fotograf

Jak zrobić portfolio modelki?
Mala95 - specjalista Tipy.pl

Portfolio jest dla modelki szczególnie ważne, ponieważ znaczy tyle, co w innych przypadkach rozmowa kwalifikacyjna. Poświęć więc nieco czasu i stwórz dobre portfolio, które pomoże ci otworzyć drzwi do kariery. Zdecyduj się jakim typem modelki chcesz być i zbierz zdjęcia, które pokażą twoje najlepsze cechy. Pozostań realistką podczas oceny swoich mocnych i słabych stron. Jeśli nie miałaś jeszcze profesjonalnej sesji, wykorzystaj zdjęcia z życia codziennego. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak przygotować odpowiednie portfolio, które zapewni ci sukces w branży.
1
Jeśli nie masz agencji, która przygotuje dla ciebie profesjonalną sesję zdjęciową, przejrzyj kolorowe czasopisma i zobacz jak powinny wyglądać dobre zdjęcia. Wzoruj się na nich w trakcie sesji.
2
Modelki, które nie współpracują z żadną agencją, mogą poszukać profesjonalnych fotografów na własną rękę. Niektóre agencje wspierają niezależnych modeli dając im zarówno dobre rady, jak i namiary na sprawdzonych fotografów. Jeśli jednak planujesz działać samodzielnie, poszukaj fotografa, który już wcześniej przeprowadzał sesje zdjęciowe modelek. Wyślij do niego wiadomość e-mail lub zadzwoń, aby zorganizować spotkanie.
3
Jeśli posiadasz agenta, musicie wspólnie ustalić jakiego rodzaju zdjęć potrzebujesz. Postępuj zgodnie z zaleceniami agenta, zarówno jeśli chodzi o wybór fotografa, jak i o styl zdjęć. W przeciwnym razie ryzykujesz zerwanie współpracy lub możesz sprawić, że twoje portfolio będzie bezużyteczne.
4
Przed rozpoczęciem właściwej sesji omów z fotografem szczegóły dotyczące strojów, miejsc i innych elementów, które zapewnią ci udane zdjęcia. Powiedz fotografowi co masz nadzieję osiągnąć i upewnij się, że w pełni zrozumiał czego oczekujesz.
5
Zdjęcia w portfolio muszą wyglądać profesjonalnie, zatem przed sesją zdjęciową udaj się do dobrego studia fryzur i makijażu. Przygotuj sobie kilka też kilka różnych strojów. Baw się pozami. W twoim portfolio powinno znaleźć się wiele różnych zdjęć.
6
Po sesji zdjęciowej spośród setek zdjęć musisz wybrać te najlepsze. Nie możesz bowiem umieścić w portfolio wszystkich z nich. Wybierz kilka zdjęć samej twarzy, zdjęcia ukazujące ¾ ciała i zdjęcia pełnej sylwetki. Aby uniknąć nudnego portfolio, umieść w nim zdjęcia różniące się pod względem scenografii, strojów i póz jakie przyjmujesz.
7
Na portfolio powinno się składać około 20 zdjęć o wymiarach 20x25cm, najlepiej umieszczonych w specjalnym albumie.
8
Nie należy za każdym razem używać tego samego portfolio. Musisz umieć dopasować zdjęcia do rodzaju zlecenia, o które się starasz. Jeśli twoje zdjęcie zostanie opublikowane w jakimś magazynie, dołącz do portfolio odpowiednią notkę wraz z wycinkiem z gazety. Dzięki temu udowodnisz przyszłemu pracodawcy, że masz na koncie sukcesy w branży.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie