Bieszczady

Co zwiedzić w Bieszczadach?
PodrozePodroze - specjalista Tipy.pl

Turystyka bieszczadzka kojarzy się wyłącznie z turystami niosącymi na plecach cały dobytek, jedzących konserwy i śpiących na polach namiotowych. Nie krytykujemy takich turystów, ale rozumiemy, że nie każdemu taka forma uprawiania turystyki pasuje, bo nie każdy lubi spać w mokrych ubraniach w przeciekającym namiocie oraz naklejać kolejne plastry na opuchnięte stopy. Poniżej przedstawiamy Bieszczady samochodem - ciekawe miejsca.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* Samochód

1
Zwiedzanie Bieszczad
Bieszczady z okien samochodu (zwykłego osobowego niekoniecznie z terenówki) też mogą fascynować swoim pięknem. Wystarczy wiedzieć dokąd pojechać. Wyruszmy więc na spotkanie przygody w dziką krainę wilka naszym rodzinnym samochodem.

Co warto zwiedzić w Bieszczadach?
2
Jest w Bieszczadach kilka miejsc, w które dojechać można osobówką i z których widać bieszczadzką panoramę. Zdradzimy tajemnicę gdzie i jak dojechać by nie wysiadając z samochodu zrobić piękne zdjęcie dzikich gór.
3
Panorama Bieszczad

Najsłynniejsza panorama widziana z głównej drogi jawi się każdemu jadącemu z Czarnej w kierunku Lutowisk. Wczesną wiosną ośnieżone szczyty połonin wyglądają niemalże jak włoskie Alpy, warto zatrzymać się na moment i ucieszyć oko tym pięknym widokiem.
4
Kolejne miejsce warte polecenia każdemu leniwemu turyście to znajdująca się w okolicy jeziora Solińskiego wieś Bereżnica Wyżna - nowiusieńkim asfaltem wyjeżdżamy na szczyt góry skąd podziwiamy panoramę. By tam dotrzeć zbaczamy z głównej drogi w miejscowości Berezka dalej poprowadzą nas drogowskazy. Ze szczytu możemy zjechać szutrową drogą do Baligrodu lub Górzanki.
5
Trzecie, godne polecenia miejsce to koniec drogi nad Turzańskiem - malowniczą miejscowością w dolinie Osławy. Przy okazji zwiedzić tam możemy starą zabytkową cerkiew.

Przyjedź w Bieszczady, zabierz swą ukochaną w romantyczne miejsce, pod pełnym gwiazd niebem podziwiajcie piękno dzikiej przyrody w słuchani w dzikie dźwięki dobiegające z pełnej tajemnic krainy wilka.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

teyoo
10.06.2010
Może i nie każdy lubi łazić po górach z plecakiem, owszem. Ale ładowanie się samochodem w Bieszczady jest.. no, bezcelowe. Akurat po górach lepiej chodzić pieszo.. samochodem - to się mija z celem. Tak jak turystyka piesza nie do każdego miejsca się nadaje, tak i samochodowa. Samochód jest niezastąpiony, gdy lubimy np. zwiedzać zabytki - można zaliczyć sporą liczbę obiektów w krótkim czasie (pieszo trzeba by pewnie 2 tygodnie;). Z kolei zwiedzanie miejsc słynących z przyrody - tylko pieszo lub rowerem. Samochód to kompletny bezsens w takim miejscu - nie wszędzie wjedziesz, najciekawszego nie zobaczysz. Ot, uważam, iż formę turystyki trzeba dostosować do celu wycieczki. No ale wolna wola.. ;)