Tutaj jesteś: Komputery > Oprogramowanie Komputerowe > Oprogramowanie Edytorskie > Jak zrobić wizytówki w Wordzie?

Jak zrobić wizytówki w Wordzie?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 3.7/5 (18 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Jeśli chcesz zrobić wizytówki, niepotrzebny ci jest specjalny program. Microsoft Word posiada narzędzie po tworzenia i drukowania wizytówek. Jeśli masz już projekt, reszta pójdzie bardzo łatwo. Wykonanie wizytówek w programie Word jest bardzo proste w porównaniu z innymi zaawansowanymi programami. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak wykonać wizytówki.
1

Wizytówka według własnego projektu.


Przejdź do menu „Narzędzia” i kliknij na polecenie „Koperty i etykiety”.

2
Na karcie „Etykiety” kliknij przycisk „Opcje”.
3
Wybierz „Rodzaj etykiety” i zaznacz „Avery standard”.
4
Z listy „Typ produktu” wybierz typ etykiety Avery, którego chcesz użyć, np. 5371 lub 5372, a następnie kliknij przycisk „OK”.
5
W polu oznaczonym „Adres” wpisz swój adres zamieszkania.
6
Sformatuj czcionkę, jej kolor i rozmiar. W tym celu zaznacz cały tekst, kliknij prawy przycisk myszki i wybierz opcję „Czcionka”.
7
Teraz możesz dodać swoje logo, slogan oraz inne informacje kontaktowe poprzez umieszczenie odpowiednich zdjęć i pól tekstowych.
8

Wizytówka z gotowego szablonu.


Jeśli nie jesteś pewien, jak ma wyglądać twoja wizytówka, możesz pobrać gotowy szablon ze strony Microsoft Office Online.

Jak wyjustować tekst w Wordzie?
Jak usunąć śmieci z komputera?
Jak ustawić marginesy w Wordzie?
Jak zrobić wykres w Excelu?
9
Przejrzyj szablony i wybierz projekt, który najlepiej pasuje do ciebie i twojej firmy. Kliknij na wybrany szablon, a następnie wybierz opcję Pobierz. Program Word automatycznie uruchomi pobrany szablon.
10
Grafika jest już gotowa, teraz trzeba tylko zastąpić domyślny tekst swoim własnym. Zaznacz tekst, który chcesz zmienić, zostanie on podświetlony. Teraz czas wprowadzić swoje dane. Aby wstawić logo, przejdź do „Wstaw” -> „Obraz” -> „Z pliku…” i przejdź do pliku na komputerze, gdzie znajduje się logo. Kliknij opcję „Wstaw”, a następnie zmień rozmiar logo do pożądanych wymiarów. Aby zmienić jego położenie na wizytówce, kliknij raz na logo i przeciągnij je tam gdzie chcesz. Możesz usunąć dowolną domyślną grafikę klikając na nią raz i wciskając przycisk „Delete”. Zastąp wszystkie domyśle teksty swoimi własnymi. Możesz wstawić więcej tekstu klikając na zakładkę „Wstaw” -> „Pole tekstowe”. Możesz przesunąć pole tekstowe w dowolne miejsce na wizytówce.
11

Drukowanie.


Zapisz swój projekt.

12
Zanim przystąpisz do druku zdecyduj, czy chcesz wydrukować jedną wizytówkę, czy cały arkusz.
13
Aby wydrukować jedną wizytówkę, wróć do okna dialogowego „Koperty i etykiety”. W obszarze „Drukuj” wybierz „Pojedyncza etykieta”. Następnie możesz wybrać numer wiersza i kolumny, aby ustawić miejsce druku. Kliknij przycisk „Drukuj”.
14
Aby wydrukować arkusz wizytówek, wróć do okna „Koperty i etykiety”. W obszarze drukowania wybierz opcję „Cała strona tej samej etykiety”. Kliknij przycisk „Drukuj”.
 3.7/5 (18 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Wiele osób ma nawyk oddzielania wyrazów i wierszy za pomocą klawisza spacji podczas pisania tekstu w Wordzie. Można się...
Niedrukujące sie znaki w Wordzie
Wiele osób ma nawyk oddzielania wyrazów i wierszy za...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.