Niemczech czy USA, istnieje szereg podstawowych wymagań jakie powinna spełniać idealna kandydatka.
1
Powinnaś być w wieku od 18 do 26 lat i cieszyć się dobrym zdrowiem. Wymagane jest posiadania prawa jazdy (zawożenie dzieci i ich odbieranie ze szkoły, zakupy spożywcze itp).
2
Doświadczenie w opiece nad dziećmi - szczególnie nad malutkimi dziećmi i dziećmi w wieku przedszkolnym. Umiejętność kierowania nimi oraz kreatywne organizowanie im czasu. Wymagana jest podstawowa znajomość języka obcego.
3
Aby dostać pracę jako "elite au pair" (związane z wyższymi zarobkami) trzeba spełniać dodatkowe wymagania. Należy mieć ukończone min. dwa lata studiów związanych z rozwojem dzieci/opieką nad dziećmi lub min. dwa lata udokumentowanego doświadczenia w pracy z dziećmi w tym 200 h w opiece nad dziećmi w wieku 0-2 lat.
4
Do zadać au pair należy również wykonywanie drobnych prac domowych jak przygotowywanie posiłków dla dzieci, sprzątanie ich pokoi, czy pranie ubrań. Do obowiązków należy również organizowanie całego dnia dzieciom oraz zabawa z nimi.
5
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej z rodziną należy spytać o wszystkie obowiązki i wymagania. Powinnaś również wykazać się gotowością do pracy i dobrymi chęciami.
6
Znajdź firmę, która jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Biur Au Pair IAPA.

Komentarze (5)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

prowork
11.02.2016
AuPair to super pomyśl na wyjazd za granicę po maturze czy gapyear na studiach. Polecamy wam bezpieczne wyjazdy Aupair z Prowork, od ponad 16 lat organizatora wyjazdów językowych aupair do USA i wielu krajow w Europie. Uczysz się języka i podróżujesz po świecie. Jeśli lubisz dzieci i chcesz zamieszkać za granicą to jest najlepszy wyjazd dla Ciebie. W naszej opinii Program au pair to świetna okazja do zdobycia nowego doświadczenia i nauczenia sie jezyka ankieskiego czy innego języka. Polecamy i zach ecamy was do sprawdzenia "Czy ja mogę zostać Au pair" na www.prowork.com.pl
o-per-k
27.02.2012
Zapraszam na bloga au pairki z Paryza

http://www.ifrancja.fr/u3949/o-per-k/iblogi.html
Perska
29.09.2011
Program jest super, tylko trzeba trafić z rodziną:)
Kaska
14.09.2010
Ja właśnie wybieram się na ten program do Wiekiej Brytanii. Myślę, że szybko podszkole język :-)
Lupa
03.08.2010
Ciekawy program