Tutaj jesteś: Komputery > Oprogramowanie Komputerowe > Arkusze Kalkulacyjne > Jak zrobić wykres w Excelu?

Jak zrobić wykres w Excelu?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 3.3/5 (9 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Dzięki programowi Microsoft Excel możesz z łatwością wykonać wykres. Wszystko, co musisz zrobić to podać dane do wykresu i pozwolić, by program narysował go za ciebie. W Excelu istnieje możliwość wykonania kilku rodzajów wykresów. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak narysować jeden z nich.
1

Microsoft Excel 2007


Wpisz dane, które mają znaleźć się na wykresie. Najlepiej jeśli umieścisz je w kolumnach. W pierwszym wierszu wpisz etykiety dla każdej kolumny danych. Na przykład w komórce A1 wpisz „Miesiąc”, a w komórce B1 wpisz „Premia”.

2
Wprowadź dane, które chcesz przedstawić graficznie, każdy rodzaj danych w jednej kolumnie. W kolumnie „Miesiąc” wpisz w komórkę A2 „styczeń”, w A3 „luty” itd. W komórkę B2 w kolumnie „Premia” wartość odpowiadającą premii za styczeń, w kolejnej komórce za luty itp.
3
Zaznacz dane do wykresu. W tym celu kliknij lewy przycisk myszy i cały czas go wciskając przeciągnij kursor wzdłuż danych w arkuszu kalkulacyjnym, dopóki nie zaznaczysz wszystkich interesujących cię wierszy i kolumn.
4
Kliknij na zakładkę „Wstaw”. Jest to druga zakładka na górze ekranu.
5
Rozwinie się nowe menu, znajdź opcję „Wykres”. Pojawi się lista dostępnych wykresów.
6
Kliknij na typ wykresu, który chcesz utworzyć. Pojawi się okno z opcjami danego wykresu.
Jak robić przypisy w Wordzie?
Jak edytować PDF?
Jak usunąć śmieci z komputera?
Jak odblokować pdf do kopiowania lub druku?
Wskazówki
  • Upewnij się, że zaznaczyłeś odpowiednie dane do wykresu. Niektóre wykresy wymagają więcej, niż dwóch kolumn danych.
  • Pamiętaj, aby wybrać typ wykresu, który najlepiej zobrazuje twoje dane. Eksperymentuj z różnymi typami wykresów, aby znaleźć taki, który spełnia twoje potrzeby.
7
Wybierz odpowiednie ustawienia dla swojego wykresu. Program Microsoft Excel przetworzy teraz dane zawarte w arkuszu kalkulacyjnym i utworzy na ich podstawie wykres.
8
W razie potrzeby zmień tekst znajdujący się na wykresie. Jeśli chcesz zmienić tytuł lub inny tekst, najedź na niego myszką, kliknij i wprowadź odpowiednie zmiany.
9

Microsoft Excel 2003


Wpisz dane, które mają znaleźć się na wykresie. W pierwszym wierszu wpisz etykiety dla każdego rodzaju danych, które chcesz umieścić na wykresie. Na przykład w komórce A1 wpisz „Miesiąc”, a w komórce B1 wpisz „Premia”.

10
Wprowadź dane, które chcesz przedstawić graficznie. Zgodnie z etykietami umieszczonymi na górze każdej kolumny, wpisz pod nimi dane. W kolumnie „Miesiąc” wpisz w komórkę A2 „styczeń”, w komórkę A3 „luty” itp. W kolumnie „Premia” wpisz w komórkę B2 premię za styczeń, w komórce B3 premię za luty itp.
11
Otwórz okno kreatora wykresów. W tym celu rozwiń menu „Wstaw” i wybierz opcję „Wykres” (lub wybierz ikonkę Wykresu z paska narzędzi).
12
W oknie „Typ wykresu” wybierz rodzaj wykresu, który chcesz utworzyć (liniowy, słupkowy, kołowy itp). Kliknij przycisk „Dalej”.
13
Wybierz zakres danych, który należy uwzględnić na wykresie. Program Excel ma funkcję domyślnego pobierania danych z arkusza kalkulacyjnego. Jeśli jednak program nie zaznaczy danych, kliknij na nie myszką i przy wciśniętym lewym przycisku myszy przeciągnij kursor nad wszystkimi danymi, które chcesz uwzględnić na wykresie. Kliknij przycisk „Dalej”.
14
Określ opcje wykresu. Program Excel 2003 oferuje kilka zakładek z opcjami wykresu, w których możesz zdecydować o jego wyglądzie (położenie legendy, etykiety osi, tytuł wykresu, itp.). Wybierz odpowiednie dla ciebie opcje, a następnie kliknij ”Dalej”.
15
Określ, gdzie chcesz wstawić swój wykres. Domyślnym ustawieniem jest bieżący arkusz. Wybierz odpowiednią opcję, a następnie kliknij przycisk „Zakończ”. Twój wykres pojawi się w wybranym przez ciebie miejscu.
16
W razie potrzeby zmień tekst znajdujący się na wykresie. Jeśli chcesz zmienić tytuł lub inny tekst, najedź na niego myszką, kliknij i wprowadź odpowiednie zmiany.
Wskazówki
  • Upewnij się, że zaznaczyłeś odpowiednie dane do wykresu. Niektóre wykresy wymagają więcej, niż dwóch kolumn danych.
  • Pamiętaj, aby wybrać typ wykresu, który najlepiej zobrazuje twoje dane. Eksperymentuj z różnymi typami wykresów, aby znaleźć taki, który spełnia twoje potrzeby.
 3.3/5 (9 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
wissnia - 2014-10-27
W prawym górnym rogu jest taki znak zapytania - "help"...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
W celu zwiększenia dokładności danych można ograniczyć możliwości wprowadzenia informacji do określonych komórek...
Jak zrobić rozwijaną listę w MS Excel?
W celu zwiększenia dokładności danych można ograniczyć...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.