hamowanie na łyżwach

Jak hamować na łyżwach figurowych?
master - specjalista Tipy.pl

Hamowanie na łyżwach sprawia początkującym osobom dużo kłopotów. Jednak jeśli się poświęci odpowiednią ilość czasu na poćwiczenie można opanować tę sztukę do perfekcji. Po zawodowych łyżwiarzach widzimy, że można. Trzeba tylko trochę cierpliwości i samozaparcia. Jak więc prawidłowo hamować na łyżwach figurowych? Oto kilka sposobów.
1
METODA PIERWSZA

Ugnij nogi w kolanach i suń po lodzie trzymając stopy razem.

2
Wysuń jedną stopę do przodu. Ułóż tą łyżwę tak, aby duży paluch i kolano skierowane były do środka a pięta na zewnątrz. Wykręć po prostu w ten sposób stopę, aby była pod pewnym kątem do prosto trzymanej łyżwy na drugiej nodze.
3
Utrzymuj płozę płasko na lodzie w pozycji z kroku drugiego. Będzie ona niejako tarła o lód, a Ty będziesz tracić na szybkości. W końcu się zatrzymasz.
4
METODA DRUGA

Złącz stopy.

5
Kręgosłup wyprostowany. Ugnij kolana.
6
Podnieś jedną łyżwę do góry i ustaw ją za drugą łyżwą, tak aby razem tworzyły literę T.
7
Wytrzymaj w tej pozycji dopóki się nie zatrzymasz.
8
METODA TRZECIA

Rozchyl lekko nogi i ugnij kolana.

9
Skręć łyżwy w taki sposób, aby ich przednia część skierowana była do środka. Pamiętaj, aby to zgięcie było lekkie. W innym przypadku łyżwy wjadą w siebie i się wywrócisz.
10
Odchyl resztę ciała lekko do tyłu.
11
Po chwili się zatrzymasz.

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

ProSportowiec- Zielunka
23.12.2014
Przy zatrzymywaniu sie w sposob T-Stop nalezy pamietac o tym, ze nie ciagniesz buta za soba i nie hamujesz wewnetrzna strona ostrza tylko zewnetrzna ( przy prawej nodze z tylu to prawa strona lyzwy) :) warto byloby to dopisac bo potem jakis czlowieczek chce sobie poczytac jak to zrobic a tu sie okazuje ze zawsze robil to zle :x