Choinka z szyszek

Jak zrobić choinkę z szyszek?

DivaMa - specjalista Tipy.pl
Szyszki zwykle kojarzą się nam ze świętami, dlatego tak często robimy z nich różne ozdoby bożonarodzeniowe. Poniżej przedstawiam jak zrobić krok po kroku śliczną choinkę z szyszek.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Stożek ze styropianu 18 x 40 cm (do kupienia tutaj)
* Cienki drucik
* Nożyczki

1
Zgromadź dużą ilość szyszek. Powinny być różnej wielkości, od najmniejszych do największych. Dobrze, aby pochodziły z różnych gatunków drzew. Jeśli szyszki, które znajdziesz, będą "zamknięte", wówczas połóż je w pobliżu kaloryfera. W cieple otworzą się, przez co nabiorą objętości.
2
Włóż styropianowy stożek do pasującej wielkością doniczki. Dzięki niej choinka z szyszki będzie bardziej stabilna i elegancka.
3
Mocowanie drucika do szyszki
Do każdej szyszki przywiąż drucik. Możesz to zrobić obwiązując drucikiem płatki znajdujące się u podstawy szyszki. Druciki powinny odstawać na około 5 centymetrów od szyszki.
4
Druciki wystające z szyszek obwiąż mocno wokół wykałaczek. Drucik powinien płasko przylegać do wykałaczki, aby później można było ją łatwo wbić w styropian.
5
Wbijaj wykałaczki z szyszkami w styropianowy stożek. Pracę zacznij od dołu stożka używając najpierw największych szyszek. Stopniowo przesuwaj się ku górze, używając szyszek coraz mniejszych. Staraj się wypełnić szyszkami całe wolne miejsce, aby nie było widać styropianu.
?

Wskazówki
* Przed wbijaniem szyszek w styropian możesz pomalować go brązowymi farbami akrylowymi - wówczas nie będzie widać białego pnia.

Powiązane porady

Mikołaj origami
Gwiazda Betlejemska
Stroik świąteczny - zrób to sam

Podobne porady

Komentarze (5)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

morwika
18.12.2012
Do robienia mniejszych stroików- choinek z samych szyszek można użyć gorącego kleju i przybrać np kokardkami. Konstrukcja jest stabilna i wytrzymuje upadkitnxm
lori66534
17.12.2012
Super choinka fajnie by było spryskać ją jeszcze złotym sprayem ale i tak boska!
Artysta
15.12.2012
Świetna porada. Zrobiłam już taką na święta. Ja dodałam do mojej choinki czerwone kulki z łańcucha z kulek.
#15815
16.11.2012
Ja w tym roku zamierzam zrobić taką choinkę, ale nienawidzę styropianu, więc zrobię stożek z dużego brystolu, poprzyklejam szyszki klejem w pistolecie i psiknę złotym sprejem a na koniec przykleję koraliki i może małe bombki.
kicia
01.11.2011
ale syfczek ;P