Wyrywanie zęba

Jak zmniejszyć opuchliznę po wyrwaniu zęba?

MamaOliMamaOli - specjalista Tipy.pl
Wyrywanie zęba
1 z 6

Wyrwanie zęba zawsze wiąże się z późniejszą opuchlizną i mniejszym lub większym bólem. Silnego bólu unikniemy dzięki temu, że przez kilka godzin działać będzie zastosowane przez stomatologa znieczulenie. Opuchlizny po usunięciu zęba nie da się całkowicie usunąć, ale można ją zmniejszyć kilkoma prostymi sposobami.


1
okład z lodu

Włóż do plastikowego woreczka kilka kostek lodu. Woreczek dobrze zawiąż i przełóż do bawełnianych, czystych skarpetek. Przyłóż całość do twarzy i trzymaj przez 20 minut. Zabieg ten zmniejszy opuchliznę na następne 24 godziny.


2
kostka lodu

Do ust włóż kostkę lodu. Powinna się ona znaleźć zaraz obok miejsca po wyrwaniu zęba, między dziąsłem a policzkiem. Taki zimny okład od środka i od zewnątrz zredukuje opuchliznę jak również ból.


3
mrożone warzywa

Zamiast lodu możesz użyć również różnych zamarzniętych warzyw, takich jak kukurydza, groszek, posiekana marchewka.


4
art/2010/5572_36771_big.jpg

Płucz usta lodowatą wodą (tą metodę stosuj dopiero po zagojeniu się zęba).


5
art/2010/5572_36772_big.jpg

Zażywaj przepisane antybiotyki, aby uniknąć stanu zapalnego po wyrwaniu zęba. Antybiotyk również pomoże zmniejszyć opuchliznę.


?

Wskazówki

* Nie przykładaj lodu bezpośrednio do skóry.


Strona 1 z 6

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (9)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Xxxx
19.02.2020
Córka u bardzo dobrego lekarza stomatologa prywatnie wyrywała ósemkę. zdrowy duży leżący ząb. przed założeniem aparatu. kiedy zapytałam go, co poleca na opuchliznę, prawie się obraził i odpowiedział, że nie spuchnie. Nie spuchła, więc nie piszcie, że zawsze się puchnie.
Roman
01.11.2019
Zastosowanie ozonu zmniejsza ryzyko powikłań po usunięciu zęba. Zastosowanie lasera biostymulacyjnego likwiduje ból i obrzęk „po”. Pole magnetyczne niskiej częstotliwości przyspiesza gojenie. Procedury te zmniejszają konieczność stosowania leków, dlatego nie są promowane i mało znane.
Roman
01.11.2019
Ból i opuchlizna zależą od metody „wyrywania” zęba. Przy tradycyjnym „dłutowaniu” dochodzi do miażdżenia tkanek(kości) i utrudnionego gojenia. Wykorzystanie mikroskopu operacyjnego powoduje, że zamiast „wyrywania” jest „wyjmowanie” delikatne i w kontrolowany sposób. I wtedy gojenie jest szybkie.
Zonk
08.07.2019
Płucz usta lodowatą wodą (tę metodę stosuj dopiero po zagojeniu się zęba). Jak ząb ma się zagoić, jak go nie ma. Został wyrwany.
DZIK
13.05.2015
Te porady to takie "z pupy". Wiadomo powszechnie, że zimne okłady i kompresy zwężają naczynia krwionośne przez co gospodarka woda w tkankach miękkich zostaje przyhamowana. Dalej, proponuję posmarować i wmasować w opuchnięty policzek Altacet, przyłożyć zimny kompres nasączony roztworem octu kuchennego, przyłożyć liść kapusty, można wziąć coś przeciwhistaminowego jak np. aviomarin. Wskazane jest jedzenie lodów, picie zimnych napojów, ale to tylko wówczas gdy pacjent nie ma wybitnej nadwrażliwości zębów na zimne bo będzie jęczał z bólu. Antybiotyk brać kiedy jest stan zapalny wywołany zakażeniem bakteryjnym (zgorzel), a nie za każdym razem jak jest opuchlizna. pzdr
robert
20.10.2014
witam mi zrobili jedynke twaz mi puchnie mam antybioty mam nadzieje ze pomoze co robic pomocy
zenek50zenek
22.01.2013
Ja tan nie miałem żadnej opuchlizny po wyrwaniu 7
pawel piet
27.07.2012
mi zrobili ekstrakcje 8 mysle ze zwariuje strasznie spuchlem i boli okropnie juz 3 dni biore antybiotyki i przeciwblowe.powoli przechodzi i rumiankiem mocze policzek..pozdrawiam
Lusi@ fanka rihanny i eminema ****
24.03.2011
ja będe miała wyrywaną 6 aż się boje mam
tak spuchniętą twarz przepisali mi antybiotyk
[POZDRAWIAM WSZYSTKICH ;********]