fotogeniczna dziewczyna

Jak ładnie wychodzić na zdjęciach?

BazyliaBazylia - specjalista Tipy.pl
fotogeniczna dziewczyna
1 z 12
Czy należysz od tych osób, które nie lubią jak się im robi zdjęcia, ponieważ uważasz, że nie wychodzisz na nich korzystnie? Jesteś zazdrosna, gdy widzisz zdjęcia koleżanek i kolegów? Patrzysz w lustro i stwierdzasz, że wyglądasz całkiem dobrze, ale na zdjęciu Twój wizerunek jest zawsze inny, czytaj gorszy. O co więc chodzi? Dlaczego tak się dzieje? Otóż aparat zawsze wychwytuje najmniejsze szczegóły. I nie chodzi o to, że to, co widzisz w lustrze tak naprawdę nie jest tym, co widzisz. Wszystko zależy od ustawienia aparatu, od światła, od kąta, pod którym robione jest zdjęcie. Jest więc kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ładniej wychodzić na zdjęciach. Przeczytaj poniższy artykuł, a je poznasz.
1
bycie fotogenicznym - krok 1
Co to znaczy być fotogenicznym?

Bycie fotogenicznym odnosi się do tego, że ktoś urodził się z naturalnym darem korzystnego wychodzenia na zdjęciach. Ważne, żeby pamiętać, że osoby, które są naturalnie ładne lub przystojne nie zawsze będą w ten sam sposób wychodziły na zdjęciach, bo po prostu nie są fotogeniczne. Bycie fotogenicznym to świadomość siebie i tego jak ustawić się przed obiektywem aparatu fotograficznego. Są więc techniki, które podpowiadają nam jak się ustawić przed obiektywem, aby wyjść na zdjęciu jak najkorzystniej. Ważne jest przede wszystkim światło, odpowiednie tło, ustawienie aparatu i dobra poza.

2
bycie fotogenicznym - krok 2
Skup się na ubiorze.

Nawet, jeśli nie spodziewasz się, że będziesz fotografowana, naucz się ubierać korzystnie i prezentować się z dobrej strony. Styl i kolor ubrań w dużym stopniu determinują to, jak wyjdziesz na zdjęciu. Tak, kolor ubrań bardzo się liczy. Różne wzory czy kolory mogą Cię przyćmić i odwrócić uwagę, poziome paski mogą Ci dodać parę centymetrów w biodrach (czy gdziekolwiek się one pojawią). Z kolei jeśli ubierzesz się w jednej tonacji, możesz wyjść na nieciekawą i pospolitą. Pamiętaj, najlepiej sprawdzają się kolory neutralne. Jaskrawe kolory i różnego rodzaju wzory potraktuj jako dodatki. Przede wszystkim noś kolory, które do Ciebie pasują i w których dobrze się czujesz. Kolor powinien ładnie współgrać z Twoją karnacją. Niektóre kolory niepotrzebnie sprawiają, że wglądasz blado i brzydko. Jeśli nie masz wyczucia, które kolory najlepiej do Ciebie pasują, poproś kogoś o radę. Możesz też zrobić sobie zdjęcia w różnych ciuchach i sprawdzić, w których wyglądasz najlepiej.

3
bycie fotogenicznym - krok 3
Pamiętaj o cerze.

Jej niedoskonałości na zdjęciu mogą być bardziej widoczne, niż w rzeczywistości. Ważne więc, aby cerę do zdjęcia odpowiednio przygotować. Ukryj za pomocą make-upu wszystkie wypryski, czy małe blizny. Jednak ostrożnie z kolorem fluidu, jego odcień wychodzi na zdjęciach intensywniej, niż w rzeczywistości. Pamiętaj również o tym, żeby ukryć świecące się czoło, czy podbródek oraz zaczerwienia. Pomogą Ci w tym kosmetyki matujące. Zaznacz oczy za pomocą kredki i tuszu. Zlikwiduj ich zaczerwienienie specjalnie do tego celu przeznaczonym kroplami.

