- Typy Podróży
- Sporty
- Sporty Ekstremalne
- Fankluby
- Wydarzenia Sportowe
- Rekreacja
- Fitness
- Treningi
- Porady dla Podróżnych
- Transport
- Przygotowania do Podróży
- Zakwaterowanie i Noclegi
- Cel Podróży
- Spotkania i Zjazdy
- Rozrywka
- Imprezy
- Kolekcjonerstwo
- Gry Komputerowe, Internetowe, Video
- Zabawki
- Rękodzielnictwo
- Nauka i Przyroda
- Gry i Karty

Jak ładnie wychodzić na zdjęciach?


Bycie fotogenicznym odnosi się do tego, że ktoś urodził się z naturalnym darem korzystnego wychodzenia na zdjęciach. Ważne, żeby pamiętać, że osoby, które są naturalnie ładne lub przystojne nie zawsze będą w ten sam sposób wychodziły na zdjęciach, bo po prostu nie są fotogeniczne. Bycie fotogenicznym to świadomość siebie i tego jak ustawić się przed obiektywem aparatu fotograficznego. Są więc techniki, które podpowiadają nam jak się ustawić przed obiektywem, aby wyjść na zdjęciu jak najkorzystniej. Ważne jest przede wszystkim światło, odpowiednie tło, ustawienie aparatu i dobra poza.

Nawet, jeśli nie spodziewasz się, że będziesz fotografowana, naucz się ubierać korzystnie i prezentować się z dobrej strony. Styl i kolor ubrań w dużym stopniu determinują to, jak wyjdziesz na zdjęciu. Tak, kolor ubrań bardzo się liczy. Różne wzory czy kolory mogą Cię przyćmić i odwrócić uwagę, poziome paski mogą Ci dodać parę centymetrów w biodrach (czy gdziekolwiek się one pojawią). Z kolei jeśli ubierzesz się w jednej tonacji, możesz wyjść na nieciekawą i pospolitą. Pamiętaj, najlepiej sprawdzają się kolory neutralne. Jaskrawe kolory i różnego rodzaju wzory potraktuj jako dodatki. Przede wszystkim noś kolory, które do Ciebie pasują i w których dobrze się czujesz. Kolor powinien ładnie współgrać z Twoją karnacją. Niektóre kolory niepotrzebnie sprawiają, że wglądasz blado i brzydko. Jeśli nie masz wyczucia, które kolory najlepiej do Ciebie pasują, poproś kogoś o radę. Możesz też zrobić sobie zdjęcia w różnych ciuchach i sprawdzić, w których wyglądasz najlepiej.

Jej niedoskonałości na zdjęciu mogą być bardziej widoczne, niż w rzeczywistości. Ważne więc, aby cerę do zdjęcia odpowiednio przygotować. Ukryj za pomocą make-upu wszystkie wypryski, czy małe blizny. Jednak ostrożnie z kolorem fluidu, jego odcień wychodzi na zdjęciach intensywniej, niż w rzeczywistości. Pamiętaj również o tym, żeby ukryć świecące się czoło, czy podbródek oraz zaczerwienia. Pomogą Ci w tym kosmetyki matujące. Zaznacz oczy za pomocą kredki i tuszu. Zlikwiduj ich zaczerwienienie specjalnie do tego celu przeznaczonym kroplami.

Przypatrz się sobie w lustrze. To nie jest ta sama twarz, którą zobaczysz na zdjęciu. Stój tak przez chwilę i patrz się na siebie. Po chwili twoja twarz zmieni się lekko, bo nie będziesz już się do lustra wdzięczyć i próbować wyglądać fajnie. Zobaczysz swoje prawdziwe oblicze. Teraz utrzymuj oczy nieruchomo i aktywuj usta. Nie zaciskaj zębów. Po prostu upewnij się, że dolna i górna szczęka się stykają. Lekko się uśmiechnij. W tym samym czasie unieś lekko brwi i leciutko rozszerz oczy. Stój tak przez chwilę. Ćwicz w ten sposób codziennie przez kilka minut, na przykład przez miesiąc. Sama się zdziwisz, gdy zauważysz, że gdy ktoś chce zrobić Ci zdjęcie, a ty ustawiasz twarz w ten sposób.

