Tutaj jesteś: Praca i Kariera > Praca > Przetrwanie w Pracy > Jak unikać bólu kręgosłupa pracując przy komputerze?
Jak unikać bólu kręgosłupa pracując przy komputerze?

Jak unikać bólu kręgosłupa pracując przy komputerze?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 4.7/5 (11 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Praca przy komputerze jest coraz bardziej popularna. Firmy się komputeryzują, my sami w domach też siedzimy często przed komputerem i załatwiamy różne sprawy lub po prostu serfujemy po internecie. Jak zatem przy takim trybie życia dbać o kręgosłup? Przecież jemu nie służy siedzący tryb życia, nie mówiąc już o garbieniu się. Poniższe ćwiczenia – pod warunkiem, że będą wykonywane systematycznie, pomogą Ci zwalczyć ból kręgosłupa. Wystarczy kilka minut przerwy w pracy na wykonanie tych prostych ćwiczeń, a efekty dadzą o sobie znać.
1
ćwiczenia na kręgosłup - krok 1.
Oprzyj się o oparcie i wyciąg przed siebie ręce. Spleć palce obu rąk i odwróć wewnętrzną część dłoni na zewnątrz. Wyciągaj mocno ręce przed siebie. Rozciągniesz je i ramiona. Wytrzymaj 10-20 sekund. Powtórz dwa razy.
2
ćwiczenia na kręgosłup - krok 2.
Wstań. Wyciągnij ręce do góry, spleć dłonie, ich wewnętrzną część zwróć ku górze. Wyciągnij je mocno w górę. Wytrzymaj 10-15 sekund.
3
ćwiczenia na kręgosłup - krok 3.
Ciągle stój (choć jeśli chcesz możesz usiąść, pamiętaj jednak, aby kręgosłup był prosto). Załóż ręce za głowę, chwyć lewą ręką prawy łokieć i ciągnij go delikatnie, naciągając mięśnie. Wytrzymaj 8-10 sekund. Powtórz z druga ręką.
4
ćwiczenia na kręgosłup - krok 4.
Powtórz krok drugi.
5
ćwiczenia na kręgosłup - krok 5.
Usiądź. Zrób głęboki wdech i unieś ramiona zbliżając je do uszu. Przetrzymaj 3-5 sekund. Następnie opuszczając ramiona zrób wydech. Powtórz trzy razy.
6
ćwiczenia na kręgosłup - krok 6.
Siedząc na krześle (kręgosłup prosty) załóż ręce do tyłu. Złap prawą dłonią lewą i naciągaj ją. Dodatkowo przechyl głowę na prawą stronę. Wytrzymaj 10-12 sekund. Powtórz z drugą ręką. Pamiętaj, aby głowę przechylić wtedy na lewo.
Jak poprawić wzrok?
Jak pozbyć się bólu kręgosłupa?
Jakie są podstawowe objawy przepukliny kręgosłupa?
Jak zrobić rozgrzewkę?
7
ćwiczenia na kręgosłup - krok 7.
Złóż dłonie przed sobą. Zwróć je ku górze. Obniżaj ręce w dół, ale nie odrywaj dłoni od siebie. Wytrzymaj nacisk około 10 sekund.
8
ćwiczenia na kręgosłup - krok 8.
Ćwiczenie podobne do poprzedniego, z tą różnicą, że dłonie kierujemy w dół. Ponownie wytrzymać nacisk około 10 sekund.
9
ćwiczenia na kręgosłup - krok 9.
Usiądź. Wyciągnij jedną rękę w górę, drugą puść luźno wzdłuż tułowia. Staraj się wyciągniętą rękę mocno wyciągać do góry a drugą ciągnij w dół. Wytrzymaj 8-10 sekund. Następnie zmień ręce.
10
ćwiczenia na kręgosłup - krok 10.
Załóż lewą nogę na prawą. Następnie wykonaj obrót tułowiem w lewą stronę. Wytrzymaj około 8-10 sekund. Następnie zmień nogę i wykonaj obrót w drugą stronę.
11
ćwiczenia na kręgosłup - krok 11.
Usiądź na krześle. Nie opieraj się. Umieść obie dłonie na biodrach, jak pokazano na rysunku. Kciuki powinny być zwrócone ku sobie. Wypchaj łokcie do tyłu i pozwól, aby Twoja klatka się wyciągnęła do przodu. Skup się na niej, nie na kręgosłupie. Wytrzymaj tak 10-15 sekund. Powróć do pozycji wyjściowej, odczekaj 10 sekund i powtórz.
12
ćwiczenia na kręgosłup - krok 12.
Wstań. Opuść ręce luźno wzdłuż ciała i zacznij nimi potrząsać przez 8-10 sekund. Niech krew spłynie do Twoich palców. Dzięki temu ćwiczeniu spadnie napięcie w rękach i zrelaksują się dłonie.
 4.7/5 (11 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (0)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
W pewnym momencie życia prawie każdy cierpi na różnego rodzaju bóle pleców jednak najczęściej pojawiają się one w wieku...
Sposoby na bóle pleców
W pewnym momencie życia prawie każdy cierpi na różnego rodzaju bóle pleców jednak...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.