Jak opiekować się króliczkiem miniaturką?
lianaa77 - specjalista Tipy.pl

Króliczki miniaturowe są obecnie najpopularniejszymi zwierzakami domowymi, z uwagi na ich przyjacielski charakter w stosunku do ludzi i niewielkie wymogi hodowlane. Miniaturki przypominają wyglądem zabawki, ale nimi nie są i należy się im odpowiednia opieka. Zanim zdecydujemy się na zwierzaka, musimy zastanowić się, czy jesteśmy w stanie zapewnić mu odpowiednie warunki i czy możemy poświęcać mu swój czas. Poniżej znajdziecie porady dotyczące opieki nad króliczkiem miniaturką.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* miska na jedzenie
* poidełko
* klatka (min. 80 cm)
* szczotka do czesania
* zabawki (tekturowe rulony - bo lubią sobie je gryźć)
* dużo miłości i ciepła
* sianko, karmę

1
Królik w klatce musi mieć: poidełko, paśnik na sianko, miskę z karmą oraz jakieś zabawki (nie muszą być to przytulanki, lecz tekturowe rulony). Klatkę powinno się sprzątać często! Do klatki wsypać trociny lub położyć gazety.
2
Daj królikowi czas na oswojenie (mój króliczek oswoił się w 1 dzień). Nie trzymaj nigdy króliczka jedną ręką, ponieważ tego nie lubi (musi czuć grunt pod nogami). Królik jest indywidualistą, poświęcaj mu dużo uwagi, lecz nic na siłę. Pamiętaj! Królik musi dużo biegać - co najmniej 4-5 godz.
3
Nigdy nie bij królika! Jedynie możesz delikatnie schylić jego główkę, i przetrzymać przy ziemi. Wtedy królik będzie wiedział, że nie może tak robić. Pamiętaj! Nigdy nie kąp królika! Jedynie wtedy, gdy weterynarz tak powie.
?

Wskazówki
* jeżeli królik cię liże, oznacza to, że cię lubi.
* jeżeli królik gryzie klatkę, oznacza, że się nudzi i chce wyjść.
* jedzenie dawaj tylko rano i wieczorem.

!

Uwaga!
* gdy królik jest zły, warczy
* gdy królik czuję jedzenie - gryzie rękę lub piętę

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (4)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

ojezu
07.04.2018
Trociny i większość gazet (a właściwie tusz) są trujące dla królików. Klatka min. 100 cm, wyłożona kocem, dywanikiem lub ręcznikiem. W klatce miski na wodę i jedzenie (karmy dla królików są bezzbożowe!), paśnik, zabawki i kuweta ze żwirkiem.
Kumpel
20.12.2016
Nie chce hejtować ale nie powinno sie sypać trocin .Ale jak tak to spoko
klaudia
14.08.2012
dzięki przydało mi się ☻
lianaa77
02.01.2011
Jakieś pytania? Jeśli tak, proszę pytać!!:)