Tutaj jesteś: Dziecko > Nastolatki > Narkotyki > Jak rozpoznać czy dziecko bierze narkotyki?

Jak rozpoznać czy dziecko bierze narkotyki?

Stopień trudności: trudne
, ekspert Tipy.pl
 4.2/5 (6 ocen)
Oceń 
Udostępnij
Okres dojrzewania to okres, w którym nastoletnie dzieci są pod dużym wpływem otoczenia, które niestety może prowadzić także do uzależnień od narkotyków. Jeżeli podejrzewasz, że twoje dziecko zażywa narkotyki, musisz zdziałać szybko. Wykorzystaj poniższe informacje, aby dowiedzieć się jak rozpoznać zachowanie po zażyciu środków odurzających.
Rzeczy, których potrzebujesz:
Dobry kontakt z dzieckiem, Uważna obserwacja
1
Przyglądaj się czy nie ma zmiennych nastrojów. Jeżeli dziecko jest zamknięte w sobie, posępne może to oznaczać, że coś ukrywa. Nie pozwól aby się odsuwało od ciebie unikając rozmowy, konfrontacji. Postaraj zbliżyć się nawet bardziej niż dotychczas, zwiększając szansę na odkrycie "ukrywanej" tajemnicy.
2
Jeżeli twój nastolatek nagle stanie się skrępowany, niepewny siebie, zażenowany, to też może mieć związek z narkotykami. Spróbuj mu uświadomić, że nie ma czego się krępować i staraj się naprowadzić jego punkt widzenia na pozytywne tory.
3
Jeżeli dziecko nagle przestanie przebywać z dotychczasowymi przyjaciółmi, a nowych raczej rzadko przyprowadza do domu, to musisz mieć się na baczności. Aczkolwiek czasem może być na odwrót, że starzy przyjaciele wciągnęli się w narkotyki i dlatego twoje dziecko zmieniło towarzystwo. Bez względu na okoliczność, powinnaś przyjrzeć się bliżej znajomym dziecka i dowiedzieć się co jest powodem zmiany otoczenia.
Jak zwalczyć uzależnienie od słodyczy?
Wpływ kofeiny na organizm człowieka
Jak walczyć z uzależnieniem od Internetu?
Jak jeść mniej słodyczy?
4
Nagłe pogorszenie ocen w szkole może też mieć związek z zażywaniem narkotyków albo złym wpływem towarzystwa, w którym się znajduje. Często młodzież bierze narkotyki aby poprawić stopnie, ale w miarę uzależnienia stopnie się pogarszają.
5
Nagła zmiana dotycząca dbania o higienę osobistą. Jeżeli dotąd schludne i czyste dziecko zaniedbuje się, chodzi rozczochrane i mało uwagi przykłada do higieny osobistej, to również może być objawem zażywania narkotyków.
6
Jeżeli znajdziesz jakieś poplamione ubrania albo jakiś dziwny materiał cuchnący środkami chemicznymi, to nie ma wątpliwości, że twoje dziecko odurza się jakimiś substancjami, klejami itp. nie możesz tego zignorować tylko musisz interweniować.
7
Jeżeli wyczujesz od dziecka zapach papierosów, albo znajdziesz jakieś zapalniczki lub inne podejrzane przedmioty, także powinnaś interweniować. Nawet uzależnienie od papierosów w tak młodym wieku, może mieć poważne konsekwencje, a także może ułatwić drogę do sięgnięcia po narkotyki.
 4.2/5 (6 ocen)
Oceń 
Udostępnij
  • Komentarze Tipy.pl (4)

Nie będzie widoczny na stronie
 
Lady J. - 2011-09-20
Są testy, z którymi mogą powierzchnie (takie jak ubrania, torby, meble, itp.) być testowane na ślady narkotyków. Nie trzeba mieć próbke mozcu ... miałam podobny problem z moim chłopakiem, więc testowałem jego ubrania na ślady od narkotyków. Te powierzchniowy testy do identyfikacji narkotyków znalazłam w sklepie internetowym co się nazywa self-diagnostics czy coś takiego... tam można kupić wszystkie testy anonimowo.
Karolla - 2010-12-27

do korsarz: 1. ["Jeżeli dziecko jest zamknięte w sobie, posępne może to oznaczać, że coś ukrywa" - albo po prostu jest introwertykiem i nie ma potrzeby okazywania swoich uczuć całemu światu? ] - rodzice znają dziecko od urodzenia - gdyby było introwertykiem rodzice z pewnością pierwsi by wiedzieli o tym czy jest introwertykiem czy nie!