Tak naprawdę zdjęcia modelek, ich wyraz twarzy, rzadko bywa dziełem przypadku. Każdy model czy modelka dokładnie wiedzą, z której strony wyglądają korzystniej, jakie ustawienie daje im to, co chcą osiągnąć. Ty też tak możesz. Znajdź swój najlepszy kąt, pod którym Twoja twarz wygląda najlepiej. Wymaga to zrobienia sobie kilkunastu, kilkudziesięciu, a nawet kilkuset zdjęć, ale czyż nie warto? Klasyczna pozycja modelki to ustawienie ciała na ¾ w kierunku aparatu, jedna stopa wyprzedza drugą, podobnie z ramionami – jedno bardziej wysunięte do przodu. Kobietom wychodzi to bardziej naturalnie, niż mężczyznom. Jeśli odwrócisz głowę lekko w bok i popatrzysz prosto przed siebie, będziesz wyglądać jakbyś patrzyła na osobę, która właśnie ogląda zdjęcie, nieważne jaki będzie kąt patrzenia (jak na przykład George Washington na jednodolarówce amerykańskiej). Jeśli siedzisz, lekko się przekręć w jedną stronę. Podczas robienia zdjęcia staraj się patrzeć lekko nad obiektyw.

Wyciągnij głowę do góry i wyprostuj się. Staraj się ustawić tak, aby kamera była lekko nad Tobą lub na poziomie Twoich oczu. Ukryje to podwójną brodę. Staraj się trzymać język przy podniebieniu. Możesz też udawać, że podpierasz brodę jedną ręką. Jednak nie rób tego w rzeczywistości, bo spłaszczysz podbródek.

Jest to ważne nie tylko jeśli chodzi o zdjęcia. Odpowiednio wyprostowana sylwetka ładnie będzie się prezentowała gdziekolwiek się pojawisz. Dobra postura od razu zmieni wygląd zdjęcia. Pamiętaj, żeby – niezależnie od tego czy siedzisz, czy stoisz – mieć wyprostowane plecy, a ramiona odchylić do tyłu – naturalnie wydłuży to szyję. Jeśli chcesz, poćwicz przed lustrem.

Im bardziej swobodnie się czujesz,tym lepszy efekt będzie na zdjęciu. Nie staraj się sztucznie uśmiechać. Skończy się to tym, że na każdym zdjęciu będziesz wyglądać tak samo sztucznie. Nie wstrzymuj oddechu i nie skupiaj się na nim. Jeśli w ostatniej chwili zauważyłaś, że zbliża się ktoś z aparatem fotograficznym – nie panikuj. Po prostu zrób jakąś śmieszną minę lub pozę. Albo staraj się dalej robić to, co robisz i ignoruj kamerę. Może i nie będzie perfekcyjnie, ale też nie będzie sztucznie.

Nie uśmiechaj się na siłę, nie pozuj na siłę. Jeśli czekasz, aż ktoś zrobi Ci zdjęcie, zachowuj się naturalnie. Nie stercz przed aparatem susząc zęby. Wyjdzie strasznie. Staraj się wbić z uśmiechem w moment pstryknięcia. Wyobraź sobie coś śmiesznego lub jakąś miłą sytuację i uśmiechnij się naturalnie, sama do siebie. Wyjdzie pięknie. Miej uśmiech w oczach. Aparat wychwyci każdy udawany grymas. A pięknie śmiejące się oczy potrafią dużo powiedzieć. Ponownie przypomnij sobie o czymś miłym. Z czasem przyjdzie Ci to naturalnie i już nie będziesz musiała sobie nikogo, ani niczego wyobrażać.