Jak zostać modelką w wieku 14 lat?
Papryczka - specjalista Tipy.pl

Świat mody kojarzy się z blichtrem, podróżami oraz luksusem. Niestety należy uzmysłowić się, że to przede wszystkim ciężka praca, która od młodej osoby wymaga wielu wyrzeczeń. Jeśli nie jesteś odporna na stres i krytykę to nie jest zawód dla ciebie. Musisz uświadomić sobie, ze stale będziesz oceniania i może zdarzyć się, że nie każdy będzie zachwycony twoją urodą i pracą Modeling wybiegowy i komercyjny oczekuje od dziewcząt ciągłej pracy nad własnym ciałem. Poniżej wskazówki, które pomogą ci podjąć decyzję o wyborze tego zawodu.
P

Rzeczy, których potrzebujesz
* wzrost 175 cm, szczupła sylwetka, zjawiskowa uroda

1
Oglądając pokazy mody w telewizji, rzadko zastanawiamy się nad tym, czy wykonywana przez modelki profesja jest dla nich czymś przyjemnym i ile wyrzeczeń w sobie zawiera. Upewnij się, że bycie modelką jest zawodem, który na pewno chcesz wykonywać.
2
Prawdopodobnie będziesz musiała zrezygnować z wielu potraw, które lubisz, bo Twoja nadrzędną zasadą będzie dbanie o sylwetkę i utrzymanie wymaganej wagi.
3
Będziesz zmuszona do stałej rywalizacji z innymi równie pięknymi dziewczynami. To może mieć poważne konsekwencje dla psychiki. Jeśli nie jesteś psychicznie odporna, zawód modelki nie jest dla Ciebie.
4
Musisz być gotowa na częstą zmianę miejsca. Jeżeli Twoim marzeniem jest często podróżowanie, mnie masz się czym martwić.
5
Będziesz poddawana wielu zabiegom kosmetycznym i fryzjerskim. Twoja cera, włosy i ciało muszą być na to gotowe. Ważne żeby były zadbane, gdyż częste używanie chemicznych kosmetyków może mu wbrew pozorom zaszkodzić.
6
Jest małe prawdopodobieństwo, że agencja zgłosi się do Ciebie sama. Więc musisz uzbroić się w cierpliwość i przygotować sobie ciekawe portfolio, aby móc je prezentować podczas spotkań i castingów.
?

Wskazówki
* Nie łudź się, że ktoś przymknie oko na dodatkowy kilogram, kilka centymetrów wzrostu mniej i nieładna cerę. Bądź krytyczna wobec siebie i swojego wyglądu. Nie warto wygłupić się przed ludźmi, którzy będą decydowali o Twojej karierze. Pamiętaj, ze modelka musi mieć nie tylko ciało. Musi mieć też coś w głowie.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (2)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

po_co_tak
07.04.2014
głupota, kasa może dobra, ale za jaką cenę. Chcecie zarabiać? zapraszam na medycynę
catie
07.04.2014
Dzięki wam zrozumiałam, że to nie dla mnie. Dzięki...