["Postaraj zbliżyć się nawet bardziej niż dotychczas" - i nastolatek chcący mieć choć trochę prywatności DOPIERO zacznie się buntować. ] - jeśli rodzice zbliżą się i pokażą dziecku miłość to raczej nie będzie powodu do buntu. Buntują się ci, którzy są w pewien sposób ograniczani.

""Jeżeli twój nastolatek nagle stanie się skrępowany, niepewny siebie, zażenowany, to też może mieć związek z narkotykami." - a z jakiego innego powodu miałby NAGLE zmieniać swój charakter? miałam koleżankę w klasie. Super dziewczyna, otwarta, miła, zawsze zagadała. Po wakacjach przyjachała całkiem odmieniona. Zamknięta w sobie, nieodzywała sie. okazało się, że poznała jakiś ludzi, wpadła w dragi a potem siedziała na odwyku DWA LATA.

korsarz - 2010-12-26
"Jeżeli dziecko jest zamknięte w sobie, posępne może to oznaczać, że coś ukrywa" - albo po prostu jest introwertykiem i nie ma potrzeby okazywania swoich uczuć całemu światu?
"Postaraj zbliżyć się nawet bardziej niż dotychczas" - i nastolatek chcący mieć choć trochę prywatności DOPIERO zacznie się buntować.
"Jeżeli twój nastolatek nagle stanie się skrępowany, niepewny siebie, zażenowany, to też może mieć związek z narkotykami." - tak, jestem nieśmiały - czy to znaczy, że ćpam, czy raczej, że relacje z ludźmi nie są najlepsze? Poza tym - chyba każdy czułby się zażenowany, jakby go przyłapać na np. waleniu konia...
xx nn xx - 2010-04-06
jeśli nastolatek jest juz wciągnięty w dragi i papierosy, nie jest łatwo go od tego odciąnąć. zawsze słyszę ; a co ty o tym wiesz, przeciez nie palisz. pojawiają sie niesamowicie duże konflikty w domu, późne powroty. nagle zniknęła komórka, a przeciez wszyscy wiemy ze nie potrafil bez niej zyc. mysle, ze w takich sytuacjach pomogą drastyczne metody, takie jak ośrodek, placówka wychowawcza. niestety dzisiejsza młodziez ma bardzo łatwy dostęp do papierosów i narkotyków. straszne, ale prawdziwe...
Newsletter - Bądź na bieżąco Codziennie nowa porada w twojej skrzynce
 
Internet to potężne narzędzie. Szybki rozwój nowych technologii doprowadził do tego, że obecnie większość osób ma...
Jak walczyć z uzależnieniem od Internetu?
Internet to potężne narzędzie. Szybki rozwój nowych...
Logowanie   Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
E-mail

Hasło

   
  Zapamiętaj mnie
Możesz zalogować się
używając konta Facebook


lub
Zapomniałeś hasła - kliknij tutaj
Zarejestruj się za darmo   
Czym są Tipy.pl? Co chcesz zrobić? Zmotywować się do pracy? Zrobić samolot z papieru? Zareklamować się w Internecie? Tipy.pl to miejsce, gdzie możesz znaleźć porady i wskazówki na każdy temat.
E-mail

Hasło

Powtórz hasło


   Akceptuje regulamin *wyrażam zgodę na świadczenie usługi, przyjmuję do wiadomości, że jednocześnie tracę prawo do odstąpienia od Umowy.
   Wyrażam zgodę na otrzymywanie od GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.| z siedzibą w Krakowie, Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków |Sąd Rejonowy dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS – 416593| NIP – 5272644300 |za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji handlowych w rozumieniu art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204, z późn. zm.). Do korespondencji powyżej wskazuję m. in. podany przeze mnie w formularzu i należący do mnie adres e-mail.
Możesz zarejestrować się
używając konta Facebook


lub
Usługę świadczy

GRUPA INTERIA.PL Sp. z o.o. sp. k.

Siedziba

Kraków
Os. Teatralne 9A
31-946 Kraków

Krajowy Rejestr Sądowy

Sąd Rejonowy w Krakowie
XI Wydział Krajowego Rejestru Sądowego

Kontakt

Tel: +48 12 646 28 12
Fax: + 48 12 646 27 10
E-mail: tipy@firma.interia.pl
Adres: Os. Teatralne 9A, 31-946 Kraków

KRS 0000416593    NIP 5272644300    REGON 142734048
Nie jestem pasożytem, nie blokuje reklam
pasożyt
Proszę wyłącz Adblock-a, jeśli chcesz zobaczyć treść artykułu.