4
bycie fotogenicznym - krok 4
Utrzymuj twarz w równowadze.

Przypatrz się sobie w lustrze. To nie jest ta sama twarz, którą zobaczysz na zdjęciu. Stój tak przez chwilę i patrz się na siebie. Po chwili twoja twarz zmieni się lekko, bo nie będziesz już się do lustra wdzięczyć i próbować wyglądać fajnie. Zobaczysz swoje prawdziwe oblicze. Teraz utrzymuj oczy nieruchomo i aktywuj usta. Nie zaciskaj zębów. Po prostu upewnij się, że dolna i górna szczęka się stykają. Lekko się uśmiechnij. W tym samym czasie unieś lekko brwi i leciutko rozszerz oczy. Stój tak przez chwilę. Ćwicz w ten sposób codziennie przez kilka minut, na przykład przez miesiąc. Sama się zdziwisz, gdy zauważysz, że gdy ktoś chce zrobić Ci zdjęcie, a ty ustawiasz twarz w ten sposób.

5
bycie fotogenicznym - krok 5
Popracuj nad odpowiednim kątem.

Tak naprawdę zdjęcia modelek, ich wyraz twarzy, rzadko bywa dziełem przypadku. Każdy model czy modelka dokładnie wiedzą, z której strony wyglądają korzystniej, jakie ustawienie daje im to, co chcą osiągnąć. Ty też tak możesz. Znajdź swój najlepszy kąt, pod którym Twoja twarz wygląda najlepiej. Wymaga to zrobienia sobie kilkunastu, kilkudziesięciu, a nawet kilkuset zdjęć, ale czyż nie warto? Klasyczna pozycja modelki to ustawienie ciała na ¾ w kierunku aparatu, jedna stopa wyprzedza drugą, podobnie z ramionami – jedno bardziej wysunięte do przodu. Kobietom wychodzi to bardziej naturalnie, niż mężczyznom. Jeśli odwrócisz głowę lekko w bok i popatrzysz prosto przed siebie, będziesz wyglądać jakbyś patrzyła na osobę, która właśnie ogląda zdjęcie, nieważne jaki będzie kąt patrzenia (jak na przykład George Washington na jednodolarówce amerykańskiej). Jeśli siedzisz, lekko się przekręć w jedną stronę. Podczas robienia zdjęcia staraj się patrzeć lekko nad obiektyw.

6
bycie fotogenicznym - krok 6
Pozbądź się podwójnego podbródka.

Wyciągnij głowę do góry i wyprostuj się. Staraj się ustawić tak, aby kamera była lekko nad Tobą lub na poziomie Twoich oczu. Ukryje to podwójną brodę. Staraj się trzymać język przy podniebieniu. Możesz też udawać, że podpierasz brodę jedną ręką. Jednak nie rób tego w rzeczywistości, bo spłaszczysz podbródek.

7
bycie fotogenicznym - krok 7
Skup się na posturze.

Jest to ważne nie tylko jeśli chodzi o zdjęcia. Odpowiednio wyprostowana sylwetka ładnie będzie się prezentowała gdziekolwiek się pojawisz. Dobra postura od razu zmieni wygląd zdjęcia. Pamiętaj, żeby – niezależnie od tego czy siedzisz, czy stoisz – mieć wyprostowane plecy, a ramiona odchylić do tyłu – naturalnie wydłuży to szyję. Jeśli chcesz, poćwicz przed lustrem.

8
bycie fotogenicznym - krok 8
Rozluźnij się.

Im bardziej swobodnie się czujesz,tym lepszy efekt będzie na zdjęciu. Nie staraj się sztucznie uśmiechać. Skończy się to tym, że na każdym zdjęciu będziesz wyglądać tak samo sztucznie. Nie wstrzymuj oddechu i nie skupiaj się na nim. Jeśli w ostatniej chwili zauważyłaś, że zbliża się ktoś z aparatem fotograficznym – nie panikuj. Po prostu zrób jakąś śmieszną minę lub pozę. Albo staraj się dalej robić to, co robisz i ignoruj kamerę. Może i nie będzie perfekcyjnie, ale też nie będzie sztucznie.

