drzazga pod paznokciem

Jak usunąć drzazgę spod paznokcia?
Morwa - specjalista Tipy.pl

Mimo że bywa to bolesne to jednak z wbitą drzazgą nie trzeba od razu jechać na pogotowie. Można poprosić kogoś by wyciągnął nam drzazgę. Nie zawsze jednak mamy kogoś takiego pod ręką. Trzeba więc poradzić sobie samemu. Jak zatem w prawidłowy sposób usuwać drzazgi? Wszystkiego się dowiesz z poniższego artykułu.
1

Nie panikuj. To nie jest najlepszy doradca. Chociaż do tego czasu zanim wpadłeś na pomysł, żeby poszukać porady zdążyłeś już na pewno na szybko zastosować kilka sposobów, które nie przyniosły jednak rezultatu. Najlepiej usiąść spokojnie i zabrać się w prawidłowy sposób za pozbycie się drzazgi.

2

Ibuprofen. Jeśli drzazga jest pod paznokciem na pewno jest bolesna. Weź w takim razie jakiś lek przeciwbólowy zawierający ibuprofen, który nie tyle uśmierzy ból, ale dzięki temu łatwiej usuniesz drzazgę. Po wzięciu leku odczekaj chwilę, aby miał czas zacząć działać.

3

Pęseta. Powinna być naprawdę dobrej jakości ponieważ samą jej końcówką musisz złapać cieniutką drzazgę. Nie łap jej paznokciami, igłą ani niczym innym co Ci przyjdzie do głowy.

4

Miejsce. Drzazgę wyciągaj w dobrze oświetlonym miejscu, jeśli jest dzień najlepiej podejdź do okna lub wyjdź na zewnątrz.

5

Obcinacz do paznokci. Za jego pomocą obetnij paznokieć do samego końca – tak daleko jak się da. Uważaj jednak, aby nie obciąć lub nie złamać drzazgi.

6

Wyciąganie. Złap teraz drzazgę pęsetą i staraj się ją wyciągnąć. Mocno złap drzazgę, aby się nie wyślizgnęła ani nie urwała. Jeśli jednak drzazga się urwie będziesz musiał 'pogrzebać' troszkę w palcu. A zrobisz to za pomocą wysterylizowanej igły lub poszukaj lepszej pęsety.

7

Jeśli sama pęseta to za mało. Gdy usuwanie drzazgi nie przynosi pożądanych rezultatów spróbuj pewnej sztuczki. Nałóż naprawdę bardzo małą ilość kleju na końcówkę drzazgi i poczekaj aż w nią wsiąknie. Następnie ponownie postaraj się wyciągnąć drzazgę tym razem już z zastygniętym na niej klejem. Po prostu 'obieraj' drzazgę z kleju a drzazga powinna wyjść razem z nim.

8

Zimno. Spróbuj zanurzyć palec w zimnej wodzie lub lodzie na 15-20 minut. Skóra zesztywnieje, a drzazga zmięknie.

9

Ichtiol. Jest niezawodnym środkiem stosowanym do leczenia stanów zapalnych skóry jak również trudno gojących się ran. Rewelacyjnie sprawdzi się na ranie po drzazdze. Występuje w postaci maści więc nie powinno być problemów z jego stosowaniem. Do kupienia a każdej aptece.

10
Jeśli jednak drzazga jest zbyt uparta i nie chce się podporządkować skorzystaj z pomocy lekarza.
Strona 1 z 2

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

Robert
09.06.2020
Najlepszym i najprostszym sposobem jest wkładanie palca na ułamek sekundy do gorącej wody z mydłem .Powtarzamy to wielokrotnie drzazga sama wyjdzie z własnego doświadczenia gdy lekarz nie pomógł
ik
28.02.2017
udało się