Tutaj jesteś: Podróże > Typy Podróży > Krajoznawcze > Co zwiedzić w Bieszczadach?

Co zwiedzić w Bieszczadach?

Stopień trudności: łatwe
, redaktor Tipy.pl
 2.9/5 (34 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Turystyka bieszczadzka kojarzy się wyłącznie z turystami niosącymi na plecach cały dobytek, jedzących konserwy i śpiących na polach namiotowych. Nie krytykujemy takich turystów, ale rozumiemy, że nie każdemu taka forma uprawiania turystyki pasuje, bo nie każdy lubi spać w mokrych ubraniach w przeciekającym namiocie oraz naklejać kolejne plastry na opuchnięte stopy. Poniżej przedstawiamy Bieszczady samochodem - ciekawe miejsca.
Rzeczy, których potrzebujesz:
Samochód
1
Zwiedzanie Bieszczad
Bieszczady z okien samochodu (zwykłego osobowego niekoniecznie z terenówki) też mogą fascynować swoim pięknem. Wystarczy wiedzieć dokąd pojechać. Wyruszmy więc na spotkanie przygody w dziką krainę wilka naszym rodzinnym samochodem.

Co warto zwiedzić w Bieszczadach?
2
Jest w Bieszczadach kilka miejsc, w które dojechać można osobówką i z których widać bieszczadzką panoramę. Zdradzimy tajemnicę gdzie i jak dojechać by nie wysiadając z samochodu zrobić piękne zdjęcie dzikich gór.
3
Panorama Bieszczad

Najsłynniejsza panorama widziana z głównej drogi jawi się każdemu jadącemu z Czarnej w kierunku Lutowisk. Wczesną wiosną ośnieżone szczyty połonin wyglądają niemalże jak włoskie Alpy, warto zatrzymać się na moment i ucieszyć oko tym pięknym widokiem.
4
Kolejne miejsce warte polecenia każdemu leniwemu turyście to znajdująca się w okolicy jeziora Solińskiego wieś Bereżnica Wyżna - nowiusieńkim asfaltem wyjeżdżamy na szczyt góry skąd podziwiamy panoramę. By tam dotrzeć zbaczamy z głównej drogi w miejscowości Berezka dalej poprowadzą nas drogowskazy. Ze szczytu możemy zjechać szutrową drogą do Baligrodu lub Górzanki.
5
Trzecie, godne polecenia miejsce to koniec drogi nad Turzańskiem - malowniczą miejscowością w dolinie Osławy. Przy okazji zwiedzić tam możemy starą zabytkową cerkiew.

Przyjedź w Bieszczady, zabierz swą ukochaną w romantyczne miejsce, pod pełnym gwiazd niebem podziwiajcie piękno dzikiej przyrody w słuchani w dzikie dźwięki dobiegające z pełnej tajemnic krainy wilka.
Jak się szybko uspokoić?
Co warto zobaczyć na wyspie Skye?
Co warto zobaczyć w Płocku?
5 najlepszych atrakcji w Bieszczadach
 2.9/5 (34 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (1)

Nie będzie widoczny na stronie
 
teyoo - 2010-06-10
Może i nie każdy lubi łazić po górach z plecakiem, owszem. Ale ładowanie się samochodem w Bieszczady jest.. no, bezcelowe. Akurat po górach lepiej chodzić pieszo.. samochodem - to się mija z celem. Tak jak turystyka piesza nie do każdego miejsca się nadaje, tak i samochodowa. Samochód jest niezastąpiony, gdy lubimy np. zwiedzać zabytki - można zaliczyć sporą liczbę obiektów w krótkim czasie (pieszo trzeba by pewnie 2 tygodnie;). Z kolei zwiedzanie miejsc słynących z przyrody - tylko pieszo lub rowerem. Samochód to kompletny bezsens w takim miejscu - nie wszędzie wjedziesz, najciekawszego nie zobaczysz. Ot, uważam, iż formę turystyki trzeba dostosować do celu wycieczki. No ale wolna wola.. ;)
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Według legendy nazwa tej krainy pochodzi od istot z piekła rodem. Biesy i dziś można spotkać na bieszczadzkich...
Co warto zobaczyć w Bieszczadach?
Według legendy nazwa tej krainy pochodzi od istot z piekła...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.