Dieta Dukana

Ile powinna trwać faza uderzeniowa?
DukanDukan - specjalista Tipy.pl

Faza uderzeniowa w diecie Dukana polega na spożywaniu czystych protein. To ile powinna ona trwać zależy od liczby kilogramów jakie chcemy schudnąć, wieku oraz ilości wcześniej przebytych diet.
1
Jeśli chcesz stracić do 5 kg

Nie należy zaczynać diety zbyt gwałtownie. Zwykle w takim przypadku wystarczy 1 dzień fazy uderzeniowej. Dzień ten będzie dużym zaskoczeniem dla twojego organizmu i pozwoli na szybką utratę wagi.

2
Jeśli chcesz stracić do 10 kg

Aby stracić do 10 kg wystarczy 3 dni fazy uderzeniowej.

3
Jeśli chcesz stracić do 10 - 20 kg

Faza uderzeniowa powinna trwać 5 dni. Ten czas pozwoli ci osiągnąć wspaniałe rezultaty diety i nie spowoduje zbytniego zmęczenia organizmu.

4
Jeśli chcesz stracić ponad 20 kg

W razie poważnej otyłości, wówczas gdy chcemy stracić ponad 20 kilogramów faza uderzeniowa powinna trwać od 7 do 10 dni (za zgodą lekarza).

5
Jeśli wcześniej stosowałeś/-aś kuracje odchudzające, które zakończyły się niepowodzeniem.

Organizm przyzwyczaja się do diet i może się na nie uodpornić. Z tego powodu, aby dieta Dukana była bardziej efektywna, należy zastosować wydłużony okres fazy uderzeniowej (tylko za zgodą lekarza) od 7 do 10 dni.

?

Wskazówki
* Podczas diety koniecznie TRZEBA pić co najmniej 1,5 litra wody dziennie.

Powiązane porady

Podobne porady

Komentarze (1)

* Pola wymagane

Twój e-mail nie będzie widoczny na stronie

mariola
07.04.2015
Byłam już raz na tej diecie i muszę stwierdzić,że kilogramy bardzo" ciężko schodziły ze mnie", wiele ich nie ubyło, ale obwody w tali biodrach i owszem,było ich o 6 cm mniej.Fakt,że przed tą dietą stosowałam też inne diety odchudzające, a i wiek mój nie jest 20 - latki.Być może, że to było spowodowane mniejszym ubytkiem masy ciała.Ale będę na DUKANIE do chwili osiągnięcia upragnionej wagi.Pozdrawiam.WESOŁYCH ŚWIĄT,SMACZNEGO DUKANOWSKIEGO JAJKA.