Przeziębienie w ciąży

Jak leczyć przeziębienie w ciąży?
DoktorekDoktorek - specjalista Tipy.pl

Będąc w ciąży nie można zażywać żadnych tabletek bez konsultacji z lekarzem. Nawet zwykła aspiryna może zaszkodzić twojemu dziecku. Również należy uważać z aromaterapią, a w szczególności nie używać takich olejków jak lawenda czy rozmaryn. Jak zatem złagodzić ból i szybko wyzdrowieć będąc w ciąży?
1
Ból gardła w ciąży

Czasami sposoby babci są najlepsze, czy się jest w ciąży czy nie. Wypróbuj płukać gardło ciepłą wodą z solą trzy razy dziennie. Sól pomoże zwalczyć wszystkie bakterie. Aby odświeżyć usta dobrze jest się napić herbaty miętowej - pomoże zwłaszcza w okresie, kiedy mamy katar i czujemy w ustach niesmak. Na bolące gardło pomoże również syrop zrobiony z miodu, cytryny i łyżki octu. Syrop należy podgrzać na kuchence i pić małymi łyczkami.

2
Zatkany nos

Na zatkany nos najlepsze są parówki oraz kilka kropli Amolu rozsmarowanych na piersiach. Aby przeczyścić nos najlepiej go przepłukać solą fizjologiczną lub użyć sprayu do nosa z wodą morską.

3
Ból głowy i inne bóle towarzyszące przeziębieniu

Paracetamol nie ma szkodliwego wpływu na przebieg ciąży, zatem możesz go zażyć w przypadku przeziębienia, jednak musisz to wcześniej skonsultować z lekarzem! Nie zażywaj aspiryny w ciąży.

4
Czosnek na przeziębienie w ciąży

Jedz przynajmniej jeden ząbek czosnku dziennie. Czosnek jest naturalnym antybiotykiem i pomoże ci zwalczyć wszystkie bakterie i zarazki. Dodawaj go do mleka, do białego sera, do zup, kanapek - im więcej tym lepiej.

5
Picie dużej ilości płynów

Podczas przeziębienia bardzo ważne jest picie dużej ilości płynów. Dzięki temu organizm będzie dobrze nawodniony i szybciej pozbędzie się toksyn. Najlepsza jest woda, jednak dobrze jest również pić herbatki ziołowe i soki ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw.

6
Śpij i wypoczywaj

Poza tym wypoczywaj. Organizm regeneruje się głównie podczas snu. Im więcej będziesz spać i wypoczywać tym szybciej wrócisz do zdrowia. Staraj się również spędzać dużo czasu z nogami uniesionymi do góry (najlepiej ponad poziom serca).

?

Wskazówki
* Jeśli nie masz apetytu pij rosół - jest bardzo odżywczy.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

BarbaraJoanna
05.11.2015
Mnie na zatkany nos pomaga prenalen katar, specjalny spray do nosa, ale zazwyczaj staram się dbać o odporność i już na początku ciąży łykam syropek z tej serii