babcia, dzień babci

Co dać na Dzień Babci?

bleudash - specjalista Tipy.pl
Dzień Babci - wyjątkowe święto zarówno dla babć jak i dla wnuków. Zarówno w tym, jak i w ubiegłym roku pojawia się pytanie: Co babci dać? Babcia będzie się cieszyła z każdego prezentu, ale jaki będzie najlepszy i sprawi największą radość?
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* ręce do pracy
* ochota
* parę rzeczy wyszczególnionych w artykule

1
"Każda babcia jest inna" jak ktoś to pięknie ujął. Zatem co dać Eleganckiej Babci. O, tutaj będzie wiele pomysłów: kolczyki lub, jeśli babcia nie ma dziurek w uszach, klipsy, nowa bluzka, spódnica albo jakiś inny element ubioru. Są to prezenty bardziej kosztowne i nie wymagające włożenia swojego serca. Zatem co zrobić dla Eleganckiej Babci, aby był to prezent od serca? Babci na pewno spodoba się własnoręcznie zrobione pudełeczko na biżuterię, np. z klusków. Ucieszyć się może również z korali zrobionych przez wnuczkę lub wnuczka. Idealny może być również inny element biżuterii, np. pierścionek (drut zaginamy w koło, malujemy na kolorowo kluska i przyklejamy jako oczko).
2
Babcia-Mol Książkowy. Tu wybór jest banalny. Wiadomo, że babcia lubi czytać, więc można jej kupić książkę. No ale przecież książka to pospolity prezent i można się wysilić i stworzyć coś specjalnie dla niej.
Babci spodoba się opowiadanie napisane przez wnuka lub wnuczkę, np. pt. "Kiedy Babcia była mała", "Ciężkie życie Babci" lub coś w tym stylu. Fajny może się wydać tzw. własnoręczny kupon na przeczytanie książki przez wnuczęta (z kolorowej kartki wycinamy prostokąt o wymiarach 10x4cm, ozdabiamy karteczkę i piszemy "Specjalny bon dla babci na czytanie przez wnuczkę/wnuka").
3
"Każda Babcia jest na swój sposób niesamowita, choć wydaje się że jest taka sama jak inna Babcia." No tak, teraz przyszła kolej na Babcię Zwykłą, Choć Niesamowitą. Takiej Babci można kupić: ściereczki z zabawnymi nadrukami, kubek, zestaw do szycia, porcelanową figurkę, kwiatek, filiżankę, kalendarz, zegar i mnóstwo innych rzeczy. Lecz jeśli Babci chce się zrobić coś niezwykłego, też jest wiele prezentów: drzewko szczęścia (na środku styropianowej kuli wbijamy jakiś patyk, potem patyk wbijamy w doniczkę, zasypujemy ziemią. Robimy z bibuły małe kwiatuszki, mniej więcej wielkości paznokcia, i wbijamy je szpilkami w kulę), dzbanuszek (słoiczek lub buteleczkę oklejamy koralikami, kluskami, zwiniętą bibułką lub rysujemy coś specyficznymi farbami i przyklejamy na dzbanuszek), kupony (z kolorowej kartki wycinamy prostokąt o wymiarach 10x4cm, ozdabiamy karteczkę i zapisujemy na co Babcia może użyć kupon), może być również zwyczajna laurka z której babcia również się ucieszy lub kwiat z bibuły (http://www.tipy.pl/artykul_video_91,jak-zrobic-kwiatki-z-bibuly.html ).
?

Wskazówki
Wpisałam tylko kilkanaście moich pomysłów. Jeśli ktoś jednak szuka czegoś innego proszę pisać na zabkaa@amorki.pl lub na PW.

Strona 1 z 2

Powiązane porady

fartuch kuchenny

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

letnianutka1996
31.07.2013
Kiedyś mój brat chciał dac babci laurke na Dzień Babci ale nie umiał pisać, więc poszedł do starszej siostry żeby ona to zrobiła. Tak się złożyło, że babcia akurat była na ogrodzie i hakała. Brat poszedł do niej z wypisaną laurką, babcia otwiera a tam zamiast "żyj nam babciu żyj 100 lat" było "Ryj nam babciu, ryj 100 lat". Babcia się uśmiała i do dzisiaj przy rodzinnych spotkaniach o tym wspomina.
martakali2889
18.01.2013
Niestety ja już nie mam komu podarować prezentu ale pamiętam jak sama laurki robiłam dla Dzidka który trzymał je w swojej szufladzie.