9
bycie fotogenicznym - krok 9
Miej wesoło w głowie.

Nie uśmiechaj się na siłę, nie pozuj na siłę. Jeśli czekasz, aż ktoś zrobi Ci zdjęcie, zachowuj się naturalnie. Nie stercz przed aparatem susząc zęby. Wyjdzie strasznie. Staraj się wbić z uśmiechem w moment pstryknięcia. Wyobraź sobie coś śmiesznego lub jakąś miłą sytuację i uśmiechnij się naturalnie, sama do siebie. Wyjdzie pięknie. Miej uśmiech w oczach. Aparat wychwyci każdy udawany grymas. A pięknie śmiejące się oczy potrafią dużo powiedzieć. Ponownie przypomnij sobie o czymś miłym. Z czasem przyjdzie Ci to naturalnie i już nie będziesz musiała sobie nikogo, ani niczego wyobrażać.

10
bycie fotogenicznym - krok 10
Ważna jest też sytuacja, w jakiej robione jest zdjęcie.

W jakiej lokalizacji się znajdujecie, kto jest fotografem, czy jest ranek, czy wieczór, czy jesteś zmęczona, czy nie. Pamiętaj, żeby zawsze być świadomą ustawienia i tego, że zdjęcie jest robione.

11
bycie fotogenicznym - krok 11
Co jest najważniejsze?

Musisz lubić siebie i lubić zdjęcia. Inaczej nic z tego nie będzie. I bądź zawsze naturalna. Sztuczność jest nudna i nie jest w cenie.

Strona 1 z 12

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (20)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Kacper37
04.11.2016
świetny poradnik :) jeśli ktoś lubi robić ekstrawaganckie i nietypowe zdjęcia to polecam się zaopatrzyć w ten program ^^ http://925898s7s0nlkm7nobocdwnu8r.hop.clickbank.net/ Efekty są niesamowite :)
TomaszSkibinski
22.05.2016
Ciekawy tutorial ładnej fotografii.
kesia
18.02.2015
Tzw. Wyscig foto dla zapatrzonych w siebie i zazrosnych nieprzyjaciol ;/
lotka
30.06.2014
jak to miło, że nie jestem sama, po prostu bzikuję, jak ktoś ma mnie "pstryknąć" ;/ nie jestem, pewna, czy to mi coś da, ale warto spróbować, jeszcze mnóstwo pstrykania przede mną, przed Wami, trzymajmy się;)
marta2851
30.06.2014
Może to się komuś przyda, ja i tak uważam, że najlepsze i najprawdziwsze zdjęcia to te, które robione są z tzw. "zaskoczenia" a nie sztucznie pozowane. Przynajmniej później jest się z czego pośmiać ;-)
koliberek
30.06.2014
Najgorsze moje zdjęcie to paszportowe. Wyglądam jakbym zobaczyła ducha. Pani fotograf też nie pomogła mi się dobrze ustawić i jeszcze dowaliła, że starsze osoby rzadko są zadowolone ze swoich zdjęć, bo wolą pamiętać te z młodości. A jestem po 40-ce, tylko te oczy mam takie wciąż zmęczone :(
ślepa
30.06.2014
Zdjęcia i filmiki kłamią, najpiekniejszy jest retusz!
Ola
20.03.2014
ja nie jestem fotgeniczna jak innych ja sie ładnie ubieram się wybieram sobie ubranie kolo żeby pasowal też do spodni moich heh ja raz mi koleżanka zrobiła zdjęcie i brzydko wychodziłam na zdjęciu ponieważ nie jestem fotogieniczna za bardzo ;((
BarbaraStupecka Teli
05.01.2014
To ostatnie jest najważniejsze ...
MM
25.09.2013
Obiektyw f/1.4 i można robić zdjęcia z każdego kąta, przy każdym świetle i zawsze wyjdzie się dobrze. Niektóre rysy twarzy są bardziej odporne na zniekształcenia.