au pair

Jak przezwyciężyć nostalgię pracując jako au pair?
KikiKiki - specjalista Tipy.pl

Au pair może czuć się bardzo samotna w pracy. Daleko od domu i rodziny - nawet od swojego kraju, jest często odcięta od życia towarzyskiego. Oczywiście można oprzeć się nostalgii, tęsknocie za domem, ale będzie to wymagało trochę pracy. Kluczem do sukcesu jest pamiętanie o celach swojej pracy jako au pair.
1
Postaraj się bardziej zżyć ze swoją host rodziną. Prawdopodobnie dzieci znasz już na wylot i wiele dla nich być zrobiła. Teraz postaraj się lepiej poznać ich rodziców. Au pair jest czymś więcej niż sezonową pomocą domową. Jest mianowicie nauczycielem i mentorem, który może stać się zaufanym przyjacielem.
2
Jeśli rodzina zatrudnia jakiegoś kucharza lub inną pomoc domową postaraj się nawiązać z nim/nią kontakt. Uważaj, żeby nie spędzać całego czasu na plotkowaniu z innymi w godzinach pracy, ale kilka uprzejmych zdań nie zaszkodzi od czasu do czasu.
3
Staraj się poznawać innych ludzi podczas spacerów z dziećmi i zabaw w parku. Inne au pair, opiekunki do dzieci czy rodzice również wychodzą na świeże powietrze ze swoimi protegowanymi i tak samo jak tobie, możliwe że brakuje im towarzystwa kogoś dorosłego. Bardzo często można poznać naprawdę miłe i wartościowe osoby, z którymi będziesz mogła porozmawiać podczas gdy dzieci będą się grzecznie bawiły. Kontakt z innymi ludźmi bardzo osłabia tęsknotę za domem.
4
Pozostań w kontakcie ze swoją rodziną. Nawet jeśli u Ciebie nie słychać nic nowego, napisz jakąś krótką wiadomość e-mail jak np. jakaś zabawna historyjka, napisz o czym piszą danego dnia w gazetach czy po prostu napisz kilka swoich przemyśleń. Twoja rodzina na pewno będzie zadowolona z takich regularnych wiadomości a ty będziesz się bardziej czuć częścią ich życia.
5
Naucz dzieci czegoś o swoim kraju. Pokaż im zdjęcia na Internecie i opowiedz kilka historii z twojego życia, zanim nie przeprowadziłaś się do ich kraju. Nie tylko przekażesz im wiedzę, ale również będziesz czuć się lepiej dzięki skupieniu się na domu w pracy.
?

Wskazówki
* Pamiętaj z jakiego powodu wykonujesz tą ciężką pracę tak daleko od domu. Możliwość spędzenia części życia w innym kraju, innej kulturze, zobaczenia wielu nowych miejsc, nauczenia się języka i jeszcze zarobienia przy tym pieniędzy jest marzeniem wielu ludzi. Pamiętaj o tym, a będzie Ci dużo łatwiej.

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

arimor
13.02.2013
Staraj się też wykorzystać wolne chwile, aby zwiedzić chociaż te lokalne zabytki. Uświadom sobie, że nasi dziadkowie i rodzice jeszcze nie tak dawno nie mogli w ogóle wyjeżdżać za granicę (komunizm) i ciesz się swoją wolnością. Pomyśl o tym, że dzięki swoim doświadczeniom, będziesz bardziej obyta w świecie. Idąc do sklepu po zakupy, kup sobie jakąś ciekawą rzecz, której nie dostałabyś w swoim kraju i ciesz się nią jak czymś wielkim.