Jak usunąć plamy z dywanu za pomocą wody i mydła?
MamamiaMamamia - specjalista Tipy.pl

Na twoim dywanie pojawiły się trudne plamy, a ty nie wiesz, jakim środkiem je wyczyścić, by nie uszkodzić dywanu? Jeśli tak, to ta metoda czyszczenia dywanu jest właśnie dla ciebie! Sprawdź, na czym polega.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Mop sznurkowy/bawełniany,
* Wiaderko z koszyczkiem do wyciskania,
* Płyn do naczyń lub uniwersalne mydło w płynie.

1
Zaczynajmy! Do wiaderka wlej mocno gorącej wody. Dodaj trochę płynu do naczyń, maksymalnie jedną nakrętkę. Jeżeli dasz zbyt dużo mydła, dywan zrobi się twardy.
2
Włóż mop do wiaderka i mocz go przez około dwie minuty, tym samym go "wyparzając". Mop powinien być całkiem czysty, więc najlepiej użyć nowego mopa.
3
Dobrze wyciśnij mopa.
4
Teraz trzyj mopem plamę, wykonując ruch od siebie i do siebie. Po około dwóch minutach plama powinna zniknąć. Jeżeli nadal widnieje na dywanie, przepłucz mopa w wiaderku, wyciśnij go i czyść do momentu, aż plama zniknie.
5
Po skończonym czyszczeniu, dywan będzie mokry, więc ustaw coś wokoło czyszczonego miejsca, aby nikt po nim nie chodził.
6
By dywan dobrze wysechł, potrzeba minimum trzech godzin. Po upływie tego czasu będziesz mogła znów cieszyć się swoim pięknym dywanem! Ile cię to kosztowało? Tylko trochę wysiłku i chęci! Opłacało się?
?

Wskazówki
* Jeżeli masz w domu dodatkowe ręce do pomocy, wykorzystaj je. Starsze dzieci mogą mieć doskonałą zabawę, unicestwiając plamy.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (0)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie