Tutaj jesteś: Święta i Uroczystości > Boże Narodzenie > Kartki Bożonarodzeniowe > Jak zrobić kartkę bożonarodzeniową z bombkami?

Jak zrobić kartkę bożonarodzeniową z bombkami?

Stopień trudności: łatwe
, specjalista Tipy.pl
 3.3/5 (6 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Robienie kartek bożonarodzeniowych jest wspaniałą zabawą. Karteczki ręcznie robione są w pewnością oryginalne a rodzina i przyjaciele docenią pracę i czas jaki się włożyło w ich zrobienie. Takie kartki budzą sentyment i są przechowywane przez wiele lat. Poniżej przedstawiam pomysł na kartkę bożonarodzeniową z bombkami zawieszonymi na mulinie.
Rzeczy, których potrzebujesz:
kartka czystego papieru, mulina w różnych kolorach, nożyczki, klej, kolorowy papier samoprzylepny, żelowe długopisy (złote, srebrne)
1
Zegnij kartkę papieru na pół na wzór kartek rozkładanych.
2
Wytnij z papieru bombki i zrób dziurkaczem dziurki do ich zawieszenia. Bombki pokoloruj długopisami żelowymi lub wyklej je różnymi kształtami wyciętymi z samoprzylepnego papieru kolorowego.
3
Utnij kawałki muliny różnych kolorów, nawlecz na nie bombki z papieru i przyklej je poziomo do pierwszej stronie kartki. Klej powinien być nałożony tylko na końce muliny. Mulina z przodu karteczki nie powinna być przyklejona - tak, aby bombki mogły się swobodnie przesuwać po "sznureczkach".
4
Z samoprzylepnego papieru kolorowego wytnij literki potrzebne do zrobienia napisu "Wesołych Świąt". Na dole kartki wyklej z wyciętych literek napis.
5
Kartka po otworzeniu nie będzie ładnie wyglądać z powodu przyklejonych tam końcówek muliny. Dlatego najlepiej będzie zakleić tą stronę prostokątem wyciętym z kolorowego papieru. Wytnij prostokąt odpowiadający wielkości tej strony (połowie kartki), nałóż na niego klej, jednak tylko na krawędzie (około 1 cm kleju przy wszystkich krawędziach) i naklej na tą stronę. Jeśli nałożysz klej na całą kartkę, wówczas klej po wyschnięciu ją pofałduje co nie będzie wyglądać estetycznie.
Jak zrobić kartkę z wyskakującą śnieżynką?
Jak ozdobić kartkę kupioną w sklepie?
Jak zrobić kartkę bożonarodzeniową z choinką origami?
Jak zrobić kartkę wielkanocną w kształcie jajka?
 3.3/5 (6 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
VictoriaSobocik - 2010-12-13
Super Za taką kartke w szkole dostałam 6!!
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Tą kartką możesz zaimponować rodzinie i przyjaciołom. Każdy docenia ręcznie robione kartki okolicznościowe a ta poniżej...
Jak zrobić kartkę bożonarodzeniową z bombką 3D?
Tą kartką możesz zaimponować rodzinie i przyjaciołom